19 Lezing kustlab tube suss Ski-Snowboardbeurs Presentatie nieuwe website Dreischor VINTERSMRT Volgend jaar draait fabriek van Dieselmotoren in Zierikzee vrijdag 23 november 2012 Marten Hemminga, directeur van Stichting Het Zeeuwse Landschap verzorgt tijdens de najaarsvergadering van Stad en Lande vanavond een lezing over het te realiseren kustlaboratorium bij Burghsluis. ZKH Prins Bernhard reisde naar Zierikzee voor de officiële opening van de scheepsmotorenfabriek. Inzet: krantenkop uit de Zierikzeesche Nieuwsbode van 13 september 1960. foto's Collectie Gemeentearchief Schouwen-Ouiveland Jaarlijkse Kroniek van het land van de Zeemeermin houdt lokale historie levend De Kroniek van het land van de Zeemeermin is een jaarlijkse uitga ve van heemkundige vereniging Stad en Lande. In het jaarboek wordt de historie van Schouwen-Duiveland nauwkeu rig beschreven. In de 37 jaar dat de Kroniek ver schijnt zijn de meest uiteenlopen de onderwerpen aan de orde ge komen. De kolommen van de Kroniek wor den gevuld door leden van Stad en KIEK NOE In de weblog Kiek Noe worden oude klassenfoto's nader belicht. www.pzc.nl/regio/blogs MONNIKENWERK Willem Staat schrijft in zijn weblog Monnikenwerk over religie en kerken in Zeeland. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Lande, maar ook gastschrijvers le veren kopij. In de Kroniek 2012 schrijft dr. Wil lem van Ham over Zierikzees vlag vertoon. Het gaat om beschouwin gen over het paneel 'De rede van Zierikzee'. Drs. Jan H. Overbeeke leverde een artikel over de Nieuwerkerkse schoolmeester Maximiliaan van den Doele. Oud-wethouder en oud-onderwijs man Wijnand Renden richt in zijn DREISCHOR - De nieuwe website van Dreischor is klaar en dat wil de dorpsraad niet ongemerkt voor bij laten gaan. Tijdens de vergade ring van de dorpsraad op dinsdag 27 november wordt de nieuwe site gepresenteerd. Verder staat op de agenda van de dorpsraadsvergade ring een presentatie over de nieu we manier van werken van de af deling Openbare ruimte, voorheen Openbare werken. Ook aan de or de komen de subsidievoorwaar den voor 2013 en wordt afscheid genomen van dorpsraadslid Quin- ten Lainert. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis. Aan vang 20.00 uur. verhaal de schijnwerper op de Ver eniging van Burgemeesters, wet houders en Secretarissen (B, W S) van Schouwen-Duiveland. 9 Lijvig en rijk geïllustreerd is het arti kel dat Edzard F. G. M. Gelderman schreef over de zomerhuizen die tussen 1918 en 1943 gebouwd werden in Westenschouwen. I Arjan Otte dook voor de Kroniek in de historie van de mosselvisse rij op Schouwen-Duiveland tussen. 1911 en 1947. Betty Blikman-Ruiterkamp - ook ja renlang medewerker aan de PZC-rubriek Even Omzien - schrijft in de Kroniek over de fami lie Schürmann. Twee generaties Schürmann om precies te zijnen ze zaten alle maal in het banketbakkersvak. De najaarsvergadering van Stad en Lande wordt gehouden in dorps huis 't Zuudènde aan de Bea- trixstraat in Kerkwerve. De ver gadering begint om 19.30 uur. WAW'VW; n Tv, U kunt met Betalen! Mk*fc«Hrg/Gc« Tel: 0118-625440 OUWERKERK Nachtzuster brengt boek op de markt Nachtzuster Rian Krijger uit Ou- wërkerk heeft genoeg aandelen ver kocht om haar boek 'Leven naar de dood' uit te geven. Krijger, die te genwoordig in Geersdijk woont en werkt in de thuiszorg op Schou wen-Duiveland, schreef een boek over mensen in hun laatste levens dagen. Ze had 2000 aandelen nodig om haar boek bij TenPages.com uit te geven. Krijger wist die aandelen te slijten aan 196 kopers. 'Leven naar de dood' ligt binnenkort in de boekhandel. De opbrengst is voor het KWF-kankerfonds. OUWERKERK Rumba en slowfox bij dansavond dorpshuis Dansclub Ouwerkerk houdt zater dag 1 december een gezellige dans avond, een van een reeks maande lijkse dansevenementen in 2012. Sinds meer dan acht jaar weten de dansliefhebbers het dorpshuis in Ouwerkerk te vinden. Ook deze keer wordt weer gedanst op de klanken van Foxtrot, Engelse Wals, Weense Wals, Cha cha cha, Rumba, Slowfox, Jive en Tango. Vanaf 20.30 uur is iedereen welkom. NIEUWERKERK Lezing over jongeren en social media Op initiatief van de protestantse ge meente Nieuwerkerk wordt woens dag 28 november in gebouw Punt-3 in Nieuwerkerk een bijeenkomst gehouden over het thema 'jonge ren en social media'. Marco de Jonge, docent aan CSG Prins Maurits in Middelharnis, deelt zijn ervaringen, geeft infor matie en laat dingen zien van so cial media als Twitter en Facebook. Aan de orde komt onder meer de vraag welke afspraken ouders met hun kinderen kunnen maken over social media. Aanvang 20.00 uur. RILLAND Inbrekers hebben het voorzien op airbags Bij verschillende auto-inbraken in Rilland zijn in de nacht van woens dag op donderdag airbags gestolen. Volgens een woordvoerder van de politie waren er donderdagmiddag zeven aangiften gedaan, verspreid over het hele dorp. Uit ten minste één auto is ook navi- gatie-apparatuur gestolen. De poli tie sluit niet uit dat meer aangiften volgen. De gedupeerde automobilisten ga ven aan dat er aan de meeste auto's geen zichtbare braakschade is ge vonden. NIEUWERKERK Brand in snackkar snel geblust De brandweerposten Oosterland en Dreischor van de Schou- wen-Duivelandse brandweer moes ten donderdagavond uitrukken voor een brand in snackkar Christa- ria. Omdat de snackkar vlakbij een landbouwschuur aan de Nieuwe- weg bij Nieuwerkerk geparkeerd stond, schaalde brandweerofficier van dienst Maarten Leune op naar middelbrand. „Er was brand in het motorcompartiment van de bus en dat hadden we eigenlijk heel snel onder controle", aldus Leune. De schade is nog onbekend. NIEUWE VESTIGING SMIT EN BOLNES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47