Hotel in station van Arnemuiden Oostkapelle nu al in ban van Serious Request Oud-machinisten weer op Vlissingse kraan Biggekerke krijgt een recreatiebos i8l zeeland Glazen Huis in De Babbelaar vrijdag 23 november 2012 ÏSESSlSKSaE®»® door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Het voormalig sta tionsgebouw in Arnemuiden wordt momenteel verbouwd tot hotel. Het pand moet begin vol gend jaar klaar zijn. Het gebouw staat al jaren leeg en is vaak doelwit van vandalen. Ook recent zijn er nog vernielingen aan gericht, onder meer aan bouwma terialen. Ook is er weer graffiti ge spoten. Tijdens de jaarwisseling 2001-2002 liep het pand aanzienlijke schade op door brandstichting. Begin 2009 werd een wietplantage van ruim achthonderd planten in het pand ontdekt. Sinds 2009 wordt gewerkt aan de uitvoer van het plan om in het ge bouw een klein hotel te maken. Het stationsgebouw was toen ei gendom van De Pagter Vastgoed in Middelburg. Sinds een jaar is Van Delft Vastgoed in Ouddorp ei genaar. De verbouwing tot hotel wordt gedaan in opdracht van de ze 'ondernemer in vastgoed'. Vol gens Eelco van Delft is het werk begin januari klaar. Vervolgens gaat hij op zoek naar een exploi tant In het monumentale stationsge bouw komen zeven kamers, elk met een eigen badkamer. Bij het maken van de plannen is zoveel mogelijk gebruik gemaakt van de bestaande structuur in het ge bouw. De buitenkant blijft er het zelfde uitzien, maar wordt wel op geknapt. Van Delft Vastgoed gaat het sta tion volledig inrichten als hotel, in clusief meubilair, keukeninventa ris, gordijnen en dekbedden. De exploitant huurt het hotel van Van Delft Vastgoed. Van Delft wil pas actief op zoek naar deze exploi tant als het hotel helemaal klaar is. „Dan kan ik iets laten zien." Hij wil nog niet zeggen hoe hoog de huur van het hotel wordt. Van Delft denkt dat het vandalisme bij het station zal verminderen als het hotel bewoond is. door Henk Postma VLISSINGEN - De Kampnagel kraan, die dit jaar in Vlissingen op het voormalig Scheldeterrein is herre zen, komt binnenkort weer in be drijf. Twee oud-machinisten op de kraan, Niek Peters en Ron Polder man, zijn er nu al mee proef aan het draaien. Binnen twee weken denken ze er ook weer mee te kun nen gaan hijsen. Het is de bedoe ling er eerst een boot mee uit het dok te tillen. Het tweetal maakte dit woensdag avond bekend tijdens een 'redelijk emotionele' discussiebijeenkomst, waarmee de Stichting Scheeps- bouwgeschiedenis Vlissingen in de Serious Request Oostkapelle loopt gelijk op met de landelijke actie in Het Glazen Huis te Enschede, van 18 tot en met 24 december. Drie Oostkapellenaars maken zeven dagen lang onafgebroken radio in de serre van eetcafé De Babbelaar, tegenover de dorpskerk. Zowel binnen als buiten zijn er voor het publiek tal van evenementen en optredens van artiesten, steeds van drie uur 's middags tot elf uur 's avonds. Behalve in Enschede staat dit jaar ook in Oostkapelle een Gla zen Huis. In de week voor Kerst sluit het dorp zich aan bij 3FM Serious Request. Drie inwoners sluiten zich op in de serre van eetcafé De Babbe laar. Daar maken ze een week lang onafgebroken en zonder te eten, een radioprogramma. Het publiek kan tegen betaling muziek laten draaien, geld done ren of zelf in actie komen. Alle maal om zo veel mogelijk geld op te halen voor de strijd tegen babysterfte. Het programma is te volgen via internet, regionale televisie en social media. De PZC doet dan dagelijks verslag, zowel in de krant als live via de website. door Henk Postma OOSTKAPELLE - Nog een dikke drie weken te gaan. Maar Walcheren raakt nu al in de ban van Serious Request Oostkapelle. Inmiddels zijn meer dan honderd vrijwilli gers in touw om de zes initiatiefne mers te helpen bij de voorbereidin gen. En er lopen nu al zo'n veertig geldinzamelingsacties, niet alleen in Oostkapelle, maar steeds meer ook in de rest van Walcheren. Vrijwel dagelijks komen er nieuwe initiatieven bij. Bedrijven, vereni gingen, winkels, restaurants, inwo ners; alle geledingen van de samen leving haken in. Nu al bieden muzikanten meer op- 'Nul euro mag het kosten. Er is er maar één die we betalen. En dat is het Rode Kruis' Oude Verbandkamer een foto tentoonstelling opende over de to renkranen die de afgelopen eeuw aan het dok hebben gestaan. Tijdens de bijeenkomst lieten en kele deskundigen en belangstellen den hun gedachten gaan over mo gelijkheden om de werfkraan uit te baten als toeristische attractie en ook weer wat te gaan doen met de scheepshelling, het oude fa- brieksspoor, het herboren Dok van Perry en andere cultuurhisto rische elementen op de voormali ge Scheldewerf Er is een Stichting Maritiem Erfgoed Vlissingen in de maak om alle initiatieven bij el kaar te brengen. Daarover wordt op 6 december vergaderd. Nu al lopen vele tientallen acties voor Serious Request Oostkapelle. Florien Moens en Pauline Lagerweij leuren met flessen wijn, voorzien van actielo go. Ze doneren de winst. De eerste hap van 900 flessen is al bijna op. tredens aan dan eetcafé de Babbe laar, met daarin Het Glazen 1-Iuis, kan herbergen. En ook de evene mententent, die aan de overkant van de straat - op het- parkeerter rein bij de dorpskerk - komt te staan, begint al aardig volgeboekt te raken. Al kan voor bijzondere at tracties altijd nog wel een plekje worden vrijgemaakt. Er kwam de afgelopen maanden heel wat bij kijken om alles op or de te krijgen. Geluids- en beeldver bindingen, website, beveiliging, een medisch team, verkeersre gelaars en allerlei mensen met spe ciale vaardigheden, onder wie na tuurlijk ook een notaris. Dat alles belangeloos en gratis. „Nul euro mag het kosten", zegt initiatiefnemer Hans Burgs (52) die zelf ook - als één van de drie ra diomakers - plaatsneemt in Het Glazen Huis. „Er is er maar één die we betalen, en dat is het Rode Kruis." Want dat strijkt uiteinde lijk - via 3FM Serious Request - de gehele opbrengst op. Die wordt ge bruikt voor.de strijd tegen kinder sterfte. „Elke zes seconde sterft er gens op de wereld een baby. Ver schrikkelijk toch." Op het programma staan al heel wat grote namen uit de Zeeuwse muziek, sport en cultuur. Wie dat zijn, blijft goeddeels nog een ver rassing. Aangekondigd zijn al wel het pop koor Sing@Sea, de Abba cover band, Geert The Chiefs, cover band CIA, popband SMOUT en entertainer Reginald Peene, om maar eens enkele namen te noe men. Daarnaast is er een keur aan evenementen, variërend van Absei- len van de kerktoren tot een win- terfair, van een kledingbeurs tot een veiling, een boekenbeurs, si multaandammen en spinning. Er is ook een kindermiddag, woens dag 19 december met de jeugdhel den SpongeBob en Dora. door Maurits Sep In de Oude Verbandkamer is een fototentoonstelling over de torenkranen die de afgelopen eeuw aan het dok hebben gestaan. foto Lex de Meester BIGGEKERKE - Het verwilderde en dichtgegroeide bos aan de rand van Biggekerke ondergaat de ko mende maanden een herstelopera tie die uitmondt in een ware meta morfose. Vanaf maart kunnen mensen erin wandelen, fietsen en in de winter misschien zelfs schaat sen op een laaggelegen poeltje. „En we hopen dat kinderen uit Biggekerke er boomhutten gaan bouwen. Van ons mag het", zegt boswachter Karei Leeftink van Staatsbosbeheer. Het bos ligt aan weerszijden van de rondweg Biggekerke - de door gaande route van Koudekerke naar Zoutelande. Nu is het praktisch niet te gebruiken, maar dat gaat dus veranderen. Het bos - voor heen eigendom van verzekeraar Amev - is gekocht door de provin cie en wordt door de Dienst Lande lijk Gebied (DLG) .en Staatsbosbe heer heringericht. Daarvoor moeten eerst flink wat bomen en struiken weggekapt worden. Daar is inmiddels mee be gonnen aan de westkant van de weg. De populieren die verdwij nen, zijn volgens Leeftink al oud en slecht. Ook de reuzenberenklau- wen, die aan weerszijden van de weg metershoog staan, worden be streden, zegt Leeftink. De DLG en Staatsbosbeheer heb ben de plannen bedacht en bespro ken met de inwoners van Biggeker ke. „Zij hebben het idee van een mountainbikeroute eraan toege voegd. En zij hebben ook gevraagd of we de amfibieënpoel groter wil den maken, zodat er in de winter op geschaatst kan worden", vertelt Leeftink. Half maart, dus voor aanvang van het broedseizoen, moet het werk klaar zijn. Hoewel het nu een verwilderd bos is en er straks veel mensen in zul len recreëren, verwacht de bos wachter toch dat de natuurwaarde van het gebied groter zal worden. „Doordat we bomen en struiken weghalen en nieuwe struwelen aanplanten, wordt het lichter en dat is goed voor bodemvegetatie. Flora en fauna zullen het beter kunnen doen", zegt Leeftink. „Re creatie en natuur bijten elkaar niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18