Vrouwen moeten veldrijden redden Estafettemarathon met 100 teams volgeboekt NQTSPOOCTS 29 Van Vliet twijfelt over verlenging Fortis aast op derde overwinning Winst gewenst bij Delta Sport Tholense Boys en Yerseke vechten straf aan Vlissingen bekert tegen RBC Dertiende MTB-tocht door 'de Zak' Grote drukte bij Grote Zakloop vrijdag 23 november 2012 'De anderen zitten al langer in competitie en hebben een stap voorwaarts gemaakt. Vooral in de slotfase zal ik ongetwijfeld dood gaan.' Marianne Vos verwacht zondag geen overwinning in Gieten door Ad Pertijs VALKENSWAARD - In de vroege Drentse morgen begint voor Ma rianne Vos zondag in Gieten het veldritseizoen. „Ik hoop dat er dan al wat meer mensen uit de veren zijn dan alleen de ouders van de nieuwelingen en junioren", zegt de wereldkampioene terugden kend aan de editie van vorige jaar. Het matineuze aanvangstijdstip (10.45 uur) rijmt niet langer met wat er deze dagen allemaal ver langd wordt van de Golden Girl uit Meeuwen. Marianne Vos is hot sinds ze deze zomer zowel olympisch als wereld kampioene werd op de weg. „Ik merk dat mijn bekendheid er een enorme boost door heeft gekre gen." Voor de wielersport is ze vooral de engel die het vaderland se cyclisme moet zien te redden in een tijd dat het dreigt onder te gaan in een poel van verderf. „Zo voel ik het ook wel een beetje, maar ik ervaar het niet als mijn verantwoordelijkheid om de sport te redden. Hoezeer ik daar ook aan mee probeer te helpen", zegt Vos. Ze werkt de laatste tijd wel mee aan meer interviews en wielera- vonden dan ze eigenlijk zin in heeft. Ook de mannen van het veldrij den hebben Marianne Vos nodig, bleek vorige week tijdens een bij eenkomst van de atletencommis- sie van de UCI. Volgens Sven Nys hebben de bazen van de interna tionale wielrenunie laten weten dat zijn Vlaamse volkssport alleen mag dromen van een olympische status als het vrouwencrossen ver der wordt ontwikkeld. „In de och tenduren rijden voor een handje vol toeschouwers staat daar inder daad haaks op", zegt Vos over de wedstrijden van de Vlaamse Super- prestigecompetitie, waartoe ook Gieten behoort. Gezien de steun van Sven Nys en zijn macht binnen de cyclocross commissie vertrouwt Vos erop dat de rol van de vrouwen binnen het veldrijden groter gaat worden. „Zo iets gaat stapsgewijs. De verplich ting voor A-crossen om ook vrou wen te laten rijden, is inmiddels doorgevoerd. Een plaats op het programma vlak voor de mannen of desnoods erna, zal er ook wel komen." Vos verwacht zondag in Gieten niet direct te winnen. „De ande ren zitten al langer in competitie en hebben een stap voorwaarts ge maakt. Vooral in de slotfase zal ik OSS - Waarschijnlijk volgende week gaat Leo van Vliet met de KN- WU praten over een eventuele con tractverlenging als wielerbonds- coach. „Directeur Huib Klooster huis is ziek, vandaar dat het er nog niet eerder van is gekomen", zegt Van Vliet. Na afloop van het WK in Valken burg spuide de bondscoach onge zouten kritiek in de richting van met name de Rabo-renners, die vol gens hem te veel in de watten wor den gelegd bij hun ploeg. Dat lever de Van Vliet op zijn beurt weer de nodige kritiek op uit de hoek van de renners. Deze week liet de West lander tijdens het Brabants Wieier- TERNEUZEN - De estafettemarathon van de Marathon Zeeuws-Vlaande ren zit vol. Het maximumaantal teams van hooguit vier personen was bepaald op honderd en die li miet werd woensdag bereikt. Deelnemers kunnen nog wel in schrijven voor de afwachtingslo- pen van vijf en tien kilometer, de kidsrun en de individuele mara thon. De vijfde Marathon Zeeuws-Vlaanderen wordt zater dag 20 april 2013 gehouden. Voor het eerst wordt er gelopen van Ter- neuzen naar Hulst. Voordien werd de wedstrijd over nagenoeg het zelfde parkoers van Hulst naar Ter- neuzen gehouden. Het aantal deelnemers bij de indi viduele marathon staat tot dusver re op 122, onder wie vijftig uit Zeeuws-Vlaanderen en dertig uit de rest van Zeeland. Er is plaats voor 600 lopers en loopsters. Vo rig jaar voltooiden 378 atleten en atletes de wedstrijd. Bij de man nen zegevierde Sjaak Luteijn uit Oostburg. Bij de vrouwen won Eli- sa Rijk uit Schoondijke. Zij verde digt volgend jaar haar titel. De Stichting Marathon Zeeuws-Vlaanderen houdt vrijdag 30 november een bijeenkomst in café de Jonkvrouw in Hulst. De or ganisatie presenteert dan de omge draaide route. Ook de routes van de nieuwe afwachtingslopen wor den bekendgemaakt. Het gaat om echte stadslopen in de binnenstad van Hulst met een aantal door komsten over de Grote Markt. Ver der vertoont Filmclub Zeeuws-Vlaanderen een veertig minuten durende film van de ma rathon die dit jaar met meer dan tien camera's werd opgenomen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. op\ olledige agend 1 /sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl ongetwijfeld dood gaan." De twee de veldrit staat pas over een maand op het programma. Tussen door rijdt ze zaterdag 1 december de 'Revolution Series' op de wieler baan van Manchester. Haar laatste baanwedstrijd was be gin dit jaar de verloren bike-off met Kirsten Wild. „Daar heb ik geen trauma aan overgehouden hoor." Maar toch, ze staat in Man chester als grootste attractie op het affiche. Ook de verwende, knotgekke Brit se pistefan verwacht iets van 'Ma- rianneke'. Wordt ze daar niet ner veus van? „De baan is inderdaad iets te specifiek voor mij gewor den. Maar dat is nu net de span ning die ik voor mezelf wel leuk vind." Lachend: „Ik ga eerst vier dagen trainen op de baan en dan moet wel lukken." café in Oss weten nog altijd achter zijn woorden te staan. „Vier jaar ge leden zag ik de baan van bonds coach als een uitdaging. Inmiddels ben ik er achter dat de manier waarop ik het wil doen, misschien niet kan." Dus haakt hij af? „Dat weet ik nog niet Ik ga nu eerst met de KNWU om de tafel zitten." Van Vliet geeft aan dat met name het WK in Valkenburg de druppel was die de emmer liet overlopen. „Je fietst in eigen land het WK. Er rijdt een groep van twintig ren ners weg en dan zit er ondanks alle gemaakte afspraken niet één Neder lander mee, dat kan er bij mij ge woon niet in." MIDDELBURG - Yerseke en Tholense Boys gaan in beroep tegen de straf die de voetbalbond beide clubs heeft opgelegd. Beide zaterdag-der deklassers werden veroordeeld tot een punt in mindering vanwege een opstootje na de wedstrijd op 13 oktober. Na afloop van de ontmoeting in de derde klasse B, die in 2-2 eindig de, ontstond er tumult Hierbij kre gen een speler van Yerseke en Tho lense Boys de rode kaart. De tucht- commissie van de KNVB boog zich over de zaak en kwam tot de conclusie dat beide clubs schuld hadden aan het opstootje. Hierop kregen Yerseke en Tholen se Boys een punt in mindering. Voorts moeten beide clubs en boe te van honderd euro betalen. De beide verenigingen hebben afgelo pen week bezwaar aangetekend te gen de straffen. De korfballers van Fortis zijn goed begonnen aan de zaalcompetitie. De Souburgers staan na twee speelrondes gedeeld eerste in de eerste klas se D. Zowel van Triaz (24-19) als van Koag (18-19) werd namelijk gewonnen. Ook Telstar is nog ongeslagen. Zaterdag treft Fortis in sporthal Baskensburg ODO, dat twee punten heeft en gedeeld derde staat. Het duel begint om 19.50 uur. Fortis trof de ploeg uit Maasland vorig zaalseizoen ook. Toen eindigde het thuisduel in 19-10. De handballers van Delta Sport uit Zierikzee be leven een belabberde start van de competitie in de hoofdklasse. Het hoogst spelende Zeeuwse handbalteam staat na zes wedstrijden op de ge deelde laatste plaats met twee punten. Ook bij Conventus en Helius stokt het puntentotaal mo menteel bij twee. Zondag ontvangt Delta Sport in de Zierikzeese sporthal Onderdak het vierde team van Hercules uit Den Haag. Het eerste team van die club speelt in de eredivisie. Hercules 4 heeft vijf punten behaald uit zes wedstrijden. Bij een overwinning sluit Delta Sport aan bij de brede middenmoot. Het duel begint om 14.00 uur. VC Vlissingen begon het avontuur in het betaal de voetbal ooit met een tliu is wedstrijd tegen RBC. Dat was op 18 augustus 1990. Het werd toen 2-0. Inmiddels zijn beide clubs terugge keerd naar de rangen van de amateurs. VC Vlis singen komt uit in de eerste klasse van het zon dagvoetbal, RBC speelt dit seizoen voor het eerst in de vijfde klasse. Ruim 22 jaar later staan beide clubs weer tegenover elkaar. Beide clubs treffen elkaar zondag op sportpark Irislaan in Vlissingen in de derde ronde van de districtsbeker. De aftrap is om 14.30 uur. Voor de dertiende keer wordt zondag een toer tocht voor mountainbikers gehouden door de Zak van Zuid-Beveland. Het wielercomité 's-Heer Arendskerke heeft de tocht in overleg met de stichting Natuurmonumenten uitgezet rondom de dorpen 's-Heer ArendSlcerke, Hein- kenszand en Nisse. In dit gebied vindt men land schap dat nog niet verkaveld is en er al honder- den jaren ligt. De start is in 's-Heer Arendskerke. Daar kan tussen 9.00 en 11.00 uur worden ingeschreven in het Arends huis aan de Torenring. Er zijn twee afstanden: 30 en 50 kilometer. Voor de dertiende editie van de Grote Zakloop hebben al meer dan zeshonderd hardlopers en wandelaars ingeschreven. Ze gaan zondag van start voor een afstand van 21,1 of 7,5 kilometer. De wandelaars en nordic walkers starten om 12.00 uur, de hardlopers om 14.00 uur. Epi-centrum is het Dorpshuis van Nisse, Daar kan worden ingeschreven en vlak er voor zijn de start en de finish. Het parkoers is deels hard en deels onverhard en gaat langs en over de vele fraaie dijkjes die de Zak van Zuid-Beveland rijk is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29