schoen uit 111 Lezing over cultuur in de Arabische wereld Waarmee snijdt Quist het bovenwerk op maat? Schoenmaker Johan Quist wil binnenkort schoenen geheel naar de wens van de klant gaan maken. Als alles meezit kan hij volgende maand de eerste exe- plaren in zijn zaak maken. Met behulp van de computer wordt eerst het model uitgekozen. Vervolgens de kleur of een even tueel een eigen print. Een inge nieus apparaat snijdt vervolgens het bovenwerk uit een lap materi aal. Ook de voering van het boven werk wordt op maat gesneden. De lezersvraag van deze week is: met welke techniek wordt het boven werk gesneden: a. met een laser straal; b. het een hogedruk-preci- siewaterstraal; c. met stansmachi- nes waarvan de messen aan te pas sen zijn. Het antwoord moet uiter lijk dinsdag gestuurd zijn naar: johan@aaaschoenmaker.nl. De winnaar mag een naambord ter waarde van 50 euro laten maken. Hoeveel kaartenmolens telt boekwinkel/giftshop De klei ne stern in Burgh-Haamstede?, luidde de lezersvraag vorige week. Het blijken er 36 te zijn. De heer Jan Stoel uit Burgh-Haamstede wint als enige met het goede ant woord de boekenbon van 50 euro. donderdag 22 november 2012 Het voetbed op voorbeelden van materiaal voor het bovenwerk. Met een schalm wordt een zool aangepast. Middelburg Zeeuwse Muzikantendag, met diverse workshops. Café De Geere, Seventy-Seven, Kaffee 't Hof, Zanzibar en De Spot, 14.00 uur Vlissingen Cultureel Rendez-Vous D66. CineCity, 15.30-17.30 uur MAANDAG 26 NOVEMBER Oosterland Algemene ledenvergadering Onderne mend Schouwen-duiveland (OSD). Bouwbedrijf Boogert, 18.45 uur Zierikzee Lezing Margreet Leijdekker over 'Van Sint Nicolaas van Myra tot Sinterklaas'. West'straat 4, 20.00 uur DINSDAG 27 NOVEMBER Middelburg Lezing Hans Laroes over zijn boek 'De littekens van de dag'. De Drukkerij, 16.00 - 18.00 uur Masterclass bloggen door Ernst Jan Pfauth. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur WOENSDAG 28 NOVEMBER Hulst Lezing over moderne kunst. La Vie en Rose, 19.30-21.30 uur Middelburg Dancebattle op de Wii. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00-16.00 uur Oost-Souburg Muzikale voorleesochtend voor peu ters met hun ouders. Vooraf aanmelden is verplicht via activiteit@spui.nl. Brede School Het Kroonjuweel, 10.15 uur Terneuzen Biograaf Nop Maas verzorgt lezing over Gerard Reve. Porgy en Bess, 20.00 uur NOTA ff 1 P u a KT 1.1K VAN DONGEN Duidelijkheid, tot op de komma Dam 37/ Middelburg 0118 www.fiötarls-vandör»gên,nl Publiciste Petra Stienen en cultureel activiste Basma el Husseiny geven donderdag een lezing bij Roosevelt Academy in Middelburg. Ze gaan met aan sprekende voorbeelden uit film en beeld in op de rol van kunst en cul tuur na de Arabische revoluties en de mogelijkheden voor samenwer king met Nederland en Europa. Voor kunstenaars, acteurs en dan sers in de Arabische landen was het tot voor kort lastig om hun ta lenten te ontplooien. Na de Arabi sche revoluties lijkt er meer ruim te te zijn voor culturele expressie. Basma el Husseiny is een vooraan staand cultureel activist uit Cairo. Ze richtte een stichting op die cul turele festivals houdt in Egypte. Sa men met haar collega's speelde Husseiny een sleutelrol bij het or ganiseren van culturele evenemen ten tijdens de protesten op het Tahrirplein. Stienen werkte meer dan tien jaar in het Midden-Ooste, onder meer op Nederlandse ambassades in Cai ro en Damascus. Ze schrijft nu on der meer voor NRC Handelsblad en de Volkskrant. Vorig jaar ver scheen haar boek Het andere Arabi sche geluid. Een nieuwe toekomst voor het Midden-Oosten. De lezing vindt plaats in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg. Aanvang 16.00 uur. Toegang is gratis. etalage HisnnuÉiMBHyU foto's Ruben Oreel koop van schoenen en aanverwan te artikelen, sleutels, lederwaren en naambordjes, is de schoenrepa ratie een belangrijke bron van in komsten. Schoenmaker Quist: „Ik merk goed dat door de crisis men sen minder snel schoenen weg gooien. Ik heb altijd wel voor een dag of tien werk liggen." www.aaaschoenmaker.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47