Erwin Raas Diverse op- en afritten A58 dicht wegens werkzaamheden aan weg tube 19 commentaar Fietspad Markt straks verboden voor fietswandelaars Ski-Snowboardbeurs VINTERSPORT vrijdag 23 november 2012 'De provincie zou in onze ogen beter moeten communiceren waarom een be paald dijkvak wel of niet wordt opengesteld voor fietsers. Dat leidt tot meer begrip, betrokkenheid en draagvlak.' Gedeputeerde Staten hebben het afgelo pen jaar weinig vrienden gemaakt op Tholen als het gaat over het buitendijks fietsen bij Sint-An- naland. Terwijl ongeveer heel Tholen vindt dat er een buitendijks fietspad moet komen, heeft de provincie zich tot nu toe star en zelfs bot opgesteld. Fietsers zouden de vogels te veel versto ren. Punt. Toen aan GS een keer werd ge vraagd in hoeverre het onder zoek van de Natuurvereniging Tholen nog van invloed kon zijn op het besluit luidde het antwoord botweg 'niet'. Toch is het opvallend dat de na tuurvereniging - uitgerekend de hoeder van natuurwaarden - nu stelt dat op sommige dijk vakken best buitendijks kan worden gefietst zonder dat er vogels worden verstoord. Het zou de provincie sieren als ze haar arrogante houding over boord gooit en het rapport van de natuurvereniging op z'n minst een keer serieus bekijkt. Misschien leidt dat wel tot nieu we inzichten. Volgens de Natuurvereniging Tholen is buitendijks fietsen, zoals hier bij Colijnsplaat, deels mogelijk ten oosten van Sïnt-Annaland. foto Willem Mieras langs een aantal stukken het geval. „De onderzoekers van de Vogelbe scherming hebben geen gebruik kunnen maken van belangrijke in formatie van Rijkswaterstaat", stelt voorzitter Erwin Raas van de natuurvereniging. „Daardoor is een verkeerde conclusie getrok ken." Raas stelt dat er feitelijk nog nooit gedegen onderzoek is ge daan naar de vraag op welke dijk vakken nu wel en geen fietsers kunnen worden toegelaten. Eén van de aanbevelingen aan de provincie is dan ook dat dit onder zoek alsnog wordt uitgevoerd. Daarna zouden Gedeputeerde Sta ten nieuwe besluiten moeten ne men over het al dan niet openstel len van onderhoudswegen voor fietsers. Daarbij moet gebruik wor den gemaakt van alle beschikbare gegevens, iets wat volgens de vere niging nu niet is gebeurd. Verder zou de provincie beter rich ting burgers en belangengroepen moeten communiceren waarom een dijkvak wel of niet wordt opengesteld. „Dat leidt tot meer begrip, betrokkenheid en draag vlak", stelt Raas. De vereniging spreekt in het rap port ook de wens uit dat de ge meente een plan maakt waarin in de volle breedte wordt ingegaan op de natuur rondom de Ooster- schelde. Dat zou over veel meer moeten gaan dan wel of geen bui tendijks fietspad. Zo is het de na tuurvereniging een doorn in het oog dat bij het Schor van Sint-An- naland vogels worden verjaagd door quads, terreinwagens, cross motoren, paarden en 'mensen die 25 honden tegelijk uitlaten'. „Dat is natuurlijk een ramp", zegt Raas. „Daar zou meteen een einde aan moeten worden gemaakt. Meer door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Rijkswaterstaat probeert verkeershinder als gevolg van werkzaamheden aan de A58 tussen Heinkenszand en Kruinin- gen zo veel mogelijk te voorko men. Alle werkzaamheden wor den tussen 20.00 en 06.00 uur uit gevoerd. De komende drie weken worden diverse op- en afritten in de nachtelijke uren afgesloten voor het doorgaande verkeer. Van woensdag 21 tot en met zater dag 24 november wordt tussen Heinkenszand en Goes de hoofdrij baan links (Vlissingen richting Ber gen op Zoom) afgesloten. Een om leiding wordt ingesteld via de N664 en A256. Van maandag 26 november tot woensdag 28 novem ber wordt de toerit 34 Kapelle van de A58 (Vlissingen richting Bergen op Zoom) afgesloten. Verkeer rijdt om via de N289 naar toerit 33 Yer- seke. De toerit is afgesloten tussen 20.00 en 06.00 uur. Van woensdag 28 tot donderdag 29 november is de afrit 34 Kapelle van de rechter hoofdrijbaan van de A58 (Bergen op Zoom richting Vlissingen) afgesloten. Een omlei ding is ingesteld via de aansluiting 35 's-Gravenpolder. De toerit 33 Yerseke (Vlissingen richting Bergen op Zoom) is van verstorend voor de natuur kun je het niet krijgen." De natuurvereniging wil haar rap port overhandigen aan de gemeen te. Dat zou al zijn gebeurd, ware het niet dat de wethouder ziek is. Of het rapport ook aan de provin cie wordt aangeboden, weet Raas nog niet. „Het zou een idee kun nen zijn. Aan de andere kant: toen Gedeputeerde Staten in het verle den met allerlei partijen over dit onderwerp hebben gepraat, is geen enkele interesse getoond in de visie die wij er over hebben." www.natutholen.nl KRUININGEN - Het is binnenkort verboden om met een fiets aan de hand over de markten in Yerseke en Kruiningen te lopen. Het gemeentebestuur wil een ver bod instellen omdat veel bezoe kers zich storen aan mensen die met hun fiets over de markt lo pen. In een mensenmassa is met een fiets of bromfiets lopen vaak onhandig, omdat iedereen er te genaan botst. Het verbod wordt duidelijk gemaakt met behulp van borden en geldt alleen als er markt gehouden wordt. donderdag 29 tot vrijdag 30 novem ber afgesloten. De omleiding is via de N289 naar toerit 34 Kapelle. Aan toerit 33 Yerseke wordt ook in de nacht van maandag 3 op dins dag 4 december gewerkt. Dan geldt er wel een andere omleiding. Die gaat via de N289 naar toerit 35 's-Gravenpolder. Een grotere klus is van dinsdag 4 tot en met zaterdag 8 december. Dan wordt iedere avond van 20.00 uur tot de andere morgen 06.00 uur de hoofdrijbaan afgesloten tus sen Rilland en Kruiningen. De om leiding gaat via de N289. En van maandag 10 tot dinsdag 11 decem ber is de toerit 31 Rilland dicht. Zaterdag 1 Dec. KQOSGTK Icljjl 10:00 -'7:ooWinkelcentrum Zondag 2 Dec. de Biggelaar* 11:00-16:00 aan de Raadhuisstraat Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Tel: 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55