Oestour wint toerismeprijs 'We passen bij Zeeland' 221 zeeland Vier tips over moord Ten Napel na tv-uitzending Cadeautip: KPN Prepaid Verkiezingslijst Waterscooters toch welkom in Zeeuwse wateren kpn winkel kpn.com donderdag 22 november 2012 Toeristische Ontmoetingsdag in Koudekerke door René Schrier KOUDEKERKE - Oestour, een bedrijf dat zich richt op excursies en work shops over wilde oesters, heeft de Zeeuwse Toeristische Innovatie 2012 gewonnen. De andere geno mineerden waren Kanoa educatie en sport dat bij de Piet actief is en de stichting De Wrakken van Scha rend ij ke. Oestour krijgt onder meer 5000 euro mee naar huis en gaat dat geld gebruiken om de excursies naar wilde oesters uit te breiden van één naar twee locaties. Het bedrijf trekt vooral belangstel ling buiten Zeeland van mensen die meer over oester willen weten. De medewerkers van Oestour ge ven een workshop over wilde oes ters, gaan met de bezoekers oesters zoeken en sluiten zo'n dag af met de culinaire aspecten van (wilde) oesters. Dat gebeurt in Het Loze Vissertje nabij Wilhelminadorp. In totaal dongen 17 innovatieve be drijven mee naar de Zeeuwse In novatieprijs Toerisme 2012. De on geveer 200 bezoekers aan de toeris- door Henk Boot WESTDORPE - Na de uitzending van Opsporing Verzocht zijn vier tips binnen gekomen over de laat ste uren van Michaël ten Napel (30) die op 4 juli jl. vermoord werd aangetroffen in een polder sloot bij Westdorpe. De politie on derzoekt de tips. De hulp van het publiek werd inge roepen om te achterhalen waar Ten Napel maandagavond 2 jl. tus- Vier lokale partijen prijken op de verkiezingslijst van de nieuwe gemeente Goeree-Overflakkee: Leefbaar Coeree Overflakkee, Goeree Overflakkee SamenVitale Kernen Goeree Overflakkee, Eiland van Vrijheid. tische ontmoetingsdag die gisteren in Koudekerke werd gehouden ko zen uit de drie genomineerden. Gedeputeerde Sjoerd Heijning reik te de prijs uit. Hij gaf aan dat Gede puteerde Staten van Zeeland als het om toerisme en recreatie als onderdeel van de economie van Zeeland gaat, kiezen voor drie speerpunten. Dat zijn recreatieve ontwikkelingen rond Breskens, op de Brouwersdam en het verbete ren van de recreatieve infrastruc tuur in de breedste zin van het woord. Op de ontmoetingsdag werd dui delijk dat half december de tv-spotjes campagne over Zeeland op de drie publieke kanalen be gint. Die wordt gekoppeld aan een website en een Youtube-kanaal waarvoor iedereen filmpjes over Zeeland kan insturen, die vervol gens weer gebruikt kunnen wor den voor de film die op de website te bekijken is. Centraal op de ontmoetingsdag stond het begrip Land in zee, dat de provincie Zeeland als thema voor beleid heeft gekozen. door Edith Ramakers Adri en Juliette de Gans uit Sommels- dijk doen er niet moeilijk over. Ze heb ben op Vitale Ker nen Goeree-Overflakkee (VKGO) gestemd. Dat is een nieuwe partij, die ontstaan is uit vijf lokale par tijen, die al een tijdje een rol ver vulden op 'hun eiland Goe ree-Overflakkee'. „Van de landelij ke politiek word je niet vrolijk en wij willen dat ons eiland leefbaar blijft in de stad en de dorpjes." Goeree-Overflakkee gaat naar de stembus. De vier gemeenten (Oost- flakkee, Middelharnis, Dirksland en Goedereede) hebben straks sa men bijna 50.000 inwoners. „En dan doe je nog niet echt helemaal mee, wordt gezegd", merkt Adri Gans op. „Vanochtend zeiden ze tegen mij: de volgende stap is dat jullie bij Zeeland komen." Niet zo verwonderlijk dat hij die opmerking kreeg. Gans werkt in Goes en zijn collega's zouden 'het leuk vinden als Goeree-Overflak kee bij Zeeland getrokken wordt'. Maar de liefde komt van twee kan sen half tien en half twaalf ver bleef Hij is het laatst gezien toen hij in Axel in een donkere Ford Ka stapte, die werd bestuurd door een toen 41-jarige man uit Sas van Gent. Rond half twaalf die avond heeft hij diverse malen met 1-1-2 contact gehad vanuit de Kanaalzo ne. Nadien is niks meer van hem vernomen. De bestuurder van de Ford Ka zit sinds 15 oktober vast. Hij wordt verdacht van betrokken heid bij de moord op Ten Napel. Marianne Maliepaard en Dorien 't Jong. ten. Adri en Juliette kijken zelf ook liever 'naar beneden dan naar bo ven'. „Het leven is hier mooi en rustig, met een prettige sociale con trole; hier zal je niet zo gauw een week dood in huis liggen, zonder opgemerkt te worden, zoals in Rot terdam en omgeving", zegt Juliette Gans. „Onze mentaliteit past beter bij Zeeland dan bij de Randstad. En dat vinden veel mensen die hier geboren en getogen zijn." Gert Noteboom, voorzitter van het grootste stemlokaal in Middel harnis, zegt dat Vooruitstrevend Dorpsbelang 78 (een van de par tijen die is opgegaan in de VKGO) bij de vorige gemeenteraadsverkie zingen in Middelharnis verrassend gewonnen heeft. „De partij werd zelfs groter dan de SGP, maar ik denk niet dat dat nu gaat gebeu ren", zegt hij. „Er zijn nu in totaal vier lokale partijen op Goe ree-Overflakkee en van die versnip pering profiteert een partij als de SGP, verwacht ik." In de bibliotheek van Middelhar nis zijn de bibliotheekmedewer kers Marianne Maliepaard en Dori en 't Jong al in alle vroegte naar de stembus gegaan. Dorien heeft alle partijprogramma's doorgespit. Het viel niet mee om te kiezen, want overal stonden leuzen als 'Samen Sterk'. „Daarom heb ik maar geke ken welke partij speciale aandacht had voor de bibliotheek. En dat was de PvdA. Aan die partij heb ik mijn stem gegeven." Ze weet zeker dat veel mensen hun stem geven bij gemeenteraads verkiezingen aan 'iemand die ze kennen'. Dat is belangrijker dan de partij waarvoor ze staan. „Dan kun je iemand nog eens aan zijn jasje trekken." Een gemeente Goe ree-Overflakkee zal daadkrachtiger worden. „Nu moeten er eerst vier stappen gemaakt worden voordat er eindelijk een beslissing valt." En als er nog een keer gefuseerd moet worden? Dorien: „Dan ben ik iets meer voor een band met Voor- ne-Putten en Rozenburg dan met Zeeland. Met de bibliotheken op ons eiland vormen we nu al met Voorne-Putten en Rozenburg een samenwerkingsverband in de bibli otheken Zuid-Hollandse Delta." MIDDELBURG - Jetski's en snelle mo torboten blijven welkom in de Zeeuwse wateren. Dat antwoor den Gedeputeerde Staten op vra gen van de Christenunie. Vorig jaar september besloot de provincie de milieuverordening aan te scherpen. Als onbedoeld ef fect daarvan waren opeens op alle Zeeuwse Deltawateren (Wester- schelde, Vlakte van de Raan, Voor delta, Veerse Meer en het Zoom meer) jetski's en snelle motorbo ten (meer dan 20 km/u) verboden. Dat was natuurlijk niet de bedoe ling, zegt het provinciebestuur. Het college bekijkt op dit moment of er een mouw gepast kan wor den aan de milieuverordening, zo dat jetski's en waterscooters toch kunnen varen. Aanpassing van de milieuverordening duurt minim- maal vier maanden. Precies op tijd voor de zomer van 2013. KPN Prepaid Samsung Galaxy Y 200 MB gratis bij je eerste keer €20 - opwaarderen" KPN Prepaid Nokia Lumia 610 200 M8 gra tis bij je eerste keer €20 - opwaarderen" doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22