Grote plannen Cadzand-Bad Zoute pakt Duinplein aan ZEEUWS-VLAANDEREN mm MAANDAG 26 november 2012 13 Frisse wind waait doordeUuleklap 14 Het Zoute bouwt nog 116 appartementen en het hoekpand van het plein en de Boulevard", verklaart direc teur-bestuurder Philippe Muylle. „We bouwen, mogelijk al eind vol gend jaar, aan die kant van het plein zeven winkelruimten." Mochten winkeliers uit de huidige winkelgalerij interesse hebben daarheen te verhuizen, dan is dat mogelijk een eerste aanzet tot het verdwijnen of minstens opknap- Zicht vanaf het Duinplein. De bebouwing van het appartemencomplex bij het Strandhotel loopt door tot de huidi- pen van de galerij. ge strandovergang richting paviljoen De Piraat, uiterst rechts. CADZAND-BAD - Compagnie Het Zoute heeft ook plannen voor de ontwikkeling van het Duinplein in Cadzand-Bad, waaraan de toe komstige twee nieuwe apparte mentencomplexen komen te lig gen. Dat plein wordt nu nog iet wat ontsierd door de winkelgale rij, die niet meer in goede staat ver keert. „We hebben de twee pan den aan de westzijde van het plein gekocht: de slijterij van Lohman TERNEUZEN Terneuzenaar(45) rijdt met slok op Een 45-jarige automobilist uit Ter- neuzen is vrijdagavond op de Wil lem de Zwijgerlaan in zijn woon plaats betrapt op rijden onder in vloed. Bij controle door de politie bleek hij bijna drie keer teveel te hebben gedronken. De Terneuzenaar moest zijn rijbe wijs op het politiebureau achterla ten. TERNEUZEN Promotie aan Erasmus voor Bas Dieleman Bas Dieleman, afkomstig uit Ter- neuzen, is onlangs gepromoveerd aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam. Hij deed dat met het proef schrift 'Fiscale versus vennoot schappelijke waardering van pen sioenverplichtingen'. Dieleman is oud-leerling van scho lengemeenschap De Rede in Ter- neuzen en werkt bij een belasting adviesbureau in Rotterdam. TERNEUZEN Auto aan Schuberthof gaat in vlammen op In Terneuzen is zondagochtend op nieuw een auto in vlammen opge gaan. Dat gebeurde de afgelopen weken al een aantal keer eerder in de havenstad. Dit keer was het raak aan de Schuberthof. Het vuur werd rond 8.20 uur ontdekt. De au to raakte zwaar beschadigd. De politie houdt dit keer wel reke ning met een technisch manke ment. BRUINISSE Mannen overvallen sportvisboot in haven Twee gemaskerde mannen overvie len vrijdag rond 18.00 uur sportvis boot 'De Zuiderzee' in de haven van Bruinisse. Ze waren op zoek naar geld. Tijdens de overval was alleen een vrouw (25) aan boord. Er vond een worsteling plaats waar bij de vrouw lichtgewond raakte. Daarna gingen de daders er van door. Of ze iets hebben buitge maakt wil de politie niet zeggen. ANTWERPEN (B) Pleidooi afschaffen tol in Liefkenshoektunnel Een groep Antwerpenaren heeft za terdag geprotesteerd tegen het hef fen van tol in de Liefkenshoektun nel. Volgens hen wordt de tunnel daardoor nauwelijks gebruikt, wat tot lange files in de stad en op de Ring leidt. De actievoerders kozen dit moment omdat de Vlaamse re gering onlangs een buitenlandse le ning die was afgesloten voor aan leg van de tunnel, afbetaalde. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De vervangings- en uitbreidingsplannen van Com pagnie Het Zoute voor De Bran ding en het Strandhotel in Cad- zand-Bad hebben flinke invloed op het Duinplein, de centrale plek van de kustplaats. De nieuwe ge bouwen beslaan zowat de hele zee zijde van het plein. Dat blijkt uit het ontwerp-bestemmingsplan, dat momenteel bij de gemeente Sluis ter inzage ligt. Het Zoute maakte al een paar jaar geleden bekend dat het flinke plan nen heeft met het huidige restau rant De Branding en het naastgele gen Strandhotel. De details zijn nu bekend. Het huidige viersterrenhotel, dat 38 kamers heeft en ook sterrenres taurant Pure C herbergt, wordt ge renoveerd en uitgebreid, en krijgt straks 70 kamers. Tegen het hotel komen twee gebouwen met appar tementen, waarvan één 'toren' met acht etages, van 24 meter hoog. Ervóór komt een derde ap partementengebouw. De drie ge bouwen, die Strandresidentie gaan heten, hebben samen 62 apparte menten. Restaurant De Branding wordt ge sloopt en maakt plaats voor een ge bouw van zes verdiepingen met 54 appartementen. Dat brengt het to taal appartementen in beide plan nen op 116. Een groot deel ervan heeft 'zicht op zee'. Nu al worden hier en daar de wenkbrauwen geffonsd over de sneltreinvaart waarmee Cad zand-Bad appartementen worden gebouwd. Het Zoute legt momen teel enkele honderden meters ver derop de laatste hand aan Duin hof, waar 130 appartementen ko men. Daarnaast zijn er een aantal kleinere initiatieven. „Als je ziet hoe snel de appartementen in Duinhof werden verkocht, is er duidelijk behoefte aan meer", rea geert Philippe Muylle, gedelegeerd bestuurder bij Het Zoute. „We ver wachten wel dat de verkoopsnel heid wat minder zal zijn dan bij Duinhof Maar dat ging dan ook wel erg snel; dat kunnen we nog steeds bijna niet geloven." De ruimte vóór beide gebouwen wordt ingericht als plein, dat een verlengde wordt_ van het Duin plein. Er komen twee losstaande winkelruimten, en er zijn twee winkels onderin De Branding voorzien. Tussen de twee gebou wen komt een nieuwe duinover gang. Alle parkeerplaatsen, bij el kaar 319 stuks, komen onder gronds. Het Zoute hoopt nog voor de zo mer te kunnen beginnen met bou wen. Die bouw wordt een tech nisch hoogstandje, legt Zoute-be- stuurder Patrick Mertens uit. „De ondergrondse parkeergarage gaat drie verdiepingen de grond in. We zitten op misschien 100 meter van de zee. Dat is nogal een huzaren stukje." De bouw van beide complexen kost Het Zoute zo'n 30 miljoen eu ro. De nieuwe gebouwen vanaf de zeezijde. Links het uitgebreide Strandhotel. Het huidige hotel is herkenbaar aan de rechterzijde van het gebouw. Rechts het complex op de huidige plaats van De Branding. Voorzijde vanaf Boulevard de Wielingen. Links De Branding, rechts het Strandhotel. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65