tube 19 Besmet door het mooie virus van Het Glazen Huis Fysiotherapeuten fuseren in één paramedisch centrum Adressen Ski-Snowboardbeurs WINTERSPORT vrijdag 23 november 2012 Internet: www.oostkapellesr.nl Facebook: oostkapellesr Twitter: @0KPSR Email: info@oostkapellesr.nl Glazen Huis Oostkapelle: Dorpsstraat 18 Drie Oostkapellenaars sluiten zich zeven dagen lang op in de serre van eetcafé De Babbelaar om daar, zonder een hap eten, 24 uur per dag radio te maken ten bate van 3FM Serious Request. Van links naar rechts Reinier Wondergem (35), Jeroen Burgs (23) en initiator Hans Burgs (52). Ze leven er die week enkel op fruitsappen, water en bouillon. Het drietal slaapt dan om en om op de zolder boven de serre. Ze kennen elkaar 'van de voetbal', maar hebben hun sporen ook al wel in de media- of muziekwereld verdiend. Zo was Wondergem als dj actief in Domburgs uitgaansleven en doet hij tegenwoor dig nog met musicals mee. Hans Burgs speelde keyboards en piano in diverse combo's, en is ooit 'zelfs kerkorganist geweest'. Maar, zeggen ze: „Het gaat er straks in het Glazen Huis niet alleen om dat we muziek draaien, maar vooral ook dat we rad zijn van tong." foto's Lex de Meester Half mei stapte Hans Burgs eetcafé De Babbelaar bin nen om eens voorzichtig te polsen of hij er met zijn Serious Request plan terecht kon. „Vanaf dat moment", zegt hij, „is het als een sneeuwbal gaan rollen." Bij De Babbelaar zeiden ze met een: we doen mee. Logisch. Met zo'n Glazen Huis in je zaak wil de tap straks wel draaien. Maar daar ging het niet om. „Ze boden met een aan hun winstdeel af te dra gen." En zo liep het vrijwel overal waar Burgs aan de deur klopte. Of het nu ging om beeld- en geluids techniek, de bouw van een websi te of de verzorging van drukwerk; overal vond hij ondernemers en dorpsgenoten die zich meteen be reid toonden belangeloos mee te werken. „Vaak reageerden mensen zo enthousiast dat ze meteen veel meer wilden doen, dan we durf den te vragen." Burgs raakte met 'het mooie virus van 3FM Serious Request' besmet, toen hij vorig jaar, als inkoper van kabeltelevisiekanalen, te gast was bij het Glazen Huis. „Toen ik naar huis reed, dacht ik: hier moet ik wat mee doen. Sinds die tijd heeft het me niet meer losgelaten." Zo iets, dacht hij, kan ook in een 'schitterend dorp' als Oostkapelle, 'waar de saamhorigheid hoog in het vaandel staat'. En jawel, hij kreeg er een zeshoofdig organisa tieteam bij elkaar, gaandeweg om ringd door meer dan honderd vrij willigers. Te mooi om het te laten bij een eenmalig initiatief. Daarom wordt er nu al op gemikt er een jaarlijkse traditie van te maken. MIDDELBURG Bomen Bachtensteene worden verplaatst Drie monumentale lindes op de Bachtensteene in Middelburg wor den maandag en dinsdag ver plaatst. Ze moeten wijken voor de nieuwbouw van Sint Willibrord. Eén boom gaat naar de Groen markt, de twee andere worden ge plaatst op het voorterrein van de rk-kerk, tegenover de nieuwbouw. Twee daar aanwezige kleinere lin des worden elders in de stad ge plant. Door het werk kan het ver keer niet over de Bachtensteene. MIDDELBURG Swerf-Rust houdt Zeeuwse dag Bij zorgcentrum Swerf-Rust aan de Laurens Stommesweg in Middel burg wordt morgen (zaterdag) een Zeeuwse Dag gehouden. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er allerlei activi teiten. Er zijn Zeeuwse producten te koop. Om 14.00 uur geeft de Zeeuwse volksdansgroep Scaldis uit Hansweert een optreden. De he le dag kan jong en oud meedoen met rolstoelringrijden. Er zijn ook een verloting en kinderactivitei ten. WESTKAPELLE Goede doelen nemen cheques in ontvangst In café Kasteel van Batavia in West- kapelle wordt vanmiddag de op brengst van de goede doelen-actie 'Oe tooier, Oe mooier' overhan digd. MS Fonds, Kika en Stichting Jayden krijgen alledrie een cheque. In totaal heeft het evenement op 13 oktober 11.000 euro opgehaald. In het café werden deze dag allerlei lu dieke acties gehouden. De op brengst was een verdubbeling van 'Oe tooier, Oe mooier' in 2011. VEERE/GAPINGE Oliebollenverkoop voor Roemenië In Veere en Gapinge worden van daag en morgen weer oliebollen verkocht. De opbrengst van de ver koop gaat, net als voorgaande ja ren, naar Vrienden van Tinea, die hulp biedt aan armen in Roeme nië. Het geld van de oliebollenactie wordt gebruikt voor voedselpakket ten en het vervoer van goederen naar de armste delen van Roeme nië. Voorjaar 2013 is er weer een transport vanuit Vrouwenpolder. door Theo Giele OOST-SOUBURG - Twee praktijken voor fysiotherapie op Walcheren fuseren tot één grote praktijk met meerdere vestigingen waarin 24 fy siotherapeuten samen gaan wer ken. Bij de fusie zijn Fysiotherapie Kou- dekerke-Zoutelande en het Para Medisch Centrum In Balans be trokken. Onder die laatste naam gaat de praktijk vanaf 1 januari verder. De praktijk heeft vestigingen in Kou- dekerke, Zoutelande, Oost-Sou burg, Meliskerke, Arnemuiden en de Mortiere in Middelburg. Elk jaar verrichten de praktijken nu samen ruim zestigduizend be handelingen. Voordeel van de fusie is dat fysio therapeuten met een bepaald spe cialisme dit nu al op meer vestigin gen kunnen uitoefenen. Voor de patiënt heeft dat het voordeel dat hij of zij dicht bij huis de behande ling kan ondergaan. Ook voor de fysiotherapeuten zelf heeft dit een voordeel. Hij kan zich meer richten op zijn speciali satie omdat zijn patiëntenkring groter wordt. „In de moderne tijd wordt van de fysiotherapeut veel gevraagd. Het op peil houden van kennis op alle aandoeningen van mensen die bij de fysiotherapeut komen, is niet mogelijk. Men ziet dan ook dat fy siotherapeuten zich gaan speciali seren op diverse gebieden", aldus voorzitter Pieter Koetje van Para Medisch Centrum In Balans, dat zijn hoofdvestiging in Oost-Sou burg heeft. Alle vestigingen van de bestaande praktijken blijven bestaan. De fu sie wordt ook ingegeven door de verandering in de 'zorgwereld'. Een grotere praktijk is volgens Koe tje beter in staat om haar rol tus sen de verschillende partijen in de zorg te vervullen. www.pmcinbalans.nl Zaterdag 1 Dec. Roosendaal Winkelcentrum Zondag 2 Dec. de Biggelaar* Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vllsslngen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Tel: 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19