Cuines 33 19 Voormalig CZ-kantoor bedrijfsverzamelgebouw Wachtlijst van een maand BdMgnT donderdag 22 november 2012 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het voormalige kan toor van zorgverzekeraar CZ aan de Oostkant in Terneuzen wordt opgeknapt en heringericht. Het gebouw stond de afgelopen vijfjaar grotendeels leeg. Er waren enkel nog een paar medewerkers van CZ gevestigd. Binnenkort vesti gen zich twee bedrijven in het kan toorgebouw. En er is meer belang stelling. Ingmar Vermeulen van de gelijknamige makelaardij in Ter- neuzen: „Aannemer Gebroeders Simons gaat binnenkort de buiten kant aanpakken. Ook Guido Goet- hals van VG Architecten in Sas van Gent is bij het project betrok ken. Inpandig worden er de nodi ge aanpassingen uitgevoerd. Het kantoorgebouw krijgt een moder ne uitstraling." In het gebouw is 1100 vierkante meter vloeropper vlak beschikbaar. De kantoorunits krijgen een oppervlakte van 50 tot 100 vierkante meter. Achter het pand bevindt zich een stadstuin met 20 parkeerplaatsen. Het pand zou aanvankelijk wor den verkocht. Er waren plannen voor de vestiging van een woon- school voor jongeren in het ge bouw. Maar dat plan van de ge meente, wooncorporaties en Ago gische Zorgcentra bleek te duur. TERNEUZEN Shaki Boekenmarkt in obs De Meerpaal Shaki, de stichting Hulp Aan Kinde ren, houdt zaterdag een boeken markt in basisschool De Meerpaal aan de Sloelaan in Terneuzen. De deuren gaan open om 9.00 uur en om 12.00 uur weer dicht. Naast een gevarieerd aanbod aan boeken zijn er ook elpees, CD's en DVD's te koop. Het eerste aangeschafte boek kost twee euro, elk volgende één euro. Wie spullen in de aanbieding heeft kan dat melden via speelgoedkledingbeurs@live.nl TERNEUZEN Tolvrije tunnel en gratis parkeren De Westerscheldetunnel is zater dag opnieuw een dagje tolvrij. Vie rentwintig uur lang staat de slag boom van de tolpoortjes twee en drie (voor personenauto's en mo torrijders) en zeven (voor vracht wagens) open. De gemeente Ter- neuzen speelt in op de tolvrije dag. Op alle bovengrondse parkeerplaat sen kan zaterdag gratis worden ge parkeerd. Dat is duidelijk aangege ven op de parkeerautomaten. In de garages moet wel worden betaald. WESTDORPE Onthulling beeld in tuin de Witte Leeuw De tuin van De Witte Leeuw, het complex aanleunwoningen bij woonzorgcomplex 't Verlaet in Westdorpe, is heringericht. Dat is gebeurd in nauw overleg met de be woners. Er is nu een heus hofje. Als kers op de taart heeft Bertha de Hulsters-de Martelaere het beeld De Witte Leeuw, dat in haar eigen tuin stond, geschonken. Het wordt vrijdagmiddag om 14.15 uur ont huld. De MafFooos komen zingen. TERNEUZEN Stamppot met muziek van Zuid West 10 Na het enorme succes van eerdere avonden met stampot en shanty- muziek houdt restaurant d'Ouwe Kercke in de Noordstraat in Terneu zen zaterdagavond opnieuw een 'spetterende stamppotavond'. De muzikale omlijsting is in handen van de maritieme volksgroep Zuid West 10. De stamppotavond begint om 19.00 uur. Reserveren kan via telefoonnummer 0115-697227 of info@ouwekercke.nl 9 Cuines 33 is één van de elf nieu we sterrenrestaurants in België. Twee restaurants raakten hun ster kwijt. Bij elkaar heeft België nu 114 ster renrestaurants. Drie ervan heb ben drie sterren: De Karmeliet en Hertog Jan in Brugge en Hof van Cleve in Kruishoutem. Onze zuiderburen zijn in het geluk kige bezit van zestien tweester renrestaurants, waaronder Danny Horseele in Dudzele en De Jonk man in Brugge. I Onder de nieuwkomers is ook res taurant De Zuidkant in Damme. Dat wordt gerund door Patrick en Cora van Hoorn, afkomstig uit Ne derlands Limburg. Ook Patrick werkte een poosje bij Oud Sluis. 9 Opgeteld bij de acht éénsterrenres taurants in Brugge en Knokke- Heist (beide vier) en de zeven ster ren voor restaurants in West-Zeeuws-Vlaanderen, komt het aantal sterren in de Zwinstreek daarmee op zesentwintig, ver deeld over zeventien restaurants. Edwin Menue: „Misschien heb ik de topsportmentaliteit van het motorcrossen meegenomen naar de keuken." foto Mark Neelemans Sterrenregen in de Zwinstreek Cuines 33 aan de Smedenstraat ging vorig jaar december open. Het restau rant, met drie eigenaren die hun sporen al lang en breed verdiend hadden, maakte een flitsende start. Al vóór de steruitreiking moesten gasten een maand van tevoren reserveren. Dat wordt nu, na het behalen van de Miche- linster, alleen maar meer. Cuines is Catalaans voor 'keuken'. Volgens de eigenaren van Cuines 33 staat de keuken uit die streek garant voor verfijning en verse, seizoensgebonden producten: termen waarmee ook Cuines 33 zich wil onderscheiden. tyi&yjsi UjjCdylc ïiW) BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE s. Heren Kids-kleding von o.oGaastra, Tommy Hilfiger, Geddes Gillmore, Marco Palo, McGregor, Gaat Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67