Inloopsoos Vrouwengilde Goes niet meer alleen voor vrouwen Twintig garages in tuin achter Hoofdstraat BDMDNT Katholiek Vrouwen Gilde heette het vroeger, of kort weg KVG. Je kon gerust spreken van een hele beweging, want de afzonderlijke afdelingen waren provinciaal en landelijk ge organiseerd, net als de Plattelands vrouwen en de Christenvrouwen bond. Ook die zijn met de verande rende tijden meegegaan en heb ben misschien niet hun doelstellin gen maar vooral hun doelgroep aangepast. Voor het Vrouwengilde Goes gold al vroeg dat de meer waarde van een provinciale organi satie niet meer werd gezien. Die banden werden doorgesneden. En al blijft het gilde als rechtspersoon nog KVG heten, het specifiek ka tholieke is er inmiddels wel af Al le vrouwen zijn welkom tijdens de bijeenkomsten die het gilde twee keer per maand organiseert. En als er een Sinterklaasmiddag voor ouderen wordt gehouden, zoals dinsdag 4 december om 14 uur in Emergis, mogen ook de mannen komen. Graag zelfs. Want al zijn de uitjes en de themamiddagen voor vrouwen, ook in de inloop- soos zijn mannen en vrouwen, jong en oud, van harte welkom. KRUININGEN - In een tuin achter de Hoofdstraat in Kruiningen mogen twintig garageboxen worden ge bouwd. De gemeente Reimers- waal wil daar toestemming voor verlenen. Het perceel waar de garages zou den moeten komen, is nu nog in gebruik als tuin, maar het hoort niet bij een huis. Het grenst aan de achtertuinen van woningen aan de Hoofdstraat, de Edisonstraat en de Zandweg. De toegang tot de ga rages zou richting de Hoofdweg gaan lopen. Het plan is al wat ouder, in 2010 is er al eens uitvoerig over gespro ken. KATTENDIJKE Voorbijganger vindt dode schapen Een voorbijganger heeft afgelopen zondag twee bebloede, dode, scha pen gevonden in een weiland aan de Reijmersweg in Kattendijke. De man had de kudde schapen za terdag nog zien lopen in het wei land, zondag zag hij twee schapen uit de kudde dood in het weiland liggen. De politie vermoedt dat de schapen zijn doodgebeten door een hond en zoekt getuigen. YERSEKE Veerse Scheepstuig geeft najaarsconcert Het Veerse Scheepstuig geeft zater dagavond een najaarsconcert in Yerseke. Het shantykoor zingt de succe snummers waarmee het onlangs de Gouden Zuidwester won bij het shantyfestival in Wijk bij Duurst ede. Bovendien staan een aantal be kende internationale zeemansliede ren op het programma. Het concert is in De Zaete en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten acht euro. YERSEKE Prestigieuze titel voor fotograaf Van der Flier Master Photographers Network heeft fotograaf en visueel artiest Leon van der Flier uit Yerseke de prestigieuze titel van 'Associate' toegekend. Leon van der Flier treedt hiermee toe tot een selecte groep van profes sionele fotografen, die niet alleen nationaal, maar ook internationaal erkenning hebben verworven. Voor de kwalificatie is een portfo lio beoordeeld door een internatio nale jury van fotografen. bij De Goes-Vlissingse coffeeshophou der die gisteren aan het woord kwam in het verhaal over het nieu we softdrugsbeleid heet natuurlijk Gerard Aarden en niet, zoals abu sievelijk werd vermeld, Gerard Aer- den. 'Veel mensen klagen over eenzaamheid. Hier kun je terecht voor koffie en gezellig contact.' donderdag 22 november 2012 7AAl3tln I TO £661(11111 I A7 Denise Bouman en Ardi Zweedijk Elke eerste en derde woensdagmiddag van de maand is het Magdalenazaal- tje naast de rooms katholieke kerk in Goes geopend voor iedereen tussen 14 en 16 uur. De dames van het Vrouwengilde verzorgen koffie en thee. KAPELLE Carbidschieten moet worden aangevraagd Wie rond de jaarwisseling in de ge meente Kapelle wil knallen met carbid, moet daarvoor van te voren een schriftelijke melding doen. Carbid schieten mag in Kapelle op oudjaarsdag van tien uur 's mor gens tot 2.00 uur in de oudejaar snacht, mits het van tevoren ge meld is. Melden kan tot 17 december bij het college van burgemeester en wet houders. HEINKENSZAND Fair en schaatsbaan in Heinkenszand In de hallen van bloemisterij Wis se aan de Zwake in Heinkenszand wordt vrijdag, zaterdag en zondag voor de zevende keer een Winter- fair gehouden, met als thema 'Win ter Wonderland'. Er zijn niet alleen kraampjes, demonstraties, proeve- rijen, maar ook een schaatsbaan voor kinderen. Die kunnen een half uur schaatsen voor twee euro. De schaatsbaan ligt op het parkeer terrein. (swhvU V llhejjyh BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE Heren Kids-kleding van o.o: Gaastra, Tommy Hilfiger, Geddes Gillmore, Marco Polo. McGregor, Gant Geisha M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61