4l Bij het plaatsen van Langeweg 2 Anna Jacobapolder €69.900 €69.000 Westkade 53 Sas Van Gent €69.900 Beciusstraat 18 Oost-Souburg vrijdag 23 november 2012 Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Gedateerd en eenvoudig huis op 207 vierkante meter eigen grond met vrij zicht over polderlandschap van uit de woonkamer. Indeling: entree via zijkant, hal met trapopgang en toegang tot toilet, badkamer en tuingerichte keuken. Woonkamer aan voorzijde. Bo ven: Overloop met toegang tot twee slaapkamers. De woning met poort en diepe tuin is voorzien van kunststof kozijnen met dubbel glas en heeft drie slaap kamers, een douche, woonkamer en woonkeuken en een stenen schuur. Verwarmd door een gaskachel en eenvoudig van opzet. Geschikt voor handige starters. Starterswoning met uitzicht op jachthaven. Huis be hoeft opknapbeurt. Beneden: hal en woonkamer die via eetbar overgaat in keuken. Uitgebouwde veranda met toilet biedt uitzicht op diepe tuin. Boven: 3 slaap kamers en badkamer met ligbad, wastafel en 2e toilet. Er was veel animo voor dit huis toen het in 2005 te koop kwam te staan", vertelt Johan Melis, eigenaar van de prachtige rustieke woning aan de Monnikenweg, net buiten Kapelle. „We hebben het via inschrijving ge kocht. Er waren twaalf tot dertien bezichtigin gen op een dag. Het was best een run in het begin, want veel mensen wilden het hebben. Samen met enkele anderen hebben we een bod uitgebracht. Dat was erg spannend: een briefje inleveren bij de makelaar, wachten op de uitslag, 's Avonds werden we gebeld dat wij het hadden." Johan glundert. „Het huis is gebouwd in de jaren '20. Het was in prima staat en goed onderhouden, maar erg gedateerd. De vorige eigenaar is hier geboren en woonde er zijn hele le ven. Hij kwam regelmatig kijken hoe de verbouwing vlotte. Dat was leuk. Het klik te met ons. Het ging hem aan het hart dat hij naar een serviceflat moest verhuizen en alles hier achter zich moest laten." „Het huis zag er heel anders uit toen wij hier kwamen wonen", vertelt Lenny, Jo- han's vrouw. „Wat nu de binnendeur is, was toen de buitenmuur van de woning. Er is een heel stuk aangebouwd. Waar we nu bij de schouw op de bank zitten, ston den toen struiken." „De bouwvergunning had nog best wat voeten in de aarde", vertelt Johan. „Het mocht niet te groot worden van de ge meente. Je mocht een maximaal aantal meters bij bouwen, de bovenverdieping meegerekend. De gemeente rekende ook de veranda buiten mee, maar daar was ik het niet mee eens. Wat buiten is, hoort niet bij de aanbouw. Uiteindelijk viel na een week of twaalf, op twaalf december 2007 de bouwvergunning op de mat. Pre cies op de verjaardag van mijn vrouw", glimlacht Johan. „Die winter zijn we met een begonnen met de voorbereidingen van de aanbouw. Ik heb vrijwel alles sa men met mijn vader Piet gedaan. Hij is nu 75. Toen we dit allemaal deden, was het door Cecile Hubregsen Ruimte in en om het huis. Zo ver je kunt kijken. Boomgaarden, aardap pelvelden, kronkelige B-wegen. „Van de zomer waren onze meiden Charlotte en Annemijn onder de in druk van de landbouwmachines die vlak langs onze achtertuin reden. Ze zijn altijd buiten bezig en heb ben alle ruimte om te spelen", ver telt Lenny Melis. Natuur alom en toch een gevoel van geborgenheid en gezelligheid. Waar vind je dat? En wie wil dat niet?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40