Ajax heeft nog lange weg te gaan in Europa 41 2 61 Real verder na moeizame remise in Manchester Benitez volgt Di Matteo op m Ml Jü^3l CHAMPIONS donderdag 22 november 2012 RIJSWIJK - Real Madrid is ook na de winterstop actief in de Cham pions League. Een moeizaam ge lijkspel bij Manchester City (1-1) was daar genoeg voor. City is door het gelijkspel uitgeschakeld in de Europese topcompetitie en kan zich hoogstens nog plaatsen voor de Europa League. Karim Benzema zette Real al na tien minuten op voorsprong. De Spanjaarden kregen vervolgens aar dig wat kansen op de 2-0, maar die waren niet aan hen besteed. Sergio Agüero herstelde het even wicht in de tweede helft. Hij scoor de uit een strafschop, toegekend na een lichte overtreding van Al- varo Arbeloa. De Spanjaard werd daarvoor ook nog met zijn tweede gele kaart bestraft. Voor Anderlecht zit het avontuur in de Champions League er bijna op. De ploeg van trainer John van den Brom verloor in het eigen Constant Vanden Stock-stadion met 1-3 van AC Milan en kan een plek in de volgende ronde daar door vergeten. Voor Bram Nuytinck was het hele- maal een trieste avond, hij werd twintig minuten voor tijd met rood uit het veld gestuurd nadat hij de doorgebroken Alexandre Pa- to had neergelegd. AC Milan verzekerde zich met de zege van de tweede plaats in groep C achter Malaga, dat na vier wed strijden al zeker was van kwalifica tie. Stephan El Shaarawy, Philippe Mexès en Pato maakten de doel punten, Tom De Sutter deed wat terug voor de tien van Anderlecht. Mexès scoorde met een prachtige omhaal. Na vijf van de zes speelrondes zijn de meeste beslissingen al gevallen in de groepsfase van de Cham pions League. Woensdag verzeker den zes clubs zich van een plek in de achtste finales, waarvoor nu in totaal dertien clubs zich hebben ge plaatst. Gregory van der Wiel plaatste zich met Paris Saint-Ger- main voor de achtste finales door een zege bij Dinamo Kiev (0-2). Schalke 04, de club van trainer Huub Stevens, verzekerde zich door een zege op Olympiakos (1-0) van een plek bij de laatste 16. Borussia Dortmund heeft Ajax al in 41 minuten op de knieën. De Duitsers staan dan op een 0-3-voorsprong. LONDEN - Chelsea heeft de Span jaard Rafael Benitez aangesteld als trainer tot het einde van dit sei zoen. De 52-jarige Benitez is de op volger van de Italiaan Roberto Di Matteo, die eerder op woensdag aan de kant werd gezet door Chel sea. Het ontslag kwam een dag na de ruime nederlaag tegen Juventus in de Champions League (3-0). Benitez is geen onbekende in En geland. Hij was eerder zes jaar coach van Liverpool. Met die club won hij onder meer de Cham pions League. Ook was hij trainer van Valencia en Internazionale. Di Matteo volgde vorig seizoen de ontslagen André Villas-Boas op en haalde gelijk de Champions Lea gue binnen. Chelsea staat dit sei zoen echter op de rand van uit schakeling in de groepsfase van het miljoenenbal. De laatste vier duels in de Premier League wist Chelsea niet te winnen en staat daardoor derde, vier punten ach ter op koploper Manchester City. Benitez is de negende manager in tien jaar tijd bij de Londense club. De snelle trainerswissels begon nen toen de Russische oliemag naat Roman Abramovitsj in 2003 in de club stapte. Achtereenvol gens stonden Claudio Ranieri, José Mourinho, Avram Grant, Luiz Felipe Scolari, Guus Hiddink, Car lo Ancelotti, André Villas-Boas en Roberto di Matteo aan het roer bij 'the Blues'. In die periode won Chelsea één keer de Champions League, drie landstitels, vier FA Cups en een keer de wereldbeker. GROEP A FC Porto-Dinamo Zagreb 3-0 (1-0). 20. Gon zalez 1-0, 67. Moutinho 2-0, 85. Varela 3-0. Scheidsrechter: Tagliavento (Ita). Gele kaart Jackson, Ba, Varela (FC Porto), Ademi, Simunic (Dinamo Zagreb). Aantal toeschouwers: 10.000. Dinamo Kiev-Paris St. Germain 0-2 (0-1). 45. Lavezzi 0-1, 52. Lavezzi 0-2. Scheidsrech ter: Stark (Dui). Gele kaart: Betao, Chatsjeridi, Milevski, Silva (Dinamo Kiev), Matuidi, Verrattï, Sissoko, Nené (Paris St. Germain). Aantal toe schouwers: 50.000. FC Porto 5 4 1 0 13 9 -2 Paris St Germ. 5 4 0 1 12 12 - 2 Dinamo Kiev 5 1 1 3 4 5 -9 Dinamo Zagreb 5 0 0 5 0 0 - 13 GROEP B Arsenal-Montpellier 2-0 (0-0). 49. Wilshere 1-0, 63. Podolski 2-0. Scheidsrechter: Aydinus (Tur). Gele kaart: Gazorla, Giroud, Koscielny (Arsenal), Bedimo, Deplagne (Montpellier). Aantal toeschouwers: 59.000. Schalke 04-Olympiakos Piraeus 1-0 (0-0). 77. Fuchs 1-0. Scheidsrechter Kuipers (Ned). Gele kaart: Papadopoulos (Schalke 04), Hole bas (Olympiakos Piraeus). Aantal toeschou wers: 52.000. Schalke 04 5 3 2 0 11 9 -5 Arsenal 5 3 1 1 10 9 -6 Olympiakos P. 52036 7-8 Montpellier 5 0 14 1 5-11 GROEP C Anderlecht-AC Milan 1-3 (0-0). 47. El Shaara wy 0-1, 71. Mexes 0-2, 78. De Sutter 1-2, 90+1. Pato 1-3. Scheidsrechter: Skomina (Slo). Rode kaart: 70. Nuytinck (Anderlecht). Gele kaart: Biglia, Gillet (Anderlecht), Nocerino, Ab- biati (AC Milan). Aantal toeschouwers: 25.000. FC Zenit-Malaga 2-2 (0-2). 8. Buonanotte 0-1, 9. Fernandez 0-2, 49. Danny 1-2, 86. Faizu- lin 2-2. Scheidsrechter. Benquerenqa (Por). Ge le kaart: Danny, Anjoekov, Bruno Alves (FC Ze nit), Demichelis, Buonanotte, Fernandez, Welig- ton (Malaga). Aantal toeschouwers: 19.000. Malaga AC Milan FC Zenit Anderlecht 5 3 2 0 11 10- 3 5 2 2 1 8 7-5 5 113 4 5-9 5 113 4 2-7 GROEP D Ajax-Borussia Dortmund 1-4 (0-3). Manchester City-Real Madrid 1-1 (0-1). 10. Benzema 0-1, 73. Aguëro 1-1 (strafschop). Scheidsrechter Rocchi (Ita). Rode kaart (2x geel): 73. Arbeloa (Real Madrid). Gele kaart: Ya- ya Touré, Maicon, Nasri, Zabaleta (Manchester City), Xabi Alonso, Ramos (Real Madid). Aantal toeschouwers: 43.000. Borussia Dortm. 5 3 2 01110- 5 Real Madrid 5 2 2 1 8 11 - 8 Ajax 5 1 1 3 4 7- 12 Manchester City 5 0 3 2 3 7- 10 PSV speelt tegen Dnjepr zonder Mark van Bommel, Kevin Strootman, Luciano Narsingh en Jetro Willems. „Ze zijn geblesseerd", meldde trainer Dick Advocaat tijdens een persconferentie. len houdt, was de avond nog hoop vol begonnen. De Limburgse vio list André Rieu kwam vóór de wedstrijd live 'het Slavenkoor' uit de opera Nabucco van Verdi spe len. Op 19 april 1995 deed Rieu dat ook, waarna Ajax in het Olym pisch Stadion de vloer aanveegde met Bayern München (5-2) en zo de weg plaveide voor de latere eindzege in de Champions Lea gue. Van der Sar en Mare Over- mars, de huidige directeur voetbal zaken, maakten die laatste Europe se bloeiperiode van Ajax als spe lers mee. Dortmund bepaalde nog voor rust de verhoudingen. Via een soepele aanval over de rechterflank maak te Marco Reus de 0-1. Onoplettend heid bij een snelle vrije trap van Mats Hummels stelde uitblinker Mario Götze in staat om Ricardo van Rhijn uit te spelen en in de korte hoek raak te schieten: 0-2. Robert Lewandowski maakte uit een rebound van een schot van Götze de 0-3. In de 65e minuut zorgde Lewandowski er met de 0-4 voor dat er al flink wat toe schouwers naar huis gingen. Die mensen misten het doelpunt van Danny Hoesen in de 86e minuut en het lacherige commentaar van de Amsterdamse aanhang: tien, tien, tien! Vreemd genoeg had Ajax twee maanden geleden in Dortmund nog goed partij geboden tegen Dortmund. De Amsterdammers verloren weliswaar met 1-0, maar er waren kansen op een gelijkspel. Zonder de vorm van twee maan den geleden en zonder de gebles seerde Ryan Babel kwam Ajax gis teravond echter veel te kort. De se lectie van Ajax is niet breed ge noeg om de afwezigheid van Ba- bel op te vangen. De wedstrijd tussen Manchester City en Real Madrid eindigde in 1-1. Zodoende zijn Dortmund en Madrid al voor de laatste speelron de door in de Champions League. Ajax maakt met één punt meer dan City kans op Europese over wintering in de Europaleague. Op 4 december staan Madrid - Ajax en Dortmund - City op het pro gramma. De finale van de Europa League wordt in Amsterdam ge speeld. Karakteristiek Ajax - Borussia Dortmund 1-4 (0-3). 8. Reus 0-1, 36. Götze 0-2, 41. Lewandowski 0-3, 67. Lewan dowski 0-4, 86. Hoesen 1 -4. Scheidsrechter: Pedro Proenqa (Por). Gele kaart: Enoh, Moisander (bei den Ajax), Götze (Dortmund). Aan tal toeschouwers: 49.000. fl Ajax: Vermeer: Van Rhijn, Alderwei- reld, Moisander, Blind; Siem de Jong, Poulsen (46. Schone), Enoh (63. Hoesen); Lukoki, Eriksen, Boer- rigter (73. Fischer). Borussia Dortmund: Weidenfeller; Piszczek, Subotic, Hummels, Sch- melzer; Götze (69. Blaszczykows- ki), Bender (62. Pericic), Reus (79. Schieber); llkay Gündogan GroBkreutz, Lewandowski. Borussia Dortmund drukt Ajax met de neus op de Europese fei ten. De Amsterdammers gaan in eigen huis hard onderuit: 1-4. Ajax heeft wel nog kans om Eu ropees te overwinteren, na de 1-1 van Manchester City tegen Real Madrid. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Een terugkeer aan de Europese top met oud-voetbal lers aan het roer. Met die inzet zei Johan Cruijff de afgelopen jaren de machtsstrijd bij Ajax te voeren. In de week waarin Edwin van der Sar als exponent van Cruijffs evan gelie werd voorgesteld als lid van de clubleiding, toonde Dortmund dat die terugkeer niet van vandaag op morgen zal zijn gerealiseerd, als het überhaupt al mogelijk is. Net als tegen Real Madrid (4-1-ne- derlaag) werd Ajax door Dort mund in eigen huis hardhandig ge confronteerd met de Europese ver houdingen. Trainer Frank de Boer schreef de nederlaag tegen de Spanjaarden nog toe aan gebrek aan lef. Soms is lef echter niet voldoende om het klasseverschil te maskeren. De ploeg van Jürgen Klopp combi neerde makkelijker en herbergt meer goede voetballers dan Ajax. Aangezien de begroting van Dort mund twee keer zo hoog is als de honderd miljoen euro van Ajax is dat geen schande. Clubs met het budget van Dortmund zijn er Eu ropa bovendien wel meer te vin den. Voor wie van historische

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26