PSV en Twente sparen energie 27 'Zes kansen, vier goals. Dortmund toonde een staaltje van effectiviteit. We hadden 70% balbezit maar deden er niets mee' Daley Blind haalt de achterlijn en probeert de bal voor het doel te krijgen. Hij wordt gehinderd door Lukasz Piszczek van Borussia Dortmund. foto Peter Dejong/AP ■aMnNmnHHBI door Leon ten Voorde HANNOVER - De een (Leroy Fer) is nog maar net terug of de ander (Robbert Schilder) zit alweer thuis. De selectie waarmee FC Twente gisteravond trainde in de fraaie ADW-Arena van Hannover, was zoals wel vaker dit seizoen ver re van compleet. Naast Schilder ontbreken ook Nacer Chadli, Niko- lay Mihaylov, Denny Landzaat en Jerson Cabral straks bij de allerlaat ste poging van de Tukkers om de deur naar Europa op een kier te houden. Trainer Steve McClaren zei voor de training in Hannover opnieuw 'dat de Europa League heel belang rijk is voor Twente', maar wie ge looft de oefenmeester nog na zijn vele wisselingen op dit podium? McClaren gaat het nooit in het openbaar toegeven, maar hij zal er geen traan om latefi als Twente na de winterstop niet meer de belas ting van de Europese trektochten voelt. Hij heeft dit seizoen maar een doel op zijn netvlies en dat is kampioen worden. De rest is alle maal bijzaak. Voor het seizoen waren ze er bij Twente van overtuigd dat ze een selectie hadden ingericht, die heel lang op drie fronten tegelijk zou kunnen strijden. De praktijk heeft inmiddels uitgewezen dat er onder weg vele gaten in de groep zijn ge brand. Meestal door pech, maar steeds va ker vallen de termen overbelasting en vermoeidheid. Twente speelt vanavond tegen Hannover alweer z'n 28ste offi ciële wedstrijd van het seizoen. Een speler als Schilder werkte in de voorgaande jaren bijna net zo veel duels af verspreid over een ge heel jaar. Tel bij Dusan Tadic de interlands er nog eens bij en hij zit in de herfst al bijna op het aantal van 34 wedstrijden, de lengte van de ere divisie. Spits Luc Castaignos speelde vorig seizoen nauwelijks een fatsoenlij ke wedstrijd, maar nu moet hij we kelijks aan de bak. En dat terwijl hij al op z'n tenen moet lopen om aan te haken bij het niveau. McClaren was onlangs op een sym posium bij Chelsea en daar hoorde hij dat de meeste voetballers van topclubs geblesseerd raken in de drukke maand november. Die con clusie sterkt hem in de gedachte dat het in deze periode vooral een kwestie van overleven is. Niet iedereen deelt die mening. „Een goed getrainde voetballer moet om de drie dagen een wed strijd kunnen spelen", zei Ajax-trainer Frank de Boer, die vo rig jaar werd overspoeld door bles sures, deze week. PSV oogstte de laatste dagen veel kritiek, omdat trainer Dick Advo caat heeft aangekondigd dat hij vanavond tegen Djnepr niet met de sterkste ploeg wil gaan spelen. Zouden Kevin Strootman, Luciano Narsingh en Mark van Bommel daadwerkelijk geblesseerd zijn, zo als de club nu naar buiten heeft ge bracht? Zondag wacht in Eindhoven Vites se en daarna volgen de toppers te gen Ajax en FC Twente. Het zijn duels waaraan alles ondergeschikt wordt gemaakt. De belangen van het Nederlandse voetbal zijn op dit moment niet de belangen van PSV. McClaren staat er precies het zelfde in. Als Twente vanavond een competi tiewedstrijd had moeten afwer ken, was Schilder ongetwijfeld ge woon inzetbaar geweest. Nu de eli minatie in de Europa League nau welijks af te wenden lijkt, wenst hij geen enkel risico te lopen. Want, zo redeneert hij, in deze fa se kun je het seizoen niet winnen, maar wel verliezen. donderdag 22 november 2012 KIRYAT Duel Hapoel Kiryat met Bilbao uitgesteld De wedstrijd in de Europa League tussen het Israëlische Hapoel Ironi Kiryat Shmona en Athletic de Bil bao gaat donderdag niet door. Het Emergency Panel van de Uefa oor deelde gisteren voordat een staakt-het-vuren tussen Israël en Harnas werd afgekondigd dat het duel uitgesteld moet worden van wege de veiligheidsrisico's in de re gio. Eerder meldde Athletic al niet af te reizen naar Israël. De verlie zend finalist van vorig seizoen vond het te gevaarlijk. OOSTENDE Boonen wielrenner van het jaar in België Tom Boonen mag zich de beste Bel gische wielrenner van dit jaar noe men. De 32-jarige Vlaming kreeg woensdag in Oostende de 'Kristal len Fiets' uitgereikt. Wereldkampi oen Gilbert, de winnaar van de voorgaande vier jaar, eindigde als tweede. Thomas De Gendt, van de k Nederlandse ploeg Vacanso- leil-DCM, werd derde. Boonen won dit jaar onder meer de Ronde van Vlaanderen, Pa- rijs-Roubaix, de E3 Harelbeke en Gent-Wevelgem. ANTWERPEN Eerherstel voor Björn Leukemans De Belgische wielrenner Björn Leu kemans is alsnog vrijgesproken van een dopïngzaak uit 2007. De Disciplinaire Raad van de Vlaamse Gemeenschap oordeelt dat de schorsing voor de Vacansoleil- DCM-renner onterecht was. De wielrenner kreeg destijds van zijn ploegarts bij Silence-Lotto het mid del Prasteron voorgeschreven voor een lichamelijke kwaal. Het middel zou geen verboden stoffen bevat ten, maar toch testte Leukemans in aanloop naar het WK in Stuttgart in 2007 positief op testosteron. BREDA Gudelj nieuwe hoofdcoach NAC NAC Breda maakt het seizoen niet af met Adrie Bogers, maar met Ne- bojsa Gudelj aan het roer. Eerder leek het erop dat Bogers hoofd coach zou blijven tot het eind van dit seizoen, maar onderhandelin gen met de opvolger van John Ka- relse uit Wemeldinge liepen deze week stuk. Gudelj is al in dienst van NAC als trainer van de belof- v ten. In januari hoopt hij zijn hoog ste trainersdiploma te halen. Adrie Bogers blijft wel aan als assis tent-trainer. ARNHEM Amerikaanse directeur voor Vitesse De directie van Vitesse heeft met de Amerikaan Peter Gansier weer een nieuw gezicht. De 37-jarige Gansier wordt com mercieel directeur van de eredivi sieclub. Hij volgt Marie-José Helle op en heeft de opdracht gekregen om multinationals te binden aan het ambitieuze Vitesse. Gansier moet er ook voor gaan zorgen dat de Arnhemmers meer publiek trek ken bij thuiswedstrijden. Gansier werkt sinds 2001 in de sportmarketing, waarvan acht jaar voor Adidas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27