Help! Onze akkergronden Bestand als zege gevierd 8l All Inclusive TEUTOBURGERWALD KRAS.NL vrijdag 23 november 2012 TEL AVIV - In de Gazastrook is de wapenstilstand tussen Harnas en Israël gisteren door de Palestijnen gevierd als een overwinning. Sinds 14 november zijn er 163 Pa lestijnen en zes Israëli's in de strijd rond de Gazastrook omgekomen. Een Israëlische militair overleed gisteren nog aan zijn verwondin gen die hij had opgelopen bij een raketaanval enkele uren voordat het staakt-het-vuren van kracht werd. Op de Westelijke Jordaanoever pakte Israël in de nacht van woens dag op donderdag 55 Palestijnen op. Op de Jordaanoever kwam het afgelopen dagen tot gewelddadige protesten in verband met de aan vallen van Israël op doelen in de Gazastrook. Volgens een woord voerder van het Israëlische leger zijn onder de arrestanten enkele hoge leden van Palestijnse terreur groepen. Tijdens de protesten op de Jordaanoever werden twee Pa lestijnen gedood. Het gebied staat onder leiding van de door de VS gesteunde president Mahmoud Ab bas, maar veel inwoners zijn aan hanger van de Hamasbeweging. Israël houdt er rekening mee dat de daders van de bomaanslag woensdag op een stadsbus in Tel Aviv afkomstig waren van de Wes telijke Jordaanoever. Kwart van alle landbouwgrond op aarde is minder vruchtbaar geworden Erosie, verzilting en bodem- Wereldwijde aantasting van de bodem woestenij. Voor eeuwig verloren. De manier om land te bescher men is al ruim een eeuw bekend: dijken en terrassen aanleggen, de len van velden niet cultiveren zo dat bomen en struiken ze bescher men. De praktijk is echter weerbar stig, schetst Van Lynden. Zo heeft laten liggen van een deel van de oogst nut; de resten hiervan hou- uitputting zorgen er voor dat we straks voor grote pro blemen komen te staan bij het voeden van de wereldbe volking. door Joep Trommelen In Berlijn luiden wetenschap pers deze week op een confe rentie de alarmbel over land- degradatie. Volgens de VN-voedselorganisatie FAO is een kwart van alle landbouwgrond op aarde minder vruchtbaar gewor den door erosie, verzilting, bodem uitputting en andere oorzaken. En dat terwijl de wereld om steeds meer voedsel schreeuwt en voed selprijzen de pan uit rijzen. Deze week publiceerden onderzoe kers een artikel waarin ze overhe den oproepen in actie te komen. Hun onderzoek gebeurde onder de vlag van bodemkundig insti tuut ISRIC in Wageningen. Go- dert Van Lynden van ISRIC: „Cri sis of geen crisis, we kunnen het ons niet veroorloven stil te zitten." Tot 2050 groeit de wereldbevol king naar schatting van 7 naar 9 miljard mensen. Er is dus veel meer voedsel en landbouwgrond nodig. De kwetsbaarste gebieden zijn de drogere, waar met kunst en vliegwerk nog landbouw mogelijk is. Van Lynden: „De opbrengsten daar zijn al niet zo groot. Een klein beetje degradatie zorgt al voor grote problemen." De Sahel, sinds de rampzalige droogte veertig jaar geleden geluk kig weer groener geworden, blijft daarom een zorgenkindje. Landdegradatie treft ook China, In dia, zuidelijk Afrika en de hoorn van Afrika. Hard gaat het in Azië, waar bijvoorbeeld in Indonesië oerwoud wordt afgebrand om ak kers te maken. Akkers die hun dun ne vruchtbare bovenlaag vervol gens snel verliezen. Wat rest is Aankomstdata en prijzen Aankomst van 4 januari 2013 t/m 29 maart 2013. Normale prijs Lezersprijs 4 dagen vanaf €119 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Inclusief: 4 dagen (3 nachten) verblijf in Mercure Bielefeld City o.b.v. All Inclusive (ontbijt, lunchpakket met drinken, 3-gangendiner of buffet en frisdrank, wijn en bier tussen 18:00 en 21:00) en toeristenbelasting. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverze kering, reserveringskosten 19,50 per boeking en bijdrage Calamiteiten fonds 2,50 per boeking (beide verplicht). Ga voor alle informatie over deze reis naar www.kras.nl/LR17671 www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties waarom zou je meer betalen Mercure Hotel Bielefeld City*** Dit 3-sterren hotel ligt midden in het oude stadscentrum van Bielefeld en is een uitstekende uitvalsbasis om deze sfeervolle stad te verkennen. Het hotel ligt ideaal in de buurt van het winkelgebied en vele historische monumenten. Het hotel beschikt o.a. over een receptie, lift, restaurant, lounge, gezel lige bar en draadloos internet (tegen betaling). Op uw nette en comfortabele kamer heeft u een bad of douche, toilet, telefoon, haardroger, televisie, minibar en airconditioning tot uw beschikking. U kunt uw auto tegen betaling parkeren bij het hotel (ca. 8). Meer informatie en boeken Boeken via internet: typ in uw adresbalk www.kras.nl/LR17671. Kies uw datum en prijs en klik op BOEK NU. Voer bij 'stap 1' de actiecode WEG40004 in en u ontvangt 20 korting per persoon. Telefonisch boeken? Bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR17671 en actiecode WEG40004 Boeken met deze actiecode is mogelijk t/m 23 januari 2013. WEBWINKEL 4-daagse autovakantie Duitsland inclusief verblijf, ontbijt, lunch, diner en drankjes vanaf €99! In de knusse stad Bielefeld nodigen uitgestrekte parken en voetgangerszones u uit om een heerlijke wandeling te maken, waarbij u het winkelgebied en de vele beziens waardigheden van de stad één voor één kunt ontdekken. In de gezellige 'Altstadt' vindt u o.a. exclusieve speciaal zaken. Ook het nabij gelegen Teutoburgerwald biedt u tal van mogelijkheden. U kunt hier wandelen of fietsen door het heuvelachtige landschap met talloze bossen. Als lezer van deze krant ontvangt u een korting van maar liefst 40 bij 2 personen als u boekt met actiecode WEG40004. Deze korting geldt uitsluitend bij boekingen t/m 23 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8