Weekje MEP Madrid om nooit te vergeten N H Ruiterroute dicht voor onderhoud Sint op tournee op Schouwen-Duiveland Tekeningen Toon Wegner te zien in Rampmuseum maandag 26 november 2012 door Piet Kleemans door Piet Kleemans 'Diner met de Nederlandse ambassadeur. Poepchic en ongelofelijk lekker' Jeroen Ginjaar (groepsfoto Nederlandse ambassade) WESTENSCHOUWEN - De ruiterrou- te in Boswachterij Westerschou- wen gaat vanaf 4 december min stens een week dicht in verband met onderhoudswerk. In het bos ligt een speciale route van twaalf kilometer voor ruiters. Door het gebruik slijt de route uit waardoor boomwortels aan de op pervlakte komen. Staatsbosbeheer heeft eerst samen met een vaste groep gebruikers van het ruiterpad gekeken waar precies de grote knel punten zitten. Met inzet van groot materieel en hulp van de gebrui kers wordt de ruiterroute weer goed en begaanbaar gemaakt Staatsbosbeheer is blij met de hulp van de gebruikers. Boswach ter Dirk Fluijt: „Door bezuinigings maatregelen zal Staatsbosbeheer in de toekomst nog meer zijn aan gewezen op hulp van de gebrui kers van het gebied." Dat gebeurt volgens Fluijt nu ook al voor de terreinfietsroute en de menroute in de Boswachterij Westerschou- wen. „De gebruikers signaleren knelpunten en zorgen zelf voor het dagelijks onderhoud, de route- markering en eventueel overhan gende takken." Groot onderhoud zoals nu aan de ruiterroute door het bos wordt door Staatsbosbeheer uitgevoerd. De werkzaamheden gaan 4 decem ber van start en duren minstens een week. Tijdens de onderhoudsklus is de ruiterroute afgesloten voor de ge bruikers. Jeroen Ginjaar uit Burgh-Haam- stede, leerling 5 vwo van scho lengemeenschap Nehalennia, was afgelopen week in Madrid voor het Model European Parlia ment. Hij was één van leden van de Nederlandse delegatie. Hij doet verslag. door Jeroen Ginjaar ZATERDAG OUWERKERK - In het watersnood- museum in Ouwerkerk wordt vrij dag de expositie 'Toon Wegner en het werk aan de Haringvlietdam' geopend door wethouder Dick van Puffelen van Oostflakkee. Van Puffelen is lid van het dagelijks be stuur van natuur- en recreatie schap Haringvliet en als portefeuil lehouder belast met de toekomstvi sie Zicht op het Haringvliet. Bij de expositie draait het om teke ningen die in i960 door Toon Weg ner zijn gemaakt in opdracht van het toenmalig ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen, als onderdeel van een serie waarmee de bouw van de Delta werken moest worden vastgelegd. Naast Toon Wegner kregen ook kunstenaars als Harry van Kruinin- gen, Rein Drayer, Herman Berse- rik, Henk Huig en Abe Kuipers de ze opdracht. Het uiteindelijk resul taat werd begin 1961 in het Haags gemeentemuseum getoond onder de titel 'Kunstenaars zien de Delta werken'. De tekeningen die vanaf 30 novem ber te zien zijn in het watersnood museum zijn geschonken door Diana Court, de weduwe van de in 2010 overleden Toon Wegner. Het gaat om 24 unieke tekeningen van Wegner. a tientallen e-mails, be vestigingen en zelfs een telefonische vergade ring was het eindelijk zover: op naar Madrid. Met negen andere deelnemers, een voorzitter en een begeleider stapten we rond drie uur in het vliegtuig en wat meteen opviel was hoe goed we het met elkaar konden vinden. We kenden elkaar immers alleen van gezicht, aangezien er per provincie maar één persoon geselecteerd wordt. In Madrid werden we vanaf privé- school Colegio San Patricio opge haald door onze gastgezinnen. Ie dereen was een beetje zenuwach tig over in wat voor gezin ze zou den komen, maar wonderwel had iedereen het goed getroffen. Ook ik: groot huis, grote kamer, eigen badkamer en een ontzettend aar dig gastgezin dat ook nog eens goed Engels sprak. Cultuurverschillen springen er meteen uit. Zo zag ik een Pool in een ongemakkelijke situatie belan den toen hij bij een ontmoeting drie zoenen wilde geven en de da me in kwestie er maar twee dacht te ontvangen. Ook eten ze hier in Spanje aan de late kant, soms pas rond een uur of tien. Na Real Madrid - Athletico Bilbao dan toch maar naar bed, het was een lange dag. ZONDAG Bij het Model European Parlia ment werk je binnen een commis sie aan een Europees probleem, 's Ochtends stond er een teambuil ding op het programma om je commissie wat beter te leren ken nen. Door middel van spelletjes - de een suffer dan de ander - raakte je snel gewend aan het Engels spre ken en werd je klaargestoomd voor de commissievergaderingen. De eerste 'meeting' was best ver moeiend, zoekende naar een in houdelijke discussie dwaalde je door de taalbarrières vaak af. Des ondanks was het veelbelovend. Omdat het Spaanse ritme je deed doorvergaderen tot een uur of acht 's avonds was de ontlading des te groter toen we naar huis konden, en lekker op de bank kon den gaan zitten. MAANDAG Vandaag gingen de deuren van de senaat van Spanje heel even voor ons open: hier vond de officiële opening plaats van het MEP Ma drid. Elk land had een vertegen woordiger die in een speech zijn of haar land introduceerde en ook Griekenland was hierbij van de partij. De delegatieleidster van Griekenland had de lachers op haar hand toen ze beweerde dat Europa en de EU toch echt niet zonder Griekenland kunnen. Sterk staaltje zelfspot, jammer alleen dat ze bloedserieus was. Na de openingsplechtigheid in El Senado de Espana gingen we naar het Ministerie van Onderwijs voor een lunch waarna we weer verder vergaderden over onze vraagstuk ken. DINSDAG Constant Engels spreken wende snel en zo nu en dan betrapte je je zelf erop dat je in het Engels dacht door Piet Kleemans BRUINISSE - Op Schouwen-Duive land was het zaterdag een drukke dag voor Sinterklaas. Hij legde be zoeken af aan zeven kernen op het eiland. In Bruinisse was het zoals gebrui kelijk een waar spektakel, com pleet met gewapende piraten die sint's stoomboot kaapten en zwar te Pieten opsloten in kooien op de havenkade. Ondanks het miezeri ge mistige weer was het druk op de dijk en het havenplateau. Sint ging vanaf de loswal naar de mu ziektent waar het Bruse Sinter klaasfeest werd voortgezet. Dezelf- of dat je uit gewoonte Engels sprak tegen een Nederlander. In een school in het centrum van Madrid legden we de laatste hand aan onze resolutie en-verdeelde el ke commissie de speeches. Ook ik mocht een speech houden in fa vour of the resolution, de resolutie van de commissie Culture and Education. We kregen een, zeer welkome, middag vrij. Wat ik ontzettend bij zonder vond is hoe goed de Neder landse delegatieleden het met el kaar konden vinden. Ondanks dat wg elkaar alleen van gezicht ken den toen we zaterdag het vliegtuig instapten, begonnen we echt een hechte groep te worden en zo heb ben we ook een beregezellige mid dag gehad. Door de organisatie was een avond bij een kunstexposi tie geregeld, maar helaas moesten we vroegtijdig afhaken omdat een van de Nederlanders opmerkte dat een van de cafés waar we langs lie pen onderweg naar het museum, de hele avond voor elk biertje slechts 1 euro rekende. Aanbiedin gen en Nederlanders, die weten el kaar ook in het buitenland te vin den! WOENSDAG Nog één dag tot de General Assem bly. Bij wijze van 'uitrusten' stond er een bezoekje aan Toledo, een stadje op een uur rijden van Ma drid. Erg leuk en oud stadje, maar waar de Nederlandse delegatie vooral naar uitkeek was het diner met de Nederlandse ambassadeur. We waren uitgenodigd op de resi dentie en hebben daar, poepchic en ongelofelijk lekker, gedineerd. We hebben het als heel bijzonder DONDERDAG „Mr. President, Excellencies, Mem bers of the Model European Parlia- Jeroen Ginjaar ment, distinguished guests, ladies and gentlemen." Eindelijk, de Algemene Vergade ring. Resoluties werden door de commissies apart verdedigd, ter wijl het parlement niks liever wil dan jouw resolutie op de brandsta pel. Ik had een speech voor onze resolutie, die helaas niet is aange nomen. Ondanks dat nog wel lek ker kunnen zeiken op andere reso luties, dus dat maakte de dag weer een beetje goed. Vandaag was een bijzondere dag in het kader van de vrouwenrechten. De resolutie van de commissie Women's Rights and Gender Equality is voor het eerst in vier jaar aangenomen.'s Avonds nog wat gegeten en gedronken <SBKBMIBS0HUB&VtV.<VJMi*mBBBtBBB!BBBaaOS6S£aS6,SSSSSSö de middag zette sint ook voet aan wal in Burghsluis voor een bezoek aan Haamstede. Vanwege het werk aan de kade werd uitgeweken naar de oude loskade. Daarna was er voor de kleintjes een discofeest in Big S en voor de wat ouderen een - drukbezocht - feest in dorpshuis De Schutse. Ook in het dorpshuis in Renesse werd de komst van de goedheiligman uitbundig gevierd. Er waren verder Sinterklaasfeesten in Dreischor, Zonnemaire, Ooster- land en Noordwelle. Het feestge druis daar ging gepaard met onder anderen playbackshows. In Zierik- zee was een 'wild-geraasdag' op het Haringvlietplein. Sinterklaas in Bru. De pakjesboot werd gekaapt door piraten. foto Oirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42