lie: zie: R slj 0 Zandlopers boeit van start tot finish 23 Overtuigd dat ze het gedaan hebben Een aaneenschakeling van leugens SGP boert goed bij raadsverkiezing Jubileumboek 2012 vrijdag 23 november 2012 door Edith Ramakers foto Manfred Berrevoets Gerard Willemse vraagt zich af of het wel zo ver standig was om de twee verdachten tegelijkertijd terecht te laten staan. „Dat heeft deze zaak niet makkelijker gemaakt. Ze kon den de verklaringen zo op elkaar afstemmen en elkaar dekken." Volgens Willemse is er slechts een minieme kans dat de verdachten de overval en de diefstal niet ge pleegd hebben. „Bij de overval wer den bijvoorbeeld telefoons meege nomen, die later bij hen thuis ge vonden werden. De verdachten zeggen dat ze die van een manne tje gekocht hebben. Ook door hun houding en hun gedrag ben ik er van overtuigd dat ze het gedaan hebben. Als de vragen moeilijk werden, dan beriep de man zich ineens op zijn zwijgplicht. Toch vindt hij de straf die tegen de twee geëist is, aan de hoge kant. „Er is heel veel bewijs tegen hen, maar het is allemaal indirect. Gerard Willemse Eén grote aaneenschakeling van leugens en smoesjes, zo omschrijft: Aart Jobse het verhaal van de twee verdachten. Dat zij schuldig zijn aan de overval bij Sportsworld en de diefstal uit de kluis van de winkel, daar twij felt hij niet aan. „Je ziet wat er ge beurd is, maar of er voldoende wettelijk en overtuigend bewijs is? Ik ben bang dat de verdachten om juridische redenen niet de straf krijgen die ze verdienen." Jobse kan weinig begrip opbren gen voor de verdachten. „Ik kreeg echt het gevoel dat ze iedereen bij de neus nemen en dat ze een laag moreel besef hebben. Hij vindt de straf die de officier van justitie eis te aan de lage kant. „De man laat niet blijken dat hij iets van zijn da den leert. Hij heeft meerdere straf bare feiten achter elkaar gepleegd. Bovendien heeft de overval een grote impact gehad op collega's, het bedrijf en de maatschappij." Aart Jobse MIDDELHARNIS - De SGP is woens dag met afstand de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsver kiezingen in Goeree-Overflakkee. De partij haalde bijna 5900 stem men binnen. Tweede partij werd de WD, met 2619 stemmen. De verkiezingen waren nodig omdat de gemeenten Dirksland, Goedere ede, Middelharnis en Oostflakkee samengaan. In de nieuwe gemeen teraad van 29 zetels, krijgt de SGP 9 zetels. De VVD, Christenunie en de PvdA krijgen elk 4 zetels. Het CDA en de Vitale Kernen Goeree Overflaklcee haalden beide 3 zetels. Goeree Overflakkee Samen en Ei land van Vrijheid mogen allebei op een zetel rekenen. D66, Groen links en Leefbaar Goeree Overflak kee kregen te weinig stemmen om in de raad terecht te komen. De op komst was 55,63 procent. De defi nitieve uitslag wordt vanmorgen vastgesteld tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis van Middelharnis. Ook in de gemeenten Schagen en Molenwaard waren raadsverkie zing. Na de verkiezing in Schagen beschikt het CDA over bijna even veel zetels als WD en PvdA bij el kaar. De Schagense raad bestaat straks uit 29 zetels. Daarvan krijgt het CDA er negen, de PvdA en de WD komen uit op elk vijf. In Molenwaard was de zetelverde ling al snel bekend. Zowel de SGP als het CDA eindigden op 5 zetels in de nieuwe raad. Die bestaat straks uit 21 zetels. MIDDELBURG - Als je in dubio bent of je zal meedoen aan de Zeeuwse Kustmarathon, dan is de documen taire over de zwaarste marathon van Nederland verplichte kost. En gegarandeerd dat je dan volgend jaar een van de deelnemers bent. Zandlopers, zoals de treffende naam van de film is, is een produc tie van de PZC-redacteuren Mauri ce Steketee, Rudy Boogert en Daan Wallis (montage). Zij wer den bijgestaan door een aantal vrij willigers, die meehielpen met fil men op de wedstrijddag. Organisator Lein Lievense wordt gevolgd en hij laat zien hoe span nend het is voor een organisatie om een evenement op te zetten dat veel groter geworden is dan hij ooit had kunnen vermoeden. Het is allang geen geintje meer en zo begon de marathon wel tien jaar geleden. Tot zijn eigen spijt heeft hij zelf nooit kunnen meelopen. Toen hij er drie jaar geleden klaar voor was, speelde zijn knie op. Maar geluk kig 'kon ik daardoor de organisatie van de Kustmarathon blijven doen.' Hij legt er zijn hele ziel en zaligheid in en dat is bijna hetzelf de als meedoen. Jan de Jager en Paola van Gilst de den wel echt mee aan de jongste editie. De een is boer en komt uit Wolphaartsdijk, de ander is gast vrouw van restaurant Margarita in Goes. Lopen is onderdeel van hun leven geworden. Paola is gepakt door het virus. Stralend gaat ze in roze outfit over de finish. Dat zij de marathon volbracht heeft, ont roert haar én de kijker. Beelden van de zwaarste, maar vast ook de mooiste marathon, la ten Zeeland en de lopers van hun aantrekkelijkste kant zien. Jan de Jager loopt met of zonder zijn hondje Floortje en geniet van het bewegen. Het is dezelfde Jan, die drie jaar geleden meedeed aan Boer zoekt Vrouw. Het is hem nog niet gelukt een vrouw te vinden, maar gelukkig zijn er wel genoeg leuke meiden in zijn omgeving. Hij is aandoenlijk, vertelt openhar tig en loopt met een lach zijn eer ste marathon uit. De laatste me ters waren onverwacht loodzwaar. En dan is er nog Hans Bostelaar, nu vrijwilliger, maar ooit lange- afstandsloper. In de tijd dat er nog geen mooie outfits of hartslagme ters waren. In 1964 liep hij de eer ste marathon van Zeeland zoals te zien is op de zwartwitbeelden in de film. De marathon was een vrij wel onbekend fenomeen. Dat is ja ren later helemaal anders. Er zijn legio marathons, maar de Zeeuwse is de zwaarste, 'en die moet je gelo pen hebben'. Vandaag is voor genodigden de première in Cine City, Vlissin- gen. Vanaf zaterdag is de dvd te koop in een aantal boekhandels (4,95 euro) en te bestellen via de PZC-site. Naast de documentai re zijn er nog aparte helikopter- beelden en wordt ingezoomd op de start in Burgh-Haamstede. Jan de Jager, die drie jaar geleden meedeed aan Boer zoekt Vrouw, in actie tijdens de Kustmarathon. Hij is een van de personages in de film Zandlo pers. foto Anco Bauer door Jan van Damme De Zeeuwse Kustmarathon jubileert. Wat in 2003 be gon als het bescheiden Zeeuwse antwoord op het mara- thongeweld elders in Nederland, is uitgegroeid tot een sportief Kust- marathonweekend waaraan dui zenden sportievelingen - hardlo pers, wandelaars en fietsers - van binnen en buiten de provincie meedoen. Ter gelegenheid van de tiende editie hebben PZC-verslag- gevers Maurice Steketee en Koen de Vries een speciaal jubileum boek samengesteld. De ene helft gaat over het marathonspektakel, dat dit jaar in het weekeinde van 5, 6 en 7 oktober werd gehouden. De andere helft besteedt via inter views en terugblikken aandacht aan de eerste negen kustmara- thons. Het is voor het vierde ach tereenvolgende jaar dat de PZC een marathonboek uitbrengt. La- diesrun, mountainbikemarathon, minimarathon (voor de kinderen), wandelmarathon en natuurlijk de marathon voor de wedstrijdlopers, dit jaar met 1405 finishers. Kippen vel en tranen, records en blessures, de twaalf klokslagen in Burgh, de lift van organisator Lein Lievense onder de finishvlag. In 2012 voor het eerst geen Zeeuwen op het po dium. Volgend jaar weer een kans. Kustmarathon, d'n Tienden - Uitgave PZC, 124 pagina's, €9,95. 7rivff i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23