Leger des Heils krijgt het steeds drukker ledereen is welkom in de inloopsoos i8l zeeland Dow schrapt dertig tot veertig banen Delta Park moet molens Neeltje Jans accepteren Alle verenigingen bijna tien procent gekort donderdag 22 november 2012 Heilsoldaten zien sociale ellende toenemen Van oudsher treedt het Leger des Heils rond Kerstmis meer naar buiten. Wat het Leger het hele jaar door doet, komt wat meer in de kijker en ook wat be treft het fondsen werven steekt de organisatie een tandje bij, ook in Goes. door Mieke van der Jagt Razenddruk krijgt het Leger des Heils in Goes het de komende maand. Niet dat er veel meer activiteiten op het programma staan dan an ders, maar bij het fondsen werven smeedt het Leger het ijzer als het heet is. In de hoofden van veel mensen komt juist tijdens de ad venttijd de kerstgedachte op die de vrijwilligers en de officieren van het leger des Heils het hele jaar door inspireert Kerstcollectes, muziek en zang bij de kerstpotten en acties bij de supermarkten leve ren elk jaar weer aardig wat midde len op. Dat is ook wel nodig want dit jaar brengen vrijwilligers weer 750 kerstpakketten rond op de Bevelan- den, Tholen en Schouwen-Duive- land. Ook zijn er sinterklaascadeau tjes voor kinderen in arme gezin nen, er worden maaltijden geser veerd, gezinsbijeenkomsten gehou den en kerststollen rondgebracht. Intussen gaat het gewone werk van het Leger des Heils door en dat wordt almaar meer. Heilsol daat Rien Heijboer, die veel ouder- lingenwerk doet, ziet steeds meer eenzaamheid bij oudere, zieke en gehandicapte alleenstaanden. Het Leger des Heils zoekt hen op, staat hen terzijde en tracht met gezelli ge bijeenkomsten ook het garen te leveren voor nieuwe netwerken. „We richten ons op de mensen die niet meer bij de kerk horen, of aan de rand van het kerkelijke ver blijven. Vroeger gaf de kerk dat vangnet, maar die tijd ligt achter ons. Het Leger des Heils is in veel gevallen het laatste vangnet en dat wordt alleen maar harder nodig. Majoor Daan van Vuuren, samen met zijn echtgenote Reina het nieuwe koppel dat het Leger des Heils in de Oosterschelderegio de komende vijf jaar gaat leiden, ziet de taken geleidelijk aan ook zwaar der worden. „De cijfers laten het zien: onze noodopvang hier in Goes was vo rig jaar van de 365 nachten er 322 bezen" De noodopvang in Goes heeft vier bedden in twee kamers. Daarnaast is er een kamertje met een bed voor de vrijwilliger, die altijd aan wezig is. „In Goes vangen we geen daklo zen op, dat gebeurt vooral in de grote steden. Hier komen de men sen, gezinnen soms, die uit hun huis gezet zijn, die kampen met schuldenproblematiek, na een scheiding nergens heen kunnen of even moeten vluchten uit een be dreigende situatie", vertelt Van Vuuren." „Helaas zijn er steeds meer mensen met dat soort proble men", voegt Heijboer toe. De opvang wordt mede gedragen door de kerken, maar het Leger be schikt over de beste infrastructuur om de mensen verder te begelei den. „Kleding, meubels, wij kun nen het leveren en we geven ook voedselpakketten in de aanloop naar de voedselbank. We staan de mensen met raad en daad terzijde om hun leven weer op de rails te kriigen." Gelukkig beschikt het Leger des Heils in Goes, Sint-Maartensdijk en Zierikzee over dienstencentra. Er zijn ook veel vrijwilligers om het werk te doen, maar geld kost het ook. Bijdragen kan op 139282505 tnv Leger des Heils. TERNEUZEN - Bij Dow Benelux in Temeuzen verliezen zo'n veertig medewerkers binnenkort hun baan. „Het gaat niet louter om technisch personeel", zo bevestigt Dow-zegsvrouwe Drea Berghorst. Er vallen noodgedwongen ook ont slagen onder de 'witte boorden', op het hoofdkantoor in Terneu- zen. Over hoeveel ontslagen het precies gaat, doet ze geen medede lingen. De ondernemingsraad van Dow in Terneuzen heeft deze week met het management over eenstemming bereikt over een so ciaal plan. Dat betekent dat de di rectie daarmee aan de slag gaat. Binnenkort wordt duidelijk wie in Terneuzen zijn of haar baan ver liest. De ontslagen bij Dow Bene lux in Temeuzen zijn een gevolg van de crisis, waaraan ook het che mieconcern niet ontkomt Wereld wijd schrapt Dow 2400 banen. Het bedrijf wil onder meer de in terne bureaucratie te lijf. Maar er gaan ook twintig fabrie ken dicht Waaronder die in Tes- senderlo en Delfzijl, die net als die in Terneuzen onder de vlag van Dow Benelux vallen. Eerder dit jaar werd in Temeuzen de styrofoam-fabriek stilgelegd. Dat ging om 29 banen, van wie 14 Dowmedewerkers en 15 inleen- krachten. Styrofoam produceert isolatiemateriaal voor de bouw. De betrokken medewerkers zijn in middels herplaatst Bij beschikking van de Kantonrech ter te Middelburg d.d. 1 november 2012 is bepaald dat de curatele van dhr. A.J. van Opstal, geboren op 29-7-1976, wonende te 4486 BN COLIJNSPLAAT, zuidkerkstraat 1, is beëindigd. door Henk Postma Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder BJ. Meijering d d. 16 november 2012, blijkt dat ten verzoeke van. 1 de RAB0HYP0THEEK BANK N.V.. gevestigd te Amsterdam en 2. de COÖPERATIEVE RABOBANK WALCHEREN/NOORD-BEVELAND U.A., gevestigd te Middelburg, aan, zij die verblijven in de onroerende zaak of een gedeelte daarvan staande/gelegen aan de Jazzroule 9 te Middelburg een afschrift is betekend van een exploot d.d. 16 november 2012 houdende ondermeer een aanzegging aan de eigenaren van genoemde onroerende zaak dat die onroerende zaak openbaar wordt verkocht. Bij dit exploot is tevens door beide verzoekers de nietigheid ingeroepen van een eventueel beslaande huurovereenkomst tussen zij die verblijven in en de eigenaren van bedoelde onroerende zaak, zulks op grond van het huurbeding ex artikel 264 Boek 3 van het Burgerlijk Wetboek Zij die verblijven in de onroerende zaak kunnen een afschrift van het exploot verkrijgen op een van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 NEELTJE JANS - De bouw van negen mega-windmolens op Neeltje lans kan binnenkort beginnen. Alle be zwaren van Delta Park Neeltje Jans tegen het bestemmingsplan zijn door de Raad van State afge wezen. Er is alleen nog een for meel probleempje: de gemeente Veere vergat de windmolens goed aan te geven op de digitale versie van het bestemmingsplan. De Raad van State geeft de ge meente twaalf weken de tijd dit verzuim te herstellen. Het is de be doeling rondom de voormalige bouwdokken negen windturbines te bouwen, waarvan de wieken tot 120 meter hoog reiken. Het plan maakt meteen ook plaats voor de bouw van een walradartoren en een hulpradartoren. Het legaliseert een strandpaviljoen en voorziet in de verplaatsing van een mossel- kwekerij. Delta Park Neeltje Jans voerde aan ernstig te worden benadeeld door de bouw van de windmolens. Maar volgens de Raad van State is dat niet aannemelijk gemaakt. Op voorhand gaat de Raad van State er niet van uit dat de windmolens leiden tot een terugloop van de be zoekers aan Delta Park. Aangevoerd was onder meer dat de molens te dicht op het Delta Park komen te staan, dat ze ge luidshinder veroorzaken, gezond heid van mensen, dieren en land schap schaden, en dat de slagscha duw het verkeer in gevaar brengt. Maar dat alles, aldus de rechters, snijdt geen hout. Het Vrouwengilde Goes houdt elke eerste en derde woensdag middag van de maand een in loopsoos in het Magdalenazaal- tje in Goes. Het streven is om mannen en vrouwen een gezelli ge middag te bieden. Maar de mannen blijven nog weg. door Mieke van der Jagt Hè, net nu de krant een kijkje komt ne men, is er haast nie mand komen opda gen in het Magdale- nazaaltje bij de rooms katholieke kerk in Goes. Daar zaten voor tweeën al Denise Bouman en Ardi Zweedijk klaar met verse koffie en een volle koektrommel. Eerst komt Jopie Jacobs binnen, ze is van plan kaarten te maken. Ver volgens is daar Bep Hasembalg: „Ik leek net wel Mary Poppins", is haar entree. Dat verklaart voor een deel ook dat het bij vier personen blijft: het KNMI heeft harde wind afgegeven en Bep kreeg daar al een voorproefje van. Bovendien regent het, een koude novemberregen die alles somber maakt. De bedoeling van de inloopsoos is dat mensen, met nadruk ménsen en niet alleen vrouwen, er een kop je koffie of thee komen drinken, hun ding doen en een praatje ma ken met een ander'. „Meer is het niet", zegt Denise Bouman. „Je hoort zo veel mensen zeggen dat ze eenzaam zijn, zelden iemand hebben om te kletsen, ik zou zeg gen: kom hierheen. Je hóeft niets en je krijgt twee kopjes koffie met een koekje voor 1,50 euro." Nor maal gesproken zijn ze tijdens de soosmiddag, als het niet regent en waait, met een vrouw of negen, tien maar in het zaaltje kunnen ge makkelijk twintig man. „Ardi Zweedijk ziet de voordelen van het zaaltje wel: „Het is midden in de binnenstad, we hebben allerlei spelletjes, je kunt knutselen en handwerken en inmiddels hebben we ook een goed tafelvoetbalspel. Voor mannen is het dus ook best aantrekkelijk. En als ze niet alleen durven komen, dan maar met z'n tweeën." In de loop van de woensdagmid dag druppelen er toevallig drie mannen om beurten binnen. Ze hebben alle drie te maken met de verbouwing van het zaaltje. Een kopje koffie lusten ze wel, maar daarna zijn ze vertrokken. Het wordt, deze derde woensdag middag van de maand, een klets- soos. Jopie komt niet aan haar knutselwerk toe en Bep heeft wel een hele voorraad wol bij zich, maar is de priemen vergeten. „Het blijft zo vaak bij kletsen", ver telt Denise Bouman. „We lachen ons soms de tranen op de wangen. Maar serieuze gesprekken voeren we ook. Ik ben van plan om mijn licht eens op te steken voor ver voer van ouderen. Veel ouderen die zich eenzaam voelen, willen wel komen, maar weten niet hoe. Niet iedereen heeft een indicatie voor de taxi. Misschien is er iets te regelen met het busje van het Ro de Kruis. Vanuit de verschillende verzorgingshuizen en serviceflats is al veel belangstelling getoond." Tegen vier uur wordt het Bep te veel. Ze wil gaan breien. En de rest gaat ook maar eens op huis aan. door Nadia Berkelder KRUININGEN - De amateurkunstver- enigingen in de gemeente Reimers- waal moeten volgend jaar allemaal fors inleveren. Dat komt omdat er door de verenigingen in totaal meer subsidie is aangevraagd dan vorig jaar. Om de pijn gelijk te ver delen, worden alle verenigingen met een evenredig bedrag gekort. Volgend jaar is ruim 34.000 euro beschikbaar voor amateurkunst in Reimerswaal. Daar vallen de mu ziekverenigingen, drumbands, to neelverenigingen, zangkoren, kle derdrachtclubs of volksdansers on der. De verenigingen vroegen samen bijna drieduizend euro meer aan dan een jaar eerder. In plaats van een inhoudelijke be oordeling van de aanvragen, kiest de gemeente dus voor een korting voor iedereen: met ruim acht pro cent. Dat heeft als gevolg dat een vereni ging die misschien wel hetzelfde bedrag aanvroeg als eerst, ineens buiten eigen schuld een forse kor- ting krijgt. Tussentijds aanpassen van de sub sidiebedragen is volgens het dage lijks gemeentebestuur niet meer mogelijk omdat de begroting al is vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60