Provincie wil studie natuur rond gemaal i8l zeeland Hotel Bom start met livemuziek op zondag Delta Park moet molens Neeltje Jans accepteren Leaders Kerstmarkt in kerk van Ouwerkerk Ponton KNRM Neeltje Jans weg voor onderhoud donderdag 22 november 2012 Verbouwing niet ten koste van omgeving door Piet Kleemans OUWERKERK - De provincie Zee land wil alleen toestemming ge ven voor de verbouw van het voor malig gemaal aan de Beijersweg bij Viane tot woonhuis als dat niet ten koste gaat van de omliggende natuur. Dat staat in een brief van de provincie aan de gemeente Schouwen-Duiveland. Het zwaar vervallen voormalig ge maal is al jaren niet meer in ge bruik en dat is aan het industriële gebouw te zien. Het in 1878 ge bouwde gemaal is in particuliere handen. De nieuwe eigenaar wil er een woonhuis van maken. Op zich heeft de provincie daar geen bezwaar tegen, mits aan strik te voorwaarden wordt voldaan. De provincie omschrijft het gebied waar het gemaal ligt als 'een oase van rust en stilte'. Het gebied rond het voormalig gemaal is een zoge heten Natura 2000-gebied, onder deel van de Ecologische Hoofd structuur. Die status betekent dat allerlei voorwaarden aan het ge bruik van het gebied zijn verbon den. „Een goede landschappelijke '/ss£sssssssssessao9sesxxsssxiiy53K<& n&exssxstisssss door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Hotel Bom in Haamstede start met livemuziek op de zondagmiddag. „Dat leek me leuk", zegt Jeroen Botty, eige naar. „Er gebeurt al zo weinig in de winter op Schouwen." Hij heeft inmiddels verschillende mu zikanten vastgelegd. Nagenoeg alle bands spelen hele maal zonder versterking, dus ge sprekken kunnen volgens Botty ge woon worden gevoerd. „En als ie dereen gaat dansen kan de muziek wat harder." Botty mikt vooral op de eigen in woners van Schouwen-Duiveland, toeristen zijn er niet veel meer in deze maanden. „Kijken of het aan- Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder BJ. Meijering d.d. 16 november 2012, blijkt dat ten verzoeke van 1 de RAB0HYP0THEEK BANK N.V. gevestigd te Amsterdam en 2 de COÖPERATIEVE RABOBANK WALCHEREN/NOORD-BEVELAND U.A., gevestigd te Middelburg. aan: zij die verblijven in de onroerende zaak of een gedeelte daarvan staande/gelegen aan de Jazzroute 9 te Middelburg een afschrift is betekend van een exploot d.d. 16 november 2012 houdende ondermeer een aanzegging aan de eigenaren van genoemde onroerende zaak dat die onroerende zaak openbaar wordt verkocht. Bij dit exploot is levens door beide verzoekers de nietigheid ingeroepen van een eventueel bestaande huurovereenkomst tussen zij die verblijven in en de eigenaren van bedoelde onroerende zaak, zulks op grond van het huurbeding ex artikel 264 Boek 3 van het Burgerlijk Wetboek. Zij die verblijven in de onroerende zaak kunnen een afschrift van het exploot verkrijgen op een van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 De 'leaders' van de twee Challenge Days bij Pontes Pie- ter Zeeman zijn Pam (foto) en Jake. Zij zijn speciaal vanuit Amerika ingevlogen omdat zij veel ervaring heb ben met het concept en omdat de authenticiteit daar van beschermd dient te blijven. afscherming om verstoring door licht, beweging en geluid zoveel mogelijk te voorkomen is hierbij van groot belang." Om dat te kunnen garanderen moet er een landschappelijk inrich tingsplan komen. Om de waarde van de natuur die zich in alle jaren van leegstand rond het voormalig gemaal heeft ontwikkeld te bepa len, dient er een natuuronderzoek te worden uitgevoerd. Voor wat betreft het eventueel ver bouwen van het voormalig gemaal om het geschikt te maken voor be woning, is de provincie terughou dend. Er mogen wel bijgebouwen verrijzen, maar die'mogen qua to taal bebouwde oppervlakte dan niet groter uitpakken dan de ge bouwen die er in het verleden heb ben gestaan. De particuliere eigenaar wil als hobby paarden gaan houden. Op zich heeft de provincie daar geen bezwaar tegen, mits wederom aan een aantal strikte voorwaarden wordt voldaan. Verlichting en bij voorbeeld een paardrijbak en springhindernissen zijn strijdig met de bestemming natuur. slaat Je hebt veel regio's waar dit al gebeurt, muziek op zondag. Ik geloof dat het in Limburg zelfs op iedere zondag is." Komende zondag (25 november) is de aftrap met de Middelburgse band Try!. Try! is een destillaat van de band Copycat en speelt verschillende genres. Naast Try! zijn ook al The Nuages (muziek uit de jaren 50 en 60) en Lace vastgelegd. Lace bestaat uit Michael Coomans en Romy Uytde- haag. Zij spelen een mix van mo dem, Rock en pop en speelden on langs nog op het Zeeland Nazo merfestival. De muziekmiddag begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. In de Geertruidkerk in Ouwerkerk wordt zaterdag 24 november een kerstmarkt gehouden. Op de markt zijn cadeau-artikelen, bloemstukken, kransen maar ook boeken, cd's en grammofoonpla ten te koop. Voor de inwendige mens wordt ook gezorgd: er zijn oliebollen, koffie en thee met ge bak en er is soep. De markt is van 9.30 tot 15.00 uur. NEELTJE JANS - Het bemanningsver- blijf van.de KNRM Neeltje Jans (buiten) ligt voor onderhoud in Stellendam. Reddingboot Koop- mansdank is tijdelijk achter de Roompotsluis naast het botenhuis van reddingboot Fred afgemeerd. Als gevolg hiervan reageert de KN RM ongeveer tien minuten trager bij een oproep voor een calamiteit op zee. De Koopmansdank moet namelijk eerst worden geschut Het drijvend bemanningsverblijf wordt op de werf van Maaskant in Stellendam opnieuw geschilderd. Er wordt ook een flinke hoeveel heid overbodig staal uit gesloopt Het metaal wordt gerecycled en dat levert de KNRM weer wat cen ten op. Het onderhoud duurt waarschijnlijk nog een week. Daar na krijgt het ponton Willem Klem zijn vertrouwde plek aan de zeezij de van de Roompot weer terug. door Henk Postma NEELTJE JANS - De bouw van negen mega-windmolens op Neeltje Jans kan binnenkort beginnen. Alle be zwaren van Delta Park Neeltje Jans tegen het bestemmingsplan zijn door de Raad van State afge wezen. Er is alleen nog een for meel probleempje: de gemeente Veere vergat de windmolens goed aan te geven op de digitale versie van het bestemmingsplan. De Raad van State geeft de ge meente twaalf weken de tijd dit verzuim te herstellen. Geen pro bleem, zegt de woordvoerder van de gemeente. Die verwacht dat het bestemmingsplan in januari onher roepelijk wordt. Rond de voormalige bouwdokken van de pijlers moeten negen wind turbines komen, waarvan de wie ken tot 120 meter hoog reiken. Het bestemmingsplan maakt meteen ook plaats voor de bouw van een walradartoren en een hulpradarto- ren. Het legaliseert een strandpavil joen en voorziet in de verplaatsing van een mosselkwekerij. Delta Park Neeltje Jans voerde aan ernstig te worden benadeeld door de bouw van de windmolens. Maar volgens de Raad van State is dat niet aannemelijk gemaakt. Zo al schade optreedt, aldus de Raad, is vergoeding gewaarborgd. Im mers, de gemeente heeft dat gere geld in een overeenkomst met windpark OSK, dat de molens gaat exploiteren. Op voorhand gaat de Raad van Sta te er niet van uit dat de windmo lens leiden tot een terugloop van de bezoekers aan Delta Park. Moge lijk veroorzaakt de bouw overlast. Maar dat, zegt de Raad, is nu niet aan de orde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54