Zuidhoek mag wachtlijst aanpakken SCHOUWEN-DUIVELAND Feest in jarig wooncomplex De Saele 1 PIM almanak Nieuwe auto DONDERDAG 22 november 2012 17 Heijkoop wil zee aan informatie delen 20 Vijftien man aan de slag met rijkssubsidie voor sw-bedrijf Zierikzee door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Sociaal werkbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee kan met een extra rijkssubsidie veertien tot vijftien uitkeringsgerechtigden van de wachtlijst halen. Zij kunnen in januari aan de slag. De Zuidhoek heeft er voor zeven 'subsidie-eenheden' geld bij gekre gen. Het gaat in totaal om iets meer dan 180.000 euro. Directeur Jos Rijk: „De nieuwe mensen moe ten wennen aan het arbeidsproces. Daarom komen ze voorlopig voor twintig procent in dienst. Dat bete-' kent dat we met dit bedrag mis schien wel vijftien mensen aan kunnen nemen." De wachtlijst voor sociale arbeid bij De Zuidhoek is lang. Er staan vijftig mensen op. Dat is bijna zes tien procent van het totaal aantal wsw-géindiceerden in de gemeen te Schouwen-Duiveland. „Wij heb ben 240 mensen met een indicatie aan het werk. Vijftig personen op de wachtlijst is dus relatief veel, maar niet schrikbarend veel", zegt Rijk. De rijksoverheid hanteert een ingewikkelde formule voor de taakstelling die sw-bedrijven elk jaar krijgen. Daar zit bovendien een vertraging in. Rijk: „Als je nu een grote wachtlijst hebt, dan sijpelt dat een paar jaar later pas door in de taak stelling. Volgend jaar hebben we dus uitbreiding en jaar later kan er weer een daling inzitten." De vijftien nieuwe werknemers kunnen meteen aan de slag bij De Zuidhoek. Rijk: „Wij hebben een goede klantenkring en daarom is hier altijd werk." Sociale werkplaats De Zuidhoek exploiteert een textielwasserij, een verpakkingsbedrijf, een montage hal, metaalbewerking en het groen- bedrijf. Rijk: „En binnenkort komt daar het schoonmaakbedrijf dat we samen met de firma Koster uit Zierikzee aan het opzetten zijn nog bij." Jos Rijk (48) uit Heinkenszand KiK»39ESi55S5SSS2K:' volgde 1 augustus Frans Dieleman op als directeur van De Zuidhoek. Rijk werkte eerder bij Philip Mor ris in Bergen op Zoom, bij de Ra bobank Oosterschelde en als direc teur bij het sociaal werkbedrijf Leté in Middelburg. Zijn aanstelling heeft een inte rim-karakter in afwachting van uit werking van de wet Werken naar Vermogen. Daarbij wordt een fusie van Zeeuwse sw-bedrijven niet uitge sloten. HEREN sale jassen/jacks 20%-50% kolberts 30%-50% pakken schoenen trui/vesten broeken shirt 20%-50% 20%-50% 20%-40% 20%-30% 20%-40% Corneliani, Jacob cohën, Canali, Hiltl, Van laack, Tod's, Fay, Paul Smith, Artu Napoli, Brunello C., CWA, Polo RL, Santoni, Stone island, Incotex DAMES sale 1 STUKS 20% 2 STUKS 30% 3 STUKS 40% Jan Gielenplein 6 Oudenbosch 0165330620 info@paulpim.nl www.PaulPim.nl Etro, Brunello Cucinelli, Paige jeans, Cambio, Repeat, Giorgio Armani, Fay, D'exterieur, CWA, Tod's, Paule KA, Hogan, Wolford, Van Laack, Maliparmi, Valerie, Koopzondag 25 november 12.00 uur -17.00 uur OOSTERLAND - Serviceappartementengebouw De Saele in Oosterland bestaat alweer vijftien jaar en dat is woensdag gevierd. De bewoners van het complex kre gen van eigenaar woningbouwvereniging Zeeuwland on der meer een optreden van klederdrachtgroep 'de Arke' uit Zierikzee aangeboden. foto Dirk-Jan Gjeltema KAPELLE Carbidschieten moet vooraf aangemeld Wie rond de jaarwisseling in de ge meente Kapelle wil knallen met carbid, moet daarvoor van tevoren een schriftelijke melding doen. Carbid schieten mag in Kapelle op oudjaarsdag van tien uur 's mor gens tot 2.00 uur in de oudejaar snacht, mits het van tevoren ge meld is. Melden kan tot 17 decem ber bij het college van burgemees ter en wethouders. Het kind komt altijd weer bij die 71-jarige man uit Sint Laurens bo ven, als de tijd is aangebroken dat hij op avontuur mag om een nieuwe auto uit te zoeken. Zo ook weer deze keer! Na een uitmuntend staaltje on derhandelingstactiek kwam hij bij één garage uit op een aangename in- ruilprijs voor zijn oude auto en kon hij enkele proefritjes in de nieuwe Tip? redactie@pzc.nl modelletjes maken. Omdat ook vrouwlief iets te zeggen had en hij ook benieuwd was naar de mening van dochter en kleindochters, sprak hij af om de auto's te showen. Hij reed telkens voorbij, waarna de da mes het snel met elkaar eens waren: „Die laatste was het mooiste." Waar na onze krasse 70-plusser stamelde: „Maar dat was mijn oude auto!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53