Uren in de auto voor duel van Eagles sport 129 Clinic dressuurruiter Van der Meer Pernor Go Ahead donderdag 22 november 2012 Gerwi Temmink uit Nieuwerkerk rijdt tweewekelijks naar Deventer voor wedstrijd van favoriete ploeg Het is een bijzonder staaltje club liefde. Tweewekelijks circa vie renhalf uur rijden voor een pot je voetbal van negentig minu ten. GA Eagles-fan Gerwi Tem mink (54) uit het Schouwse Nieuwerkerk doet het echter al jaren. DEVENTER - Hij is zeker niet de fa natiekste fan, maar Gerwi Tem mink behoort wel tot trouwste aanhangers van GA Eagles. Hoe wel hij al decennia aan de andere kant van het land woont, bestelt de gewezen inwoner van Wesepe nog jaarlijks een seizoenskaart aan de Vetkampstraat. „Het is 203 kilo meter heen en 203 kilometer te rug", dreunt hij de afstand tussen zijn huis in het Schouwse Nieu werkerk en stadion de Adelaars horst zonder nadenken op. „En eigenlijk rijd ik nog een kleine twintig kilometer extra, want in principe ga ik na de wedstrijd al tijd nog even bij mijn ouders in Wesepe koffie drinken. Soms gaat mijn vader ook mee naar de wed strijden, maar meestal is mijn vrouw erbij. Zij delen een seizoens kaart." Het ligt voor de hand dat Tem mink op vrijdagmiddag een aantal uur snippert om het eerste fluitsig naal in Deventer te kunnen horen. Maar niets blijkt minder waar. „Ik heb een drukke baan als leidingge vende in het onderwijs en werk 55 tot 60 uur per week. Op vrijdag stop ik om 17.30 uur en stap dan gauw in de auto, dan rijd ik net achter de files aan. Meestal ben ik rond kwart voor acht in het sta dion." Al heeft hij de aftrap ook wel eens gemist doordat het vast stond op de A15. Per seizoen blijft zijn vaste stekje op de IJsseltribune hooguit drie wedstrijden onbemand. „En naar uitwedstrijden ga ik zelden meer. Omdat je wegens de combirege ling eerst naar Deventer moet, is de animo daar voor mij wel af." Een snelle rekensom leert hem dat-ie per seizoen derhalve ruim 6000 kilometer aflegt om zijn favo riete club te steunen. „Ik denk dat ik op jaarbasis tussen de duizend en de twaalfhonderd euro aan ben zine kwijt ben. Een dure hobby, haha. Maar de prijs van de seizoen kaart vind ik heel erg meevallen. Honderdvijftig euro als ik hem voor 1 juni bestel. Dat vind ik heel schappelijk." Toch is het omgerekend naar één wedstrijd een veelvoud van het eerst kaartje dat hij kocht. „Ik was een jaar of veertien toen ik met een aantal jongens uit Wesepe op de fiets naar 'Kowet' ging. Het kost te een kwartje om een zondagmid dag op de Leo Halle-tribune te staan. Vaak gaven we de kaartjes dan ook nog via het hek aan elkaar door, zodat er nog iemand op dat kaartje naar binnen kon. Eerlijk ge zegd stond ik bij dat soort dingen niet vooraan." Hij noemt het 'prachtige tijden'. „Zinderende wedstrijden tegen Ajax en Feye- noord, die ploegen kwamen met knikkende knieën op bezoek." Het beslissingsduel tegen FC Amster dam in 1978 is volgens Temmink het meest legendarische dat hij bij woonde. „Het was erop of eron der. We wonnen met 2-0 en ble ven daardoor in de eredivisie. En er vólgde toen een ontlading!" Intussen verhuisde de fan van We sepe naar Rotterdam (1982) en van uit de havenstad naar Nieuwer kerk (1998). Terwijl de eerste divi sie sinds 1996 alweer het vaste on derkomen van GA Eagles is. Hoe wel het lang niet altijd meevalt om supporter in de Koekstad te zijn, is de import-Zeeuw een die-hard ge bleken. „We hebben er een aantal hele zware seizoenen opzitten. Toch ben ik de club trouw geble ven. Vanwege de vertrouwde sfeer in de Adelaarshorst en de aanval lende speelwijze van de club. Ik heb nog nooit in de auto gezeten met het idee ermee te kappen." Het bleef bij één boze mail. Die verzond hij ergens in 2003, nadat de club ternauwernood aan een faillissement ontsnapt was. „Ik heb toen aangegeven dat ik het on fatsoenlijk vond dat de spelers het publiek niet bedankten. Ik heb er nooit een reactie op gehad. Maar het is erg prettig als de spelers na afloop een rondje maken. Ik denk dat ze vaak niet beseffen wat een supporter allemaal moet doen om de club te volgen." Wat dat betreft heeft Temmink als geen ander recht van spreken. „Hier in Zeeland hebben ze toch wel respect voor me. Ik denk ook dat ik qua trouw wel een voor beeld ben voor supporters die dichterbij wonen. Hoe meer steun, hoe eerder we weer in de eredivisie spelen. Maar ook vanwe ge het huidige, verstandige beleid heb ik er vertrouwen in dat dat lukt. En anders blijf ik nog gaan." Gerwi Temmink bekijkt het jubileumboek van zijn favoriete club Go Ahead Eagles. foto Erwin Spek door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paard Nederland) regio Zeeland houdt vrijdag in de manege van Stal de.Kroo in Nieuw- en Sint Joosland een clinic voor KW- PN-dressuurpaarden. De clinic staat in het teken van in structie aan Zeeuwse dressuurcom- binaties, oplopend op africhtings- niveau. Twaalf Zeeuwse ruiters en fokkers verlenen hun medewer king aan deze avond. De clinic wordt verzorgt door de international Patrick van der Meer. Ook rijdt hij enkele van de deelnemende paarden. Met de international uit Naaldwijk heeft de organisatie een topper met een indrukwekkende palma res weten te strikken. In 2006 veroverde Van der Meer in het Duitse Verden met zijn huidi ge toppaard Uzzo het wereldkam pioenschap bij de jonge dressuur- paarden. Zes jaar later maakte hij met Uzzo deel uit van het Neder lands team dat op de Olympische spelen in Londen achter Groot-Brittannië en Duitsland brons veroverde in de wedstrijd voor landenteams. Tevens is hij er kend Orun-instructeur. De clinic geldt dan ook tevens als bijscho ling voor instructeurs van de KNHS. Dinja van Liere zal met haar bronzen medaillewinnaar van het WK in Verden, de hengst Duvals Capri Sonne, een show ver zorgen. De avond wordt afgesloten met Zeeuwse combinaties die op het hoogste niveau in de dressuur- sport acteren. De clinic begint om 19.15 uur. De toegang is gratis. Ook niet KW- PN-leden zijn welkom. UTRECHT - FC Utrecht heeft het af gelopen seizoen 2011/2012 een ver lies van 4,3 miljoen euro geleden. Ook het seizoen daarvoor leed de club een flink verlies (9,2 miljoen euro). Algemeen directeur Wilco van Schaik van FC Utrecht noemt het resultaat, ondanks een verbete ring ten opzichte van vorig jaar, te leurstellend. „Maar het komt niet onverwacht. Het beleid moet nu geheel op de schop."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29