Connexxion neemt meldkamer over 221 zeeland Verdeeldheid over bijdrage aan VRZ m Officier eist celstraffen tegen 'Bonnie en Clyde' voor overval sportzaak Ze leken gewetensloos kpn Maatschap plastische chirurgie houdt vandaag open dag vrijdag 23 november 2012 Afhandeling spoedoproepen geprivatiseerd door Marcel Modde MIDDELBURG - De meldkamer am bulancezorg van de Veiligheidsre gio Zeeland (VRZ) wordt met in gang van januari overgenomen door Connexxion. Het bedrijf wordt verantwoordelijk voor de aansturing en (bij) scholing van de centralisten. De betreffende mede werkers komen ook in dienst bij Connexxion Ambulancezorg, de tak binnen de vervoersonderne ming die in Zeeland en vier ande re regio's het ziekentransport doet. De veiligheidsregio houdt tot 2015 het technisch beheer van de ge meenschappelijke meldkamer (waarin naast de ambulancezorg ook centralisten van de politie en brandweer zitten) en de crisisorga nisatie. In 2015 is het de bedoeling dat er landelijk een nieuwe meld- kamerorganisatie wordt opgericht, die direct onder het ministerie van Veiligheid valt. De meldkamer in Middelburg wordt dan gesloten en verhuist naar een meer centrale lo catie in de nieuwe politieregio Zee land-Brabant. Directe aanleiding voor de over dracht is de Tijdelijke Wet Ambu lancezorg die in 2013 van kracht wordt, zei burgemeester René Ver hulst (portfeuillehouder meldka mer) donderdag in zijn toelichting voor het VRZ-bestuur. Tot grote opluchting van Verhulst betekent die stap dat de veiligheidsregio niet langer als zorginstelling wordt gezien. Met die classificatie werd de VRZ eerder dit jaar geconfon- teerd, toen het na klachten over af handeling van spoedoproepen door de meldkamer onder ver scherpt toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidszorg werd ge steld. Connexxion Ambulancezorg is al een zorginstelling en voldoet daarmee aan alle eisen op dat ge bied, aldus Verhulst. „Of ik het goed vind dat de overheid een der gelijke zorgtaak privatiseert, laat ik in het midden. Het is een feit waar we mee te maken heb ben." Volgens Verhulst zijn de extra in vesteringen die de VRZ van de in spectie moet plegen om de meld kamer aan alle normen te laten voldoen, geen weggegooid geld. In totaal gaat dat om een bedrag van 1,9 miljoen euro. Verreweg het grootste deel van die investering zit in het aantrekken en scholen van gekwalificeerd personeel, al dus directeur Sal Cracau van de ge meenschappelijke meldkamer Zee land. Die mensen verhuizen vol gens hem straks mee naar de nieu we organisatie. MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten zijn tot op het bot toe verdeeld over de toekomstige fi nanciële bijdrage aan de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ). Het algemeen bestuur vergaderde donderdag achter gesloten deuren over een nieuwe systematiek voor een 'meer evenredige afdracht'. Dat leidt er toe dat een aantal ge meenten flink meer gaat betalen voor de veiligheid in de regio. Om dat pas volgende maand duidelijk wordt hoe dat precies uitpakt, be staat er bij diverse raden weer stand tegen de begroting 2013 van de VRZ. Die onzekerheid was voor de burgemeesters van Borsele en Sluis gisteren reden tegen de be groting te stemmen. Hun collega's van Goes, Vlissingen en Reimers- waal maakten nadrukkelijk het voorbehoud dat hun akkoord slechts de huidige begroting be treft en niet automatisch ook voor een mogelijke verhoging van de af dracht van gemeenten. kpn winkel kpn.com 0800 0115 "Korting op de tablet en het abonnement geldt alleen bij bovenstaand abonnement van 2 CB/mnd. Na 9 maanden betaal je de reguliere abonnementskosten van €30,-/mnd, of je past je abonnement gratis omhoog of omlaag aan. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com door Emile Calon MIDDELBURG - Elke keer als de kat van de buren een onverwacht ge luid maakt is de oud-medewerk ster van Sportsworld in Middel burg doodsbang. En als ze 's nachts naar de wc moet, maakt ze haar vriend wakker zodat hij kan waken voor de wc-deur. Ze maakte maart dit jaar een over val mee op haar winkel. Een ge helmde man kwam tegen sluitings tijd binnen, bedreigde haar en haar collega met twee messen en eiste geld. Hij ging er vandoor met 10.865 euro en hun gsm's. Die over val was voor de jonge vrouw re den om haar baan bij de Middel burgse winkel op te zeggen. Pas la ter hoorde ze dat haar toenmalige collega uit Oost-Souburg, aldus het Openbaar Ministerie, de over valler geholpen had. Zij had hem verteld dat die avond de kluis goed gevuld zou zijn. Het slachtoffer zei tijdens het afleggen van haar ver klaring dat ze zich dan ook vrese lijk verraden voelde door die ex-collega. „Ik vertrouwde haar." De politie kwam de overvaller uit Vlissingen en zijn Souburgse hulp op het spoor omdat het telefoon toestel werd gebruikt dat tijdens de overval van de oud-medewerk ster was afgepakt. Tijdens het on derzoek ontdekte de politie dat de Vlissinger wel heel kwistig strooi de met contant geld en bij huiszoe kingen werden kledingstukken ge vonden die tijdens de overval wa ren gebruikt De beide verdachten ontkenden alles. Ook hun advoca ten wezen erop dat er geen enkel concreet bewijs was tegen de twee. Officier van justitie T. Huis kamp stelde echter dat er tal van aanwijzingen waren dat deze 'Bon nie en Clyde' verantwoordelijk wa ren voor de overval. Maar ook voor de diefstal in de nacht van 11 juni 2011 van 24.500 euro uit de kluis van de sportwinkel en voor het ontvreemden van een flink aantal Nike-sportschoenen die in de woning van de Vlissinger wa ren terug gevonden. Huiskamp eiste dat de Vlissinger wordt veroordeeld tot een celstraf van 42 maanden. Zijn vriendin uit Oost-Souburg tot 30 maanden waarvan acht voorwaardelijk. De beide raadslieden vroegen om vrij spraak omdat er volgens hen door die twee niets onrechtmatigs is uit gehaald. De Oost-Souburgse: „Ik was ook slachtoffer van die over val." Uitspraak 6 december. De verklaring die één van de slachtoffers van de overval op Sportsworld voorlas, maakte veel indruk op Cees van Kampen. „Dat meisje on dervindt langdurig de dramatische gevolgen van de overval. Ze slaapt slecht en het vertrouwen in haar collega is beschaamd. Ze gaat er da gelijks onder gebukt. Het viel me ook op hoe weinig impact haar verklaring op de twee verdachten had. Het leek wel of ze gewetens loos waren." Volgens Van Kampen zijn de ver dachten schuldig. „Er zijn zoveel bewijzen en toevalligheden." Hij noemt de verklaringen van de ver dachten 'ongeloofwaardig'. Cees van Kampen De straffen die tegen de verdach ten geëist werden vindt hij te recht. „De vrouw zei dat ze haar vriend niet zo lang kan missen, maar dan denk ik: 'Kijk wat je an deren aangedaan hebt'." GOES - De maatschap plastische chirurgie in Zeeland houdt van daag open dag in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. De maatschap werkt in alle Zeeuwse ziekenhuizen en bestaat uit vijf plastisch chirurgen. Naast de ziekenhuizen ADRZ en ZorgSaam wordt er ook gewerkt in het Medisch Weiness Centrum Zeeland, het Zeeuws Hand-en Polscentrum in Goes en in Med- Centric in Oostburg. Vandaag, de dag van de plastische chirurgie, kunnen bezoekers en patiënten van 10.00 tot 16.00 uur in Goes een kijkje nemen in de wereld van de plastische chirurgie. In de cen trale hal op de eerste verdieping van het ziekenhuis in Goes staat een stand met veel informatie, een presentatie met 'voor en na'-foto's en deskundigen, onder wie een huidtherapeut, zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. De na druk ligt op de reconstructieve chi rurgie; 86 procent van de plasti sche chirurgie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58