The Peking Acrobats bogen op rijke historie 21 uil ËSmSEMÈÊÊÈÊÈÈt donderdag 22 november 2012 selectie Dorsvloer vol confetti Jeugdtheaterschool Zeeland speelt Dorsvloer vol confetti, naar de gelijknamige bestseller van Franca Treur. Josien de Graaf be werkte de roman. Rieks Veen- ker componeerde de muziek bij de voorstelling. Donderdag 22 november, 't Beest, Coes, 20.30 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Ali Pankow Ongelooflijk dat een lichaam dat kan. Adembenemend die spectaculaire mensen piramides. Dat soort reacties we ten The Peking Acrobats het pu bliek vaak te ontlokken met hun huiveringwekkende stunts. Tij dens hun jubileumtour zijn ze twee maal in Zeeland te zien: zater dagavond in de Schouwburg Mid delburg en zaterdag 8 december in het Scheldetheater in Terneuzen. DONDERDAC 22 NOVEMBER Goes Ashton Brothers: Treasures' (try out). De Mythe, 20.00 uur Jeugdtheater 'Dorsvloer vol confetti', 't Beest, 20.30 uur Middelburg Mini-concert gitarist Neil Campbell. De Drukkerij, 15.30-16.00 uur Veldhuis Kemper. Schouwburg, 20.00 uur Lustrumfestival: gitarist Neil Campbell. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Optreden Barbara Morgenstern. De Spot, 21.00 uur Terneuzen Toneelgroep Terneuzen: 'Familie'." Porgy en Bess, 20.00 uur Zierikzee Première voorstelling 'Coupure'. Podium De Weverij, 20.00 uur VRIJDAG 23 NOVEMBER Geersdijk Dineerconcert pianist Harm Boer. Hofstede Galerie Lijn 3, Provincialeweg 1, 20.00 uur (diner om 18.00 uur) Goes Ashton Brothers: Treasures' (try out). De Mythe, 20.00 uur 'Dressed to go' door Dansz. Podium 't Beest, 20.00 uur 's Heerenhoek Concert Koor A58. St. Willibrorduskerk, 20.00 uur Kruiningen Het Echt Antwaarps Teater met 'Die van mij die snurkt'. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Lustrumfestival: Brisk Camerata Tra- jectina. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Metalnight met The Oath, Ex Libris en 3rd Machine. Bar American, 21.00 uur Oostburg Optreden Nathalie Baartman (Ledel- theater) is verplaatst naar wo. 27 feb. Oost-Souburg Concert Duo Giuliani: Ron Leendertse (gitaar) en Marina Eckhardt (mandoline). Historische Kerk, 20.00 uur Terneuzen The British Pop Invasion. Scheldetheater, 20.00 uur Toneelgroep Terneuzen: 'Familie'. Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Bluesroute in elf cafés. Openingscon cert om 20.30 uur door Barrelhouse. Binnenstad, 20.30 uur Zierikzee Toneelvoorstelling 'Coupure'. Podium De Weverij, 20.00 uur ZATERDAG 24 NOVEMBER Goes Concert/cd-pres. Stouten Musiceert. Levensbron (Manholtstraat), 19.30 uur Toneelvoorstelling 'Dubbele Boeking' door Toneelver. Kunstvrienden. De Spinne, 20.00 uur Groede Concert Hortus Musicus Religiosus. Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg Het COC Zeeland viert 25-jarig be staan met Pink Party, met sambaband Obras, Imca Marina en de Zeeuwse rock en soul-coverband D-Four. De Spot, 21.00 tot 02.00 uur Vocaal ensemble Voices of Freedom. Koorkerk, 20.00 uur Lustrumfestival: Cello Octet Amster dam voert 'Canto ostinato' uit. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Middelburgs Theater speelt 'Familie'. Minitheater, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Singer-songwriter John Fullbright. Theater de Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziektheater Carpenstars met 'De Carpenters zijn terug'. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Maikel Harte brengt conferences. Razzmatazz, 21.00 uur Terneuzen Toneelgroep Terneuzen: 'Familie'. Porgy en Bess, 20.00 uur Soweto Spiritual Singers. Scheldetheater, 20.00 Uur Coupure Tien jaar geleden opende Coupu re het Zeeland Nazomerfestival. Vanavond brengt Theaterpro ductiehuis Zeelandia het stuk over de Watersnoodramp op nieuw in première, wederom met Marlies Hamelynck en Bram Kwekkeboom. Do 22, vr 23 en za 24 november, De Weverij, Zierikzee, 20.00 uur. Bluesroute Vlissingen In elf cafés spelen bluesbands, waaronder The Goon Mat Lord Bernardo, Gene Taylor Trio, The Rumba Kings en Ed 8c The Gators. Barrelhouse (fo to) verzorgt vanaf 20.30 uur in De Piek het openingsconcert.' Vrijdag 23 november, binnenstad, Vlissingen, vanaf 20.30 uur. „Je zou kunnen zeggen dat er alle maal 'Epke Zonderlands' op het podium staan. Net als bij deze Olympische kampioen liggen er bij de Peking Acrobats heel veel ja ren intensieve training aan ten grondslag", zegt Marcel van Zijl. Hij haalt als producer deze bijzon dere shows al sinds 2006 naar Ne derland. „Ik was destijds bij de start van mijn bedrijf Vivesco op zoek naar een indrukwekkende theatershow voor een breed pu bliek. Vivesco is Latijn en staat ten slotte voor 'Ik word krachtiger, ik word levendiger'. Dat gevoel krij gen veel toeschouwers ook bij het zien van deze acrobaten", consta teert Van Zijl. De Chinese acrobaten kwamen bij toeval op zijn pad. Zo las hij onder meer over het feit dat Shaobo Qin, een wereldster binnen deze groep, de aandacht van de filmindustrie had getrokken. Qin speelde rollen in de films Oceans Eleven, Twelve en Thirteen naast de bekende ac teurs George Clooney, Brad Pitt en Matt Damon. De Peking Acro bats waren eerder al te gast bij de grootste Amerikaanse televisiezen ders en hebben sindsdien een ster renstatus in de VS. „Ik heb ze voor het eerst gezien in New York en was meteen diep on der de indruk, maar voor Europa moest er wel een meer flitsende show van gemaakt worden." Van Zijl doelt op meer toeters en bel len met lichteffecten en muziek. Volgens hem wordt spectaculaire acrobatiek in Amerika wat vlakker laat het publiek zich graag steeds opnieuw verrassen met even- wichtsstunts die nauwelijks te be vatten zijn en met ijzingwekkende acts waarbij je de adem inhoudt. Hij benadrukt dat aan Chinese acrobatiek een rijke traditie ten grondslag ligt. „Meer dan 2500 jaar geleden ten tijde van de Han dy- gepresenteerd. „Je zou het natuur lijk ook in een sporthal kunnen to nen, maar het optreden is een aan eenschakeling van hoogtepunten. Met gebruik van licht en muziek kun je de toeschouwers daarin stu ren en ze die spectaculaire mo menten bewuster laten beleven." Bij de huidige toer door Neder land doen The Peking Acrobats 45 theaters aan. „De bezoekersaantal len zijn iets minder in vergelijking met voorgaande jaren. Dat is onge twijfeld een gevolg van de econo mische crisis, maar de belangstel ling voor deze kunstvorm blijft over het algemeen toch behoorlijk groot", zegt Van Zijl. Volgens hem Evenwichtskunst met stoelen en tafels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38