Moord op Ten Napel blijft raadselachtig Warande ligt dwars bij plan CA Geen kapvergunning notenboom 2 o eeic i< Burgemeester De Vilder wil nieuwe verkiezingen Ontwerp brede school Sluiskil genomineerd Auris Hybride vrijdag 23 november 2012 1 z door Eugène Verstraeten sint jansteen - Het bestuur van het gemeenschapscentrum De Wa rande in Sint jansteen ligt dwars bij de ontwikkeling van de plan nen voor een nieuw multifunctio neel centrum (MFC) in het dorp. In dit project Steen voor Steen zou den in ieder geval de basisschool en De Warande onderdak moeten krijgen. Een gespecialiseerd bu reau heeft vorig jaar al berekend hoeveel ruimte er in zo'n MFC moet komen en kwam daarbij uit op zeshonderd vierkante meter voor De Warande. Te weinig, vond het bestuur van het gemeen schapscentrum. Met een overzicht van alle activitei door René Hoonhorst eede - De fraaie Nieuw Gemeente belang wil dat het Sluise college toestemming geeft een walnoten- boom te kappen in een tuin aan de Brieversweg in de polder bij Ee de. Het echtpaar De Broek wil de boom vellen omdat hij op hun huis dreigt te vallen. B en W van Sluis weigeren een kapvergunning te geven, omdat de notenboom op de gemeentelijke 'lijst van waardevolle bomen' voor komt. Als een boom ziek is en dreigt om te vallen, heeft het ech ter weinig zin om 'bureaucratisch' aan die lijst vast te houden, stelt William Gijsel van Nieuw Ge meentebelang. Monique de Broek legt uit dat ze een bomenliefheb- ster is. „Ik heb de bomen in mijn tuin zo'n 35 jaar geleden zelf ge plant. De walnotenboom geeft elk jaar meer dan duizend noten, die we vooral kraken om ze in de win ter aan de koolmeesjes te voeren. Maar de boom is een aantal jaren geleden scheefgezakt. Aan één kant zit geen wortel meer vast in de grond. De boomchirurg, die de gemeente nota bene zelf langs stuurde, meldde ons dat de boom ook nog is geïnfecteerd met de ho- ten in de hand maakte het bureau een nieuw sommetje en dat lever de honderdtwintig vierkante me ter extra op. Maar ook daarmee ging De Warande niet akkoord, liet het bestuur afgelopen juni we ten. De Warande denkt zeker ne genhonderd vierkante meter no dig te hebben, zei wethouder Adri Totté deze week tijdens de jaarver gadering van de Dorpsraad Sint Jansteen. „Dat is dus best een groot verschil. Maar we hebben bij de berekeningen van de ruimte na tuurlijk ook gekeken naar het mul tifunctionele gebruik van de nieu we accommodatie. Volgende week heeft de gemeente weer overleg met het bestuur van De Warande. „We hopen het dan ningzwam. Hij gaat dus sowieso binnen drie, vier jaar dood. Waar om dan het risico lopen dat de boom bij de eerste beste storm op ons huis valt?" Woordvoerster Suzanne de Vries van de gemeente Sluis kan die vraag niet beantwoorden, omdat de commissie Bezwaarschriften zich nog over de kwestie moet uit spreken. Raadslid Gijsel had graag eens met elkaar te worden. Het huidige gebouw is van de gemeen te, dus we kunnen daar als college van B en W altijd een besluit over nemen", hield de wethouder een stok achter deur. „Maar liever doen we het in goede samen spraak." Na het gesprek komt er een nieuw overleg met de initiatiefgroep Steen voor Steen. Daarin zitten vertegenwoordigers van de basis school, het gemeenschapscentrum en de gemeente Hulst. Volgens ge meenteraadslid en lid van de initia tiefgroep Jos van Eek raakt het ge duld binnen de initiatiefgroep steeds verder op. „Als De Warande niet mee wil doen, dan gaan we zelfstandig verder zonder hen." gezien dat het college op zijn schre den terugkeerde, zodat 'verdere rompslomp overbodig' wordt. Maar De Vries stelt dat het 'niet netjes' zou zijn als B en W het ad vies van de commissie niet afwach ten. Ze verwacht dat de Bezwaar schriftencommissie niet eerder dan begin volgend jaar bijelkaar komt om een oordeel te vellen over de walnotenboom. sluiskil - Het ontwerp dat de re cent afgestudeerde ingenieurs Sjaak Klaassen en Niek de Ridder van de opleiding Bouwkunde van Hogeschool Zeeland vervaardig den, is genomineerd voor de jaar lijkse Wood Challenge. Dat is een studentenprijsvraag, opgezet door Centrum Hout, Er zijn vijf ontwerpen genomi neerd. Net als andere deelnemers kozen Klaassen en De Ridder in hun schoolontwerp voor veelvul dig gebruik van hout. De jury be oordeelde 19 inzendingen, waar van er vijf werden uitverkoren. An dere inzendingen: een stoelvouw- tafel, een baby-wipstoel, gestapel de houtskeletbouw en hergebruik van de ruïne van een steenfabriek. 'De uiteindelijke winnaar wordt woensdag bekendgemaakt tijdens de Nationale Houtdag in Den Haag. Ergens tussen de late avond van 2 juli en de vroege ochtend van 4 juli werd Michaël ten Napel (30) vermoord. Maar door wie, waarom en waar? Vier nieuwe tips na het tv-programma Op sporing Verzocht helpen wel licht om antwoorden te vinden. door Henk Boot Een paar telefoontjes naar het alarmnummer 112. Op maandagavond 2 juli, tus sen 23.00 en 23.35 uur. Vanuit de Kanaalzone, zo traceer de de politie de oproepen later aan de hand van zijn gsm-gegevens. Daarna heeft niemand meer enig levensteken vernomen van Mi chaël ten Napel. Met uitzondering van zijn moordenaar(s) dan. Zo'n 35 uur later vindt een wande laar op woensdag 4 juli zijn leven loze lichaam in een poldersloot aan de Kapittelstraat in Westdor- pe. Waarom deze 30-jarige casano va en vader van drie kinderen zo wreed aan zijn eind kwam, blijft tot op de dag van vandaag ondui delijk. De politie is karig met infor matie. Ook over de doodsoorzaak. Met een mes, zegt de eén. Met een schot in het achterhoofd, zegt de ander. Ook over het tijdstip van zijn dood, dat dankzij de moderne technieken vrij nauwkeurig is vast te stellen, zwijgt de sterke arm. „Dat is allemaal daderinformatie, dus daarover geven we geen infor matie", houdt de politie de boot af Zo wil ze ook niet kwijt wat Ten Napel aan 112 heeft gemeld. Dat hij toen in paniek of zelfs in door Wout Bareman zelzate - Burgemeester Freddy De Vilder van grensgemeente Zel zate wil nieuwe gemeenteraadsver kiezingen. Volgens hem is er tij dens de verkiezingen van zondag 14 oktober op grote schaal gesjoe meld met volmachten. De SP.a in Zelzate - de partij van De Vilder - heeft daarover een klacht inge diend bij de Raad voor Verkie zingsbetwistingen. Er loopt ook een gerechtelijk onderzoek. Die behandelt de zaak half decem ber. Tot die tijd wil De Vilder niet dieper op de kwestie ingaan. Zijn partij verloor bij de verkiezingen doodsnood heeft verkeerd, ligt voor de hand. Interessant is dat Ten Napel diezelf de maandagavond omstreeks 21.30 uur in Axel aan de Van Goghstraat in een donkere Ford Ka met Bel gisch kenteken stapte. De bestuur der van die auto werd op 15 okto ber in zijn woning aan de Europa laan in Sas van Gent aangehou den. Ook de auto, die hij af en toe gebruikte, werd in beslaggeno men. Of daarin sporen van geweld of erger zijn gevonden? De politie hult zich in stilzwijgen. De nu 42-jarige Sassenaar zit nog altijd vast. Voor mogelijke betrok kenheid bij de moord op Michaël ten Napel. Het zou gaan om een man zonder vast werk. Hij wordt door mensen die zeggen hem te kennen in verband gebracht met zwendel met euro's. Maar nie mand in zijn kennissenkring ge looft dat hij tot een moord in staat is. Toch speelt hij in het politieonder zoek een cruciale rol. Hij is in elk geval één der laatsten die contact had met het slachtoffer. Misschien was hij slechts een koerier, die na mens een opdrachtgever Ten Na pel heeft opgehaald. Niet uit te slui ten valt dat de verdachte ook een hand heeft gehad in het dumpen van diens lijk op die afgelegen plek in de polder. Op dit punt is de politie kennelijk niet zeker van haar zaak. Daarop duidt de speci fieke vraagstelling in 'Opsporing Verzocht': Wie heeft Ten Napel op maandagavond 2 juli tussen 21.30 uur en 23.35 uur gezien en waar? Wellicht waren er derden in het spel en heeft iemand een glimp van hen opgevangen. twee zetels en - belangrijker - le vert na tachtig jaar ook geen burge meester meer. De Vilder draagt het bewind op 1 januari over aan zijn aartsrivaal Frank Bruggeman (Open-VLD). Die vormde direct na de verkiezingen een coalitie van VLD-SD, N-VA en CD&V-Vrij Zelzate. De volmachten zouden vooral zijn geronseld in het zorgcentrum Bloe- menbos van het Openbaar Cen trum voor Maatschappelijk Wel zijn. Voorzitter daarvan is toekom stig burgemeester Bruggeman. Eerste schepen Martin Acke (NV-A) noemt De Vilder een slecht verliezer. TOYOTA Reken maar. - Geen belasting tot 2014 -14% bijtelling Toyota Auris Hybride Ongeëvenaarde kwaliteit al vanaf 21.345,- U hoeft er niet lang over na te denken. De keuze voor de Auris Today Hybride is een logische. Waarbij alleen het beste telt. En blijft Tomorrow teilen. Maak vandaag nog een proefrit. Kijk ook op toyota.nl Toyota voor meer informatie oVer de nieuwe Full Hybrid Auris. CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 De walnotenboom in de achtertuin dreigt om te vallen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62