Norovirus treft ouderen Vrouw aangevallen door oppashonden ZMf zoekt minder de confrontatie Stille tocht voor doodgeschoten jongen MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Perioden met 26 november 2012 I 254e jaargang nr. 280 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I regen,10° BINNENLAND De WD likt wonden op het partijcongres in Den Bosch SPORT PSV verzuimt afstand te nemen van Vitesse 25 C Tientallen mensen ziek in zorgcentra De Burght en De Hooge Platen in Breskens door Martijn de Koning BRESKENS - Zorgcentrum De Burght in Breskens is getroffen door het norovirus. Van de zeven tig bewoners zijn er sinds afgelo pen woensdag drieëntwintig ziek geworden. Volgens directeur Yolan- da de Jong van Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen zijn tien van hen inmiddels weer beter. Het vi rus is ook overgeslagen naar zorg centrum De Hooge Platen in de zelfde plaats. Daar zijn twee men sen ziek. Het norovirus gaat gepaard met braken en diarree en is zeer be smettelijk. Daardoor is het lastig in toom te houden, legt De Jong uit. „Mensen kunnen het overdragen voordat ze ziek worden, maar ook nog zeker drie dagen nadat ze weer beter zijn. Dat maakt het er niet makkelijker op, zeker niet in zorgcentra, waar mensen veel con tact met elkaar hebben en dicht bij elkaar wonen." In beide zorgcentra zijn maatrege len genomen. „We hebben hier protocollen voor, die we strikt na leven", aldus De Jong. Bewoners wordt geadviseerd op hun kamer te blijven, bezoek wordt afgeraden en medewerkers mogen niet sa menscholen. De Jong: „Alleen mensen die echt niet alleen kun nen eten, zetten we samen. Maar dan wel aan een aparte tafel." Volgens De Jong, die aangeeft dat een uitbraak van het virus in zorg centra vaker voorkomt, lijkt de uit braak in De Hooge Platen onder controle. Ze houdt er wel rekening mee dat in De Burght nog meer mensen ziek worden en het nog weken kan duren voor het virus daar helemaal de deur uit is. Hoe wel het norovirus voor (verzwak te) ouderen levensbedreigend kan zijn, is er volgens De Jong nie mand zeer ernstig ziek. In centrum De Hooge Platen zijn diensten als de bank, de huisarts en de apotheek overigens gewoon beschikbaar en bereikbaar. MIDDELBURG - De Zeeuwse Milieu federatie (ZMf) heeft zijn strategie gewijzigd. De medewerkers von den elkaar vaak in acties tegen uit breiding van Borssele of gingen de barricaden op tegen de mossel zaadvisserij. Maar de laatste jaren is het stiller geworden rond de ZMf en werkt de federatie buiten beeld aan een beter milieu. Ze overlegt zelfs met tegenstan ders van weleer. ZMf-directeur Tjeu van Mierlo: „We zijn overge stapt van tegenwerken naar mee werken." En dat betekent dat de natuurbeschermers projecten aan gaan met de schaal- en schelpdier visserij, de chemische industrie en particulieren. „Het onderlinge- ver trouwen in elkaar is gegroeid", zegt Van Mierlo. pagina 2 en 3: ZMf. nu op de bres voor 'meewerken' DE STELLING Ik heb liever een militante Zeeuwse Milieufederatie Reageer op pzc.nl UW MENING 507 reacties Ik zal nooit besparen op mijn huisdier 11688 555530 DEN HAAG - In de Haagse wijk Spoorwijk hebben gisteravond 150 mensen meegedaan aan een stil le tocht voor de 17-jarige jongen die zaterdag door de politie is doodgeschoten. De deelnemers waren vooral jongeren die reageerden op een op roep via Twitter. De tocht ging naar station Hol lands Spoor waar de jongen zaterdag op perron 4 werd neergeschoten. Hij overleed later aan zijn verwondingen. Op het perron legden de jonge ren bloemen neer en staken kaarsen aan. De NS lieten tijdens de herdenking geen treinen stop pen bij perron 4. De politie kwam zaterdag in ac tie na een melding dat iemand met een vuurwa pen op het perron liep. Later bleek dat hij een man had bedreigd. foto Phil Nijhuis door Theo Giele MIDDELBURG - Een vijftigjarige Mid delburgse vrouw is zaterdagavond dusdanig gebeten door twee hon den die ze zelf uitliet, dat ze naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Ook een omstander liep bijtwonden op. Een voorbijfietsende jongen zag rond 18.00 uur tegenover de Klo veniersdoelen in Middelburg dat de vrouw door de honden aange vallen werd. De vrouw lag op de grond terwijl de honden haar be laagden en riep om hulp. De jongen belde 112 om de hulp diensten te waarschuwen. De om standers probeerden ondertussen met een hockeystick en een fiets, de honden van de vrouw af te hou den. Hierbij werd één van hen, een 22-jarige man uit Utrecht, in zijn arm gebeten; ook hij is voor behandeling met een ambulance weggebracht. De vrouw had de honden tijdelijk onder haar hoede, aldus de politie. De vrouw liep beten op aan onder meer haar armen, benen en borst Om de honden rustig te krijgen werd door de politie pepperspray gebruikt. Hierna zijn de dieren in beslag ge nomen in afwachting van het on derzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1