Boek Ski-Snowboardbeurs VINTERSPORT 19 Omwonenden vinden verpauperde gymzaal in Groede levensgevaarlijk tube vrijdag 23 november 2012 Kader Abdolah beschrijft in zijn nieuwste boek 'Zeesla en de lepels van Alice' zijn reis door de geest van Nederlandse ondernemers en uitvinders. Dat gaat van 'akkers aan leggen op zee' tot 'robots ontwikkelen die poëzie kunnen begrijpen'. Willem Brandenburg en Julia Wald bekijken de oogst aan zeewier op'de eerste 'Zeesla en de lepels van Alice' Nederlandse zeeboerderij bij de Schelphoek in Serooskerke (S). Kader Abdolah (Iran, 1954) debu teerde na zijn vlucht naar Neder land met de verhalenbundel De ade laars. Tot zijn bekendste werken be horen Spijkerschrift (2000), Het huis van de moskee (2005), De bood schapper en De Koran (2008) en De koning (2011). In 'Zeesla en de lepels van Alice' laat Kader Abdolah een kant zien die nog niet velen van hem ken nen: die van journalist. Hij maakte een reis langs 22 we tenschappers, uitvinders, kunste naars en ondernemers met mooie ideeën, verrassende dro men en boeiende visies op de toe komst. Het is een internationaal ge zelschap van mensen wonend en werkend in Nederland en België, die opmerkelijke denkbeelden en daadkracht met elkaar gemeen hebben. Het boek begint met een interview met professor/astronaut Wubbo Ockels, die ook een dichter blijkt te zijn. De 'lepels van Alice' in de titel van het boek verwijzen naar Alissa, een vierdejaars studente aan de Design Academy in Eindhoven. Zij trekt zich het lot aan van de mente ouderen die moeite hebben met gebruik van mes en vork. De studente wil een niet-alledaags be stek ontwikkelen dat deze mensen hulp kan bieden. Een val van een krukje waarbij zijn grootmoeder overleed, is voor pro fessor Jonker drijfveer tot ontwik keling van een intelligente robot die ouderen kan helpen. Verder zijn er verhalen over onder zoekers van broeikasgassen en waterkoelsystemen. Het folioboek kost €21,50 ISBN 978904452030 9/ e-book €16,99 /ISBN 978904452263 1. AXEL Kleine dieren te zien bij Ter Verbetering Kleindiervereniging Ter Verbete ring Axel houdt vanavond (19.30- 22.00 uur), zaterdag (10.00-22.00 uur) en zondag (10.00-17.00 uur) een kleindierenshow bij ruiter sportvereniging Axel aan de Bos- laan. Entree 1 euro, kinderen tot 12 jaar mogen gratis komen kijken. RETRANCHEMENT Frenks en Clijsen op koffieconcert Anita Frenks en Peter Clijsen ver zorgen zondag het maandelijkse koffieconcert in de hervormde kerk in de Dorpsstraat in Re- tranchement. Ze presenteren on der meer Frenks' nieuwe cd 'Lieve Dag'. Het concert begint om 11.00 uur. Toegang en koffie gratis. SINT ANNA TER MUIDEN Sinterklaasshow voor de hele familie Zangeres Eveline Juten en pianist Henk Dekker brengen zondag het programma 'Hoort, wie klopt daar kinderen' in de Nederlandse her vormde kerk in Sint Anna ter Mui den. Het is een luchtige show voor het hele gezin. Aanvang 15 uur. Toe gang 10 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 5 euro. TERNEUZEN Hollands bij de Dam in café De Vriendschap Het zangduo de Maffooos treedt zondagmiddag op in café De Vriendschap op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen. Motto van het optreden: Hollands bij de Dam. Er zijn gastoptredens van Marco Paulo, Zeeuwse Ricky en Melanie. De Maffooos treden op vanaf half vier 's middags. Toegang is gratis. HULST Workshop Djembé bij Muziekschool De Zeeuwse Muziekschool is in Hulst gestart met een workshop Djembé, verzorgd door Rondom- trom. Jong en oud kunnen op elke niveau nog aanschuiven Elke dins dagavond van 19.00 tot 20.00 uur en inschrijven kan via www.zeeuwsemuziekschool.nl door Martijn de Koning GROEDE - Omwonenden zijn de verpauperde staat van de gymzaal aan de Blekestraat in Groede beu. Volgens hen ontsiert het pand het uitzicht, maar levert de staat ervan ook gevaar op. De gymzaal in de smalle straat is al een jaar of twaalf buiten ge bruik. Bij de eigenaar, de gemeen te Sluis, zijn verschillende keren plannen ingediend, onder meer voor de bouw van appartementen. Raadsleden trokken ook diverse ke ren aan de bel. Desnoods maak je er maar parkeerplaatsen van, vindt een aantal leden van de gemeente raad. Ook overbuurman Edwin Hennekeij stapte al een paar keer naar de gemeente. „Er valt regelma tig puin uit het gebouw. Er zijn rui ten ingegooid en in het dak zit een groot gat. Je kan er op wachten dat er vuurwerk naar binnen wordt ge gooid en er brand ontstaat." Hen nekeij deed, vertelt hij, zelf al een poging het pand aan te schaffen. „Ik wilde het voor één euro ko pen, het opknappen en er gaan wonen. Dat wilde de gemeente niet; die vroeg een flinke prijs. Tja, dan raken ze het natuurlijk nooit kwijt." Hennekeij vindt de ge meente nalatig. „Als je als particu lier je eigendom zo laat versloffen, krijg je een brief van diezelfde ge meente." Volgens een woordvoerster van de gemeente is het pand weliswaar in slechte staat, maar levert het geen direct gevaar op. „Er kunnen geen stenen of dakpannen naar bene den vallen. Je kan er rustig langs lo pen." Volgens de woordvoerster hangt de toekomst van de locatie mede af van de bestemming die het krijgt in het nieuwe bestemmings plan voor kleine kernen, waartoe ook Groede behoort. Nu heeft de locatie nog de bestemming 'maat schappelijke doeleinden'. In janua ri is daarover meer duidelijkheid. Zaterdag 1 Dec. KOOSGTKBal 10:007:00Winkelcentrum Zondag 2 Dec. de Biggelaar* n.00-16.00 un dt AwdhulttlnMl I Betalen! Tel: 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61