272 KNVB stipt belang van Europa aan vrijdag 23 november 2012 'Zelfs in de laatste minuten, toen we na de rode kaart van Rasmus Bengtsson met een man minder FC Twente heeft al 272 minuten, ruim vierenhalf uur, met gescoord spee'den, hebben we nog kansen uitgespeeld. in de Europa League. Steve McClaren, trainer van FC Twente Edson Braafheid (rechts) is in een innig gevecht om de bal verwikkeld met Didier Ya Konan van Hannover 96. foto Carmen Jaspersen/EPA raOSasa!fia2mBS!8!aBaOT6B68^Sffi»SaS»«S3SBS»M^5$K®«i«SSSSiffi^^ door Rik Elfrink EINDHOVEN - De KNVB stipte in aanloop naar PSV-Dnjepr Dnepro petrovsk en Hannover'96-FC Twente het belang van de Europa League aan. De bond heeft geen aanwijzingen dat Nederlandse clubs bewust de competitie laat lo pen, maar wijst wel op de schade die slechte prestaties kunnen ver oorzaken. „Het beeld van Nederland als voet balland is mede gebaseerd op onze internationale prestaties", laat een woordvoerder namens KNVB-di- recteur Bert van Oostveen weten. „Slechte prestaties op Europees ni veau hebben een negatief effect op de Europese ranking. Daarop wordt het aantal Champions Lea gue- en Europa League-tickets ge baseerd." Met name PSV-trainer Dick Advo caat kreeg afgelopen week veel kri tiek. Hij kondigde na de monster zege van PSV op ADO Den Haag na afloop van de wedstrijd aan dat hij niet hetzelfde elftal zal opstel len. Volgens de trainer heeft dat te maken met een aantal blessures. „Mijn eerlijkheid nekt me weer eens", aldus Advocaat. „Ik heb ge zegd dat de eredivisie prioriteit heeft en dat we met deze selectie niet op vier fronten kunnen strij den. Dat wil niet zeggen dat we in de Éuropa League niet willen win nen. Een aantal spelers heeft klach ten en kan gewoon niet spelen. Je zag dat Strootman zaterdag na rust niet helemaal vrij was, daarom werd hij ook gewisseld." Bij PSV ontbraken tegen Dnjepr ook Narsingh (lies), Van Bommel (rug) en de niet helemaal fitte Wil- lems. Met de kritiek van onder an deren AZ-trainer Verbeek en Hera- cles-directeur Smit kon Advocaat niets. „Clubs hoeven zich niet met PSV te bemoeien, ik ga geen ge blesseerde spelers opstellen. Sinds 1974 is PSV onafgebroken vertegen woordigd in Europese toernooien. De afgelopen jaren is een karren vracht punten voor de Europese ranking gehaald." Nederland staat op dit moment achtste op de Europese ranglijst, waarvoor de gemiddelde prestaties van Nederlandse clubs in Europa in de afgelopen vijf jaar bepalend zijn. Vorig seizoen was de score door goede prestaties van PSV, AZ en Twente hoog, dit jaar is de ba lans dramatisch. Alleen Ajax is nog in de race voor overwintering. Op dit moment heeft Nederland één 'zekere' Champions Lea gue-deelnemer en een ploeg die naar de voorronde gaat In de Euro pa League mogen vier ploegen ac teren, Nederland kreeg dit jaar een vijfde ticket vanwege de hoge posi tie op de Fair Play-ranglijst. PSV overwinterde de afgelopen ja ren voortdurend in de Europa Lea gue en was een van de succesvol ste ploegen. In de competitie ging het na de winter steeds bergaf waarts. Vorig seizoen ontstond een situatie dat de ploeg na een duel met Trabzonspor in de nacht van donderdag op vrijdag aan een uitlooptraining bezig was, terwijl zondagmiddag om half een een uitduel met FC Groningen op het programma stond. Dat duel ging kansloos verloren, net als een uit duel bij NAC na een Europese uit wedstrijd tegen Valencia. Daarop is intern de conclusie getrokken om de competitie in alle gevallen te laten prevaleren. De KNVB stelt dat rekening wordt gehouden met het competitiesche ma om ploegen te ontlasten die Europees actief zijn. „Ploegen die donderdag gespeeld hebben, spe len bij voorkeur competitie om half drie in de middag. Een Cham pions League-deelnemer die dins dag speelt, delen we in de competi tie op zaterdag in." MIDDELBURG FC Dauwendaele legt Lourens langer vast De voetbalvereniging FC Dauwen daele heeft het contract met trai ner Marcel Lourens opengebroken. De oefenmeester is nu tot en met seizoen 2014-2015 aan de Middel burgse zaterdag-tweedeklasser ver bonden. Lourens stapte halverwe ge vorig seizoen in bij FC Dauwen daele. Beide partijen zijn zeer tevre den over de samenwerking en be sloten daarom de lopende verbinte nis open te breken. FC Dauwendae le staat op de achtste plaats in de tweede klasse E. LONDEN Boudewijn Zenden assistent bij Chelsea Oud-international Boudewijn Zen den treedt als assistent-coach toe tot de technische staf van Chelsea. De 36-jarige Limburger gaat samen werken met interim-hoofdcoach Rafael Benitez. De Spanjaard werd woensdag aangesteld als opvolger van de Italiaan Roberto Di Matteo, die werd ontslagen na de neder laag in de Champions League bij Ju- ventus (3-0). Zenden speelde van 2001 tot medio 2003 bij Chelsea. Hij kwam ook uit voor Liverpool waar hij Benitez leerde kennen. NIEUWERKERK Thomas de Ridder gaat weg bij SKNWK Thomas de Ridder verlaat aan het einde van het voetbalseizoen SKNWK uit Nieuwerkerk. Dat heeft de oefenmeester donderdaga vond aan de spelersgroep laten we ten. De Ridder is toe aan een nieu we uitdaging, vertelde hij. De trai ner is aan zijn tweede seizoen be zig bij de zaterdag-vierdeklasser. Bij zondag-tweedeklasser Axel is Ralph Zegers aangesteld als assis tent van interim-trainer Eric Rijckaert. Zegers is ook trainer van Temeuzense Boys 2 en zal beide functies combineren. LANDGRAAF Van der Klooster verrast op slalom Zïtskiër Kees-Jan van der Klooster is zijn seizoen goed begonnen. De 35-jarige Vlissinger eindigde in het Limburgse Landgraaf als tweede op de slalom, niet zijn beste disci pline. Na drie runs moest hij alleen de Duitser Thomas Nolte voor zich dulden. Vrijdag staat er in Snow World weer een slalom op het pro gramma. Van der Klooster richt zich op de Paralympische Winterspelen van Sotsji in 2014. CHARTRES Toussaint verrast met Nederlands record Zwemster Kira Toussaint heeft donderdag bij de Europese kam pioenschappen kortebaan grote in druk gemaakt. Ze plaatste zich als tweede voor de finale van de 100 meter rugslag in een Nederlands record. De pas acht tienjarige Toussaint tikte aan in 57,16 en bleef daarmee ruim onder de oude nationale toptijd die sinds oktober 2010 met 57,72 op naam stond van Femke Heemskerk. De dochter van Jolanda de Rover, olympisch kampioene op de 200 meter rugslag in 1984, voldeed ook aan de WK-limieL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27