zeeland 119 Van Brede Schuur tot Speelstraat jg| Nachtvergunning voor evenementenhal BdMdnT 'We zien nu dat er geluisterd is naar onze wensen. Dat er een nieuw schoolgebouw komt, staat zwart op wit. Nu nog een dorpshuis.' Nanda van den Berg, voorzitter van de dorpsraad Biggekerke. donderdag 22 november 2012 MIDDELBURG - Voor de evenemen tenhal Studio A58 op het ZEP in Middelburg heeft eigenaar Frans Lievens een nachtvergunning aan gevraagd. Lievens heeft in zijn bedrijfsplan naast beurzen, tentoonstellingen en dergelijke ook concerten, shows, pop- en dance-evenemen- ten opgenomen. Om na het alge mene sluitingsuur van 2.00 uur open te mogen zijn is een zoghe- ten 'nachtvergunning' nodig. Enke le jaren geleden ontstond in de aangrenzende woonwijk Mortiere onrust over de mogelijk komst van een discotheek in de evenementen hal. Daarvan is inmiddels geen sprake. Burgemeester Harald Berg- mann verwacht dat gezien de voor waarden die aan de nachtvergun ning zijn verbonden,'de aard en de ligging van het gebouw op voor hand geen problemen. De aan vraag voor de nachtvergunning staat op de agenda van de wijkta- fel Mortiere, die dinsdag 27 novem ber in Biens (espressobar ROC op het ZEP) om 20.00 uur begint. De exacte invulling van de evenemen tenhal hangt onder meer af van de ontwikkelingen rond het theater. Mogelijk dat er tijdens de verbou wing van de oude schouwburg een tijdelijke theatervoorziening in Studio A58 wordt ingericht. De huidige school in Biggekerke heeft zijn beste tijd gehad. Het gebouw dateert uit 1952 en werd keer op keer uitgebreid. De laatste keren, in 2004 en 2008, kwam er een noodlokaal bij. foto Ruben Oreel En toen viel daar opeens een stel bouwkundestudenten op haar dak, afkomstig van de Technische Universiteit Delft. Of ze niet eens wat suggesties mochten doen voor bouw van een nieuwe school in Biggekerke. Carla Koole, directeur van basisschool De Schutte, verwelkomde hen als een geschenk uit de hemel. Want daar had het dorp nou net behoefte aan: wat steun bij de strijd voor behoud van een 'school op het dorp. Dankbaar maakte ze van de gelegenheid gebruik om de studenten wat ideeën in te fluiste ren, die al langer leefden in het dorp: een nieuwe school met met een ook een dorpshuis er in. Met lokalen die je voor uiteenlopende doeleinden kan gebruiken, en die je zonodig - mochten er later te weinig schoolkinderen zijn - een voudig tot woninkjes kan verbou wen. Ideeën waarmee het dorp de gemeente misschien zou kunnen vermurwen alsnog aan nieuw bouw te beginnen. De studenten kwamen uiteinde lijk met twee plannen voor de dag, compleet met bouwtekeningen en maquettes. Die zijn onderdeel van een landelijk studieproject. Uit gangspunt was dat scholen het grootste deel van de tijd leeg staan en dat dit ook geldt voor allerlei andere gebouwen als kinderop vangverblijven, gymzalen en ge meenschapsvoorzieningen. Hoe kan je ervoor zorgen dat die inten siever worden gebruikt, zodat je met minder ruimte toe kan? Voor Biggekerke leverde die vraag twee bouwplannen op: De Brede Schuur en De Speelstraat, geschikt voor de plek op de grens van dorp en land schap, waar nu nog de oude school en het oude dorpshuis staan. De Brede Schuurschool her bergt aan de dorpszijde een (sport)zaal en andere dorpsvoor zieningen. De schoollokalen zijn gegroepeerd rondom een binnen plaats, kijken uit op het landschap en kunnen in een handomdraai groter of kleiner worden gemaakt, zodat ze voor uiteenlopende doel einden geschikt zijn. Zonodig kan je er later woninkjes van maken. Het hart van het gebouw biedt ook ruimte voor buitenschoolse opvang. Het andere ontwerp telt verschillende 'blokken' langs beide zijden van een brede, overdekte gang: de speelstraat. De gang ver bindt het dorp met het landschap. Aan de ene zijde vindt je de school- en aan de andere zijde buurthuislokalen. Of het allemaal haalbaar, of wenselijk is, moet nog blijken. Maar, zegt Carla Koole, „Een begin hebben we al." SC2Z55«S2«555SE5Bm5SW5HajajC^-i5B^5ag^^i®ï:Z? Nieuwe scholen De gemeente Veere denkt binnen tien jaar drie nieuwe scholen te bouwen: in Zoutelande, Biggekerke en Oostkapelle. Daar is al geld voor opzij gelegd. Schooltjes in Aagteker- ke en Capinge gaan vroeg of laat dicht, na 2021 mogelijk ook de school in Vrouwenpolder. De school tjes in Zandberg en stadje Veere wor den samengevoegd. •3' Op 13 december beslist de ge meenteraad. Aanstaande dinsdag 19.30 uur voorbespreking in de commissie Maatschappelijke Ont wikkeling. Het betreft de volgende voornemens: 3 2014 Zoutelande Nieuwbouw Wil- librordusschool. 1,2 miljoen. Bij voor keur met kinderopvang. 2016 Biggekerke Nieuwbouw De Schutte. Mogelijk met nieuw dorps huis, kinderopvang en geschikt voor toekomstige bewoning. School 1,2 miljoen; kosten dorps huis onbekend. 1 2018 Oostkapelle Nieuwbouw Sa menwerkingsschool Regenboog/ Knotwilg. 1,8 miljoen. Mogelijk met kinderopvang, j Periode na 2021 Westkapelle De Lichtboei, De Lichtstraal en kinderop vang samen in één nieuw gebouw. 1,6 miljoen Periode na 2021 Serooskerke Nieuwbouw De Wegwijzer. Vroeg of laat fusie met de scholen uit Gapin- ge en (na 2021) Vrouwenpolder. Periode na 2021 Vrouwenpolder Onderzoek naar sluiting De Goede Polder en vertrek naar nieuw te bouwen school in Serooskerke.ke. Periode na 2030 Grijpskerke Nieuwbouw Bergpadschool. Uitein delijk fusie met De Springplank Aagtekerke. j Veere/Zandberg Geen nieuw bouw of uitbreiding voor samen werkingsschool Het Veer/ Valerius- school. Vroeg of laat sluiting één van de twee gebouwen. 2013 Haal baarheidsonderzoek: welk gebouw blijft open; welk wordt uiteindelijk gesloten? 8 Aagtekerke. Vroeg of laat sluiting De Springplank na fusie met de school in Grijpskerke. 8 Gapinge De Schutte hoeft voorlo pig nog niet dicht. Maar vroeg of laat sluiting ha fusie met de school Serooskerke. BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, Geddes Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19