Moord op Ten Napel blijft raadselachtig 20| zeeland Sanering van Amac-terrein in 's-Heerenhoek begint Omleidingen op route A58 wegens werkzaamheden aan snelweg Taakstraf voor man met kinderporno Marijke Helwegen luistert Scaldis Fair op vrijdag 23 november 2012 1 W door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - Projectontwikke laar AM Wonen in Terneuzen be gint op ïo december met de sane ring van het voormalige Amac-ter rein in 's-Heerenhoek. In de grond op het Amac-terrein zitten verfresten en asbest De ver vallen loodsen worden nog niet ge sloopt omdat de daken asbesthou dend materiaal bevatten. „We zijn met een formule bezig om dit as best te verwijderen. Ik verwacht dat de loodsen in het eerste kwar taal van 2013 gesloopt kunnen wor den", zegt wethouder Jan Zandee van de gemeente Borseie. Het vervallen terrein en de bouw vallige loodsen zijn de inwoners van 's-Heerenhoek al jaren een doom in het oog. Onlangs is nog massaal een petitie ondertekend waarin werd opgeroepen zo snel mogelijk iets aan deze situatie te doen. Zo is het terrein vrij eenvoudig be reikbaar voor bijvoorbeeld spelen de kinderen. De veiligheid is in het geding. Secretaris Paula de Moor van de dorpsraad reageerde daarom donderdag zeer verheugd op de aankomende sanering. „Of wij blij zijn? Wat denkt u. Ook wij als dorpsraad dringen al heel lang aan op de noodzakelijke sanering. Het terrein is gewoon ge vaarlijk." Voor de saneringsoperatie is subsi die van de provincie beschikbaar. Voorwaarde is dat de daadwerke lijke sanering voor januari 2013 begint. „Mede daarom begint AM op 10 december met de sanering", aldus wethouder Zandee. Wat er met het terrein gaat gebeu ren, is nog steeds onduidelijk. De bedoeling is nog steeds een onder komen voor arbeidsmigranten in combinatie met reguliere wonin gen, maar door de ingestorte wo ningmarkt maakt AM volgens Zan dee pas op de plaats. „Dat is na tuurlijk logisch. Huisvesting van ar beidsmigranten op het terrein is nog steeds de bedoeling, maar de vraag is hoe dat stedenbouwkun dig in te passen is. Over een goed stedenbouwkundig plan vindt nog overleg plaats." Het voormalige Amac-terrein was ook in beeld voor een Energiepark maar dat is volgens Zandee van de baan. Het Energiepark, een idee van Stichting Land van Borseie, moet de toegangspoort tot de zak van Zuid-Beveland worden met onder meer een educatiecentrum. Voor dit park is nu een plek bij de ingang van de Westerscheldetun- nel in beeld. Ergens tussen de late avond van 2 juli en de vroege ochtend van 4 juli werd Michaël ten Napel (30) vermoord. Maar door wie, waarom en waar? Vier nieuwe tips na het tv-programma Op sporing Verzocht helpen wel licht om antwoorden te vinden. door Henk Boot Een paar telefoontjes naar het alarmnummer 112. Op maandagavond 2 juli, tus sen 23.00 en 23.35 uur. Vanuit de Kanaalzone, zo traceer de de politie de oproepen later aan de hand van zijn gsm-gegevens. Daarna heeft niemand meer enig levensteken vernomen van Mi chaël ten Napel. Met uitzondering van zijn moordenaar(s) dan. Zo'n 35 uur later vindt een wande laar op woensdag 4 juli zijn leven loze lichaam in een poldersloot aan de Kapittelstraat in Westdor- pe. Waarom deze 30-jarige casano va en vader van drie kinderen zo wreed aan zijn eind kwam, blijft tot op de dag van vandaag ondui delijk. De politie is karig met infor matie. Ook over de doodsoorzaak. Met een mes, zegt de eén. Met een schot in het achterhoofd, zegt de ander. Ook over het tijdstip van zijn dood, dat dankzij de moderne technieken vrij nauwkeurig is vast te stellen, zwijgt de sterke arm. „Dat is allemaal daderinformatie, dus daarover geven we geen infor matie", houdt de politie de boot af. Zo wil ze ook niet kwijt wat Ten Napel aan 112 heeft gemeld. Dat hij toen in paniek of zelfs in doodsnood heeft verkeerd, ligt voor de hand. Interessant is dat Ten Napel diezelf de maandagavond omstreeks 21.30 uur in Axel aan de Van Goghstraat in een donkere Ford Ka met Bel gisch kenteken stapte. De bestuur der van die auto werd op 15 okto ber in zijn woning aan de Europa laan in Sas van Gent aangehou den. Ook de auto, die hij af en toe gebruikte, werd in beslaggeno men. Of daarin sporen van geweld of erger zijn gevonden? De politie hult zich in stilzwijgen. De nu 42-jarige Sassenaar zit nog altijd vast. Voor mogelijke betrok kenheid bij de moord op Michaël ten Napel. Het zou gaan om een man zonder vast werk. Hij wordt door mensen die zeggen hem te kennen in verband gebracht met zwendel met euro's. Maar nie mand in zijn kennissenkring ge looft dat hij tot een moord in staat is. Toch speelt hij in het politieonder zoek een cruciale rol. Hij is in elk geval één der laatsten die contact had met het slachtoffer. Misschien was hij slechts een koerier, die na mens een opdrachtgever Ten Na pel heeft opgehaald. Niet uit te slui ten valt dat de verdachte ook een hand heeft gehad in het dumpen van diens lijk op die afgelegen plek in de polder. Op dit punt is de politie kennelijk niet zeker van haar zaak. Daarop duidt de speci fieke vraagstelling in 'Opsporing Verzocht': Wie heeft Ten Napel op maandagavond 2 juli tussen 21.30 uur en 23.35 uur gezien en waar? Wellicht waren er derden in het spel en heeft iemand een glimp van hen opgevangen. GOES - De Grote Kerk in Goes is weer het decor voor de lifestylebeurs Scaldis Fair. Die viert dit jaar het eer ste lustrum. Donderdag was Marijke Helwegen, icoon van de plastische chirurgie, de hele dag speciale gast tij dens Ladies Day. Zij presenteerde op haar eigen wijze de modeshows en sprong zelf af en toe ook even op de catwalk. De Scaldis Fair, volgens de organisatoren hét evenement om in de sfeer te komen voor de feest maand december en inspiratie op te doen voor het nieu we jaar, is nog tot en met zaterdag te bezoeken. Ope ningstijdens zijn vandaag van 14.00 tot 22.00 uur en za terdag van 11.00 tot 17.00. foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl/video. Info: www.scaldisfair.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Rijkswaterstaat probeert verkeershinder als gevolg van werkzaamheden aan de A58 tussen Heinkenszand en Kruinin- gen zo veel mogelijk te voorko men. Alle werkzaamheden wor den tussen 20.00 en 06.00 uur uit gevoerd. De komende drie weken worden diverse op- en afritten in de nachtelijke uren afgesloten voor het doorgaande verkeer. Vanaf afgelopen woensdag tot en met morgen (zaterdag) wordt tus sen Heinkenszand en Goes de hoofdrijbaan-zuid (Vlissingen rich ting Bergen op Zoom) afgesloten. Een omleiding wordt ingesteld via de N664 en A256. Van maandag 26 november tot woensdag 28 november wordt de toerit 34 Kapelle van de A58 (Vlis singen richting Bergen op Zoom) afgesloten. Verkeer rijdt om via de N289 naar toerit 33 Yerseke. De toe- rit is afgesloten tussen 20.00 en 06.00 uur. Van woensdag 28 tot donderdag 29 november is de afrit 34 Kapelle van de hoofdrijbaan-noord van de A58 (Bergen op Zoom richting Vlissingen) afgesloten. Een omlei ding is ingesteld via de aansluiting 35 's-Gravenpolder. De toerit 33 Yerseke (Vlissingen richting Bergen op Zoom) is van donderdag 29 tot vrijdag 30 novem ber afgesloten. De omleiding is via de N289 naar toerit 34 Kapelle. Aan toerit 33 Yerseke wordt ook in de nacht van maandag 3 op dins dag 4 december gewerkt. Dan geldt de omleiding via de N289 naar toerit 35 's-Gravenpolder. Een grotere klus is van dinsdag 4 tot en met zaterdag 8 december. Dan wordt iedere avond van 20.00 uur tot de andere morgen 06.00 uur de hoofdrijbaan afgesloten tus sen Rilland en Kruiningen. De om leiding gaat via de N289. En van maandag 10 tot dinsdag 11 decem ber is de toerit 31 Rilland dicht. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 33-jarige inwo ner van Oost-Souburg is donder dag door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelij ke celstraf van zes maanden. Offi cier van justitie W. Suijkerbuijk had twee weken geleden een taak straf van 240 uur en een voorwaar delijke celstraf van negen maan den geëist De man moet ook in therapie. De Oost-Souburger werd verdacht van het in het bezit hebben en de verspreiding van kinderporno in de periode november 2009 tot eind juni 2010. De man werkte des tijds in Yerseke en functioneerde niet tot volle tevredenheid van zijn werkgever. Er volgde ontslag en de zakelijke laptop werden op geschoond. Bij die schoonmaak beurt kwamen pornografische af beeldingen van jonge jongens bo ven water. De werkgever belde de politie en zo kwam de zaak aan het rollen. Op de privé-computer werd eveneens kinderporno aange troffen. Tijdens de behandeling van de zaak erkende de Oost-Souburger ook via het internet kinderporno- materiaal te hebben uitgewisseld met gelijkgestemde zielen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20