Turn'87 en trickz nieuw bij Favoriete tennissers in extra tijd onderuit Oostbur In bijna elke kern in de streek wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrij willigers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 85: Turn'87 uit Oostburg. Kristine Provo is een van de drijvende krachten achter Turn'87. dat in september het 25-jarig be staan vierde. Freerunning is het af leggen van een parkoers via aller hande sprongen en salto's met ver schillende hindernissen en hoog tes. Trickz is het uitvoeren van ver schillende sprongen, met en zon der draaien, op een soort speel- veld. Met freerunning en trickz mikt Turn '87 met name op de jeugd vanaf twaalf jaar. De erva ring leert dat die leeftijdscategorie op een andere manier geprikkeld dient te worden dan kinderen van jongere leeftijd. „Het past in de zo geheten urban lifestyle", legt Baars uit. „De deelnemers zoeken ander soortige uitdagingen. Springen op zich vinden ze wel leuk, maar capriolen zoals salto's maken van hoogtes of door tegen een muur op te lopen en op gebouwen lo pen en klimmen vinden ze veel spannender." Om in die behoefte te voorzien diende Turn'87 een subsidieaan vraag bij Sportimpuls, onderdeel van ZonMw. Die organisatie stimu leert gezondheidsonderzoek en zorginnovatie. De aanvraag werd gehonoreerd met een bijdrage van donderdag 22 november 2012 door Remé van Stee OOSTBURG - Turn '87 uit Oostburg is met zo'n tweehonderd leden al langere tijd een van de grotere sportclubs in de gemeente Sluis. De gymnastiekvereniging vervult in West-Zeeuws-Vlaanderen een regiofunctie en biedt elk wat wils. Van de meerkamp bij het toestel- turnen en groepsspringen op de airtumblingbaan tot springen op de mini- of dubbele minitrampoli- ne en aerobics. „Voor een relatief kleine turnver eniging als de onze is het best knap dat we veel turnonderdelen op diverse niveaus kunnen aanbie den", zegt trainster Kristine Provo, één van de drijvende krachten ach ter Turn'87. „Net zoals het knap is dat we landelijk bij het springen een aardig woordje meespreken." Een grote bron van inspiratie is na tuurtalent Guitho de Wolff De zestienjarige Oostburger is een lan delijke topper, die op onder meer het airtumbling en het minitram- polinespringen .grossiert in landelij ke titels. Ook kwam hij al meer maals uit op een jeugd-WK. „We hebben inderdaad geluk dat Guit ho hier rondloopt. Dat heeft zeker bijgedragen aan het relatief hoge niveau waarop we nu met het springen staan", stelt Provo. Om eraan toe te voegen: „Aan de andere kant is het ook zo dat wij in staat zijn gebleken om zijn ta lent verder te ontwikkelen. Daar uit blijk dat we aardig bezig zijn." Een andere belangrijke bijdrage aan het succes van Turn'87 levert de accommodatie die is bijge bouwd aan de sporthal van sport centrum De Eenhoorn in Oost burg. Tot zo'n zes jaar geleden moest de club zich behelpen met het zaaltje in het PWA-gebouw. Op een vloer van dertien bij zes meter waren de mogelijkheden zeer beperkt. „Bij een reuzenzwaai raakte ik er zelfs het plafond", gnif felt Oscar Baars, een oud-pupil van Provo en tegenwoordig trainer bij Turn'87. „Qua veiligheid liet die zaal veel te wensen over. Dat is hier in De Eenhoorn, waar we ook een valkuil tot onze beschikking hebben, een stuk beter. Het gemid delde niveau is enorm gestegen." Freerunnning en trickz is een nieu we loot aan de stam van Turn'87, 15.000 euro, waardoor een project voor de duur van twee jaar kon worden opgezet. „Het gaat om een laagdrempelige activiteit die er in eerste instantie aan moet bijdra gen dat we jongeren vanaf twaalf jaar weer in beweging krijgen. In tweede instantie hopen en reke nen we op nieuwe aanwas in die leeftijdscategorie, waardoor we een leuke vrijetijdsbesteding kun nen bieden aan een groep die tot nu toe tussen wal en schip beland de. En misschien treden ze wel toe tot de springgroepen. Dat zou hele maal mooi zijn", vertelt Provo. Oscar Baars traint de groep die meedoet aan freerunning en trickz. Er is inmiddels een vaste kern van tien enthousiastelingen. Dit zijn voor het merendeel jon gens. „Die zoeken blijkbaar toch meer het avontuur dan meiden", geeft hij hiervoor een mogelijke verklaring. Aan het echte grote werk zijn Baars' pupillen na de eer ste drie lessen uiteraard nog niet toe. „Ik besteed nu vooral veel aan dacht aan veiligheid en het landen bij hoge sprongen. En we hebben de eerste stappen gezet voor het maken van een achterwaartse sal to door tegen een muur op te lo pen. Maar het moment dat auto's, bankjes, bomen of gebouwen in Oostburg als stormbaan worden gebruikt, is nog behoorlijk ver weg hoor." foto Mark Neelemans HULST - In het Dullaert Dubbel ten nistoernooi te Hulst verloor in de mixed-6 het als eerste geplaatste koppel Irene Knegtel/Arnold Rouw verrassend van Julia Ross en Henk van de Voorde. Laatstgenoemd duo startte voort varend, maar via 4-4 en 8-8 werd het in de slotfase 10-8 voor het duo uit Axel. Het Hulster koppel geraakte echter toch nog langszij. Bij 10-10 en Arnold Rouw aan ser vice ging bij 30-15 de bel. De regu liere speeltijd van een uur was na melijk verstreken. Wedstrijdleidster Marleen Blan- ckaert, die na twintig, jaar aan haar laatste toernooi bezig is, kwam hoogstpersoonlijk de zaal in om te melden dat de partij hoe dan ook uitgespeeld diende te worden. Julia Ross en Henk van de Voorde pakten vervolgens drie punten op rij: 11-10. Doordat Knegtel/Rouw en Ross/Van de Voorde eerder met 12-5 respectievelijk 15-4 hadden ge wonnen van Katja van Nielandt en Jos Mangnus, zijn beide combi naties door naar het finaleschema. In dezelfde klasse klopten Femke Menu en Huibert van der Meer met royale cijfers Peggy de Block en Danny Smet: 12-5. In de mixed-5 kende het favoriete duo Martine Daelman/Wouter de Feijter een valse start tegen Eva van de Walle en Bram Donze. Het jeugdige tweetal nam zelfs een 5-1-voorsprong, maar de beoogde eindwinnaars kwamen terug tot 5-5 en 7-7. Het offensieve spel van Hulstenaar Donze en het degelijke tennis van de Clingse Van de Wal le bleek uiteindelijk te machtig. Er was geen houden meer aan voor de combinatie uit de kanaalzone: 12-7. Daelman en De Feijter herstelden zich evenwel uitstekend. Joyce Wauters en Hans van der Klooster moesten er maar liefst met 17-3 aan geloven. In poule B van het vrouwendubbel-6 boekten Elly Dankaart en Renee van Sabben hun tweede overwinning in suc cessie. Tegen Miriam Bun en Ka thleen Querther van tennisvereni ging Stekene werd het na een zwa re strijd: 8-6. „Elly en ik vullen el kaar goed aan. Ook het overne men van positie loopt goed", aldus de Sluiskilse Renee van Sabben, die per 1 januari promoveert naar de 5-status.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73