Biggekerke haalt een nieuwe school binnen Fietskleding info-avond bij Piet Voskamp Dierenfarm Elzenoord naar Grijpskerke Delta Park moet molens Neeltje Jans accepteren Kerstcircus Zeeland in Vlissingen baalt van concurrent in Goes Donderdag 22 nov. vanaf 19.00 uur Modeshow Dorpshuis blokt school Carbid schieten w Stationsstr. 52, M'burg [t] 0118 - 6131 87 - v\ n.m.v. AGUen Craft door Henk Postma GRIJPSKERKE - Dierenfarm Elzen oord uit Meliskerke verhuist naar Grijpskerke. De familie Langerak, die het dierenpension exploiteert, heeft daar een nieuwe stek gevon den aan de Hondegemseweg 8. Burgemeester en wethouders van Veere zijn in principe akkoord. Het dierenpension zocht jaren naar vervangende huisvesting om dat het aan de Kelderweg in Melis kerke geen gebruik kon maken van een dienstwoning. Dat be moeilijkt het toezicht. Het echt paar Langerak behelpt zich daar met een chalet als woonruimte. Als alles meezit kan de dierenfarm komend jaar al verhuizen. Want de gemeente wil vaart zetten ach ter de benodigde wijziging van het bestemmingsplan. Het waterschap W>S833&aS&g3&SBS!BB%KfMMCSBtXBa door Henk Postma NEELTJE JANS - De bouw van negen mega-windmolens op Neeltje Jans kan binnenkort beginnen. Alle be zwaren van Delta Park Neeltje Jans tegen het bestemmingsplan zijn door de Raad van State afge wezen. Er is alleen nog een for meel probleempje: de gemeente Veere vergat de windmolens goed aan te geven op de digitale versie van het bestemmingsplan. De Raad van State geeft de ge meente twaalf weken de tijd dit verzuim te herstellen. Geen pro bleem, zegt de woordvoerder van de gemeente. Die verwacht dat het bestemmingsplan in januari onher roepelijk wordt. Het is de bedoeling rondom de voormalige bouwdokken negen windturbines te bouwen, waarvan de wieken tot 120 meter hoog rei ken. Het plan maakt meteen ook plaats voor de bouw van een walra- dartoren en een hulpradartoren. Het legaliseert een strandpaviljoen Uil een exploot van gerechtsdeurwaarder B J. Meijering wjmê mug- erzoekr" N.V.. d.d. 16 november 2012, blijkt dal ten verzoeke van: de RABOHYPOTHEEK BANK N gevestigd te Amsterdam en 2 de COÖPERATIEVE RABOBANK WALCHEREN/NOORD-BEVELAND U.A., gevestigd te Middelburg, aan- zij die verblijven in de onroerende zaak ot een gedeelte daarvan staande/gelegen aan de Jazzroute 9 Ie Middelburg een afschrift is betekend van een exploot d.d, 16 november 2012 houdende ondermeer een aanzegging aan de eigenaren van genoemde onroerende zaak dat die onroerende zaak openbaar wordt verkocht. Bij dit exploot is tevens door beide verzoekers de nietigheid ingeroepen van een eventueel bestaande huurovereenkomst tussen zij die verblijven in en de eigenaren van bedoelde onroerende zaak, zulks op grond van het huurbeding ex artikel 264 Boek 3 van het Burgerlijk Wetboek Zij die verblijven in de onroerende zaak kunnen een afschrift van het exploot verkrijgen op een van onderstaande adressen GGN Zeeland 0am2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 Bij beschikking van de Kantonrech ter te Middelburg d.d. 1 november 2012 is bepaald dat de curatele van dhr. A.J. van Opstal, geboren op 29-7-1976, wonende te 4486 BN COLIJNSPLAAT, zuidkerkstraat 1, is beëindigd. Dorpshuis van Biggekerke. Het gebouw voldoet niet meer aan de gebruikerseisen en blokt voor de school het weidse uitzicht op de landelijke omgeving, conclu deren studenten van de TU Delft. Hun idee: bouw hier een 'schuurschool' met daarin ook een dorpshuis. en het provinciebestuur kunnen zich ook vinden in de verhuizing. In Grijpskerke trekt het dierenpen sion aan de Hondegemseweg in een groot woonhuis met bijgebou wen op twee hectare grond. Voor dat de plek in gebruik kan worden genomen, moet er worden bijge bouwd en gesloopt, zo blijkt uit ge meentelijke stukken. Daar is nog een omgevingsvergunning voor nódig. Dat hoeft geen problemen op te leveren, verwacht de gemeen te. Onderzoek heeft uitgewezen dat een goede landschappelijke in passing mogelijk is, dat een goed bouwplan klaar ligt en dat de om geving niet bang hoeft te zijn voor overlast Elzenoord is het enige dierenpen sion in de gemeente Veere. Er wor den honden en katten opgevan gen. Op de nieuwe plek komen wat meer en ook ruimere hokken. Had het aan de De Primas scho- lengroep gelegen, dan zouden dorpen als Biggekerke hun schooltje kwijtraken, bijvoor beeld aan een grote, elders te bouwen 'boerderijschool', met daarin nog tal van andere voor zieningen. Dat idee is nu van de baan. Biggekerke krijgt een nieu we school, misschien zelfs met een nieuw dorpshuis er in. door Henk Postma Had het aan de De Pri mas scholengroep ge legen, dan hadden Zoutelande en Bigge kerke zich samen te vreden moeten stellen met één nieuwe school, liefst een boerderij- school ergens in de landerijen, waar ook kinderen uit Meliskerke terecht zouden kunnen. Met de presentatie van het Masterplan voor de onderwijshuisvesting is door dat soort plannen definitief een streep gehaald, want Zoutelan de en Biggekerke krijgen nu toch elk een nieuwe eigen school. Dat staat zwart op wit. Maar of Bigge kerke daarmee ook de hoofdprijs heeft binnengehaald, moet nog blijken. Het dorp vecht al jaren voor een nieuw gebouw, waarin zowel het schooltje als een nieuw dorpshuis kan worden gehuisvest. En de bouw van zo'n gemeen schapscentrum is nog lang geen uitgemaakte zaak. De gemeente streeft naar instandhouding van 'in ieder geval één ontmoetings ruimte per woonkern'. Maar dat hoeft niet per se een dorpshuis te zijn. Wat dat betreft leek Biggeker ke eerder dit jaar buiten de boot te vallen, toen de gemeente vier con centratiekernen aanwees: Koude- kerke, Oostkapelle, Domburg en Zoutelande, waarin voorzieningen zouden worden geconcentreerd. Biggekerke kwam daar massaal te gen in het geweer. Veertig inwo ners schreven een protestbrief en 262 inwoners deden mee aan een handtekeningenactie. „En we zien nu dat er geluisterd is naar onze wensen", zegt voorzitter Nanda van den Berg van de dorpsraad. „Wij zijn er heel blij mee dat nu behoorlijk concreet op papier staat dat er een nieuw schoolgebouw komt." Ook wat betreft het dorps huis vond Biggekerke enig gehoor. De gemeenteraad stelde zich niet bij voorbaat negatief op. Maar dat wil nog niet zeggen dat er voldoen de geld voor op tafel komt. Van ge meentezijde werd het dorp al wel eerder beloften gedaan. „Dus", zegt Van den Berg, „als dorpsraad houden we de vinger aan de pols." Studenten van de TU in Delft pre senteerden al een tweetal planne tjes voor een nieuwe school met dorpshuis. Maar dat zijn nog slechts suggesties. Er zal toch ook geld voor op tafel moeten komen. „Misschien uit Europa, zoals in Oost-Souburg." De dorpsraad doet dinsdag verslag aan de inwoners. en voorziet in de verplaatsing van een mosselkwekerij. Delta Park Neeltje Jans voerde aan ernstig te worden benadeeld door de bouw van de windmolens. Maar volgens de Raad van State is dat niet aannemelijk gemaakt. Zo als schade optreedt, aldus de Raad, is vergoeding gewaarborgd. Im mers de gemeente heeft dat gere geld in een overeenkomst met windpark OSK, die de molens gaat exploiteren. Op voorhand gaat de Raad van Sta te er niet van uit dat de windmo lens leiden tot een terugloop van de bezoekers aan Delta Park. Aan gevoerd was onder meer dat de molens te dicht op het Delta Park komen te staan, dat ze geluidshin der veroorzaken, gezondheid van mensen, dieren en landschap scha den, en dat de slagschaduw het ver keer in gevaar brengt. Maar dat al les, aldus de rechters, snijdt geen hout. Mogelijk veroorzaakt de bouw overlast. Maar dat, zegt de Raad, is nu niet aan de orde. Brede Schuur School. Wanneer Biggekerke een nieuwe school krijgt met daarin ook een dorpshuis, dan zou die er zo kunnen uitzien: het dak loopt af richting landschap. Aan dorpszijde (de straatkant) een sportzaal met dorpsvoor zieningen. Rondom de binnenplaats schoollokalen met zicht op het landschap. Lokalen kunnen naar behoefte aan elkaar worden geschakeld voor divers gebruik. Zonodig kunnen ze later met eenvoudige ingrepen tot woninkjes worden verbouwd. idee en maquette: Diederik de Jonge/TU Delft KAPELLE - Wie rond de jaarwisse ling in de gemeente Kapelle wil knallen met carbid, moet daarvoor van te voren een schriftelijke mel ding doen. Melden kan tot 17 de cember bij B en W. VLISSINGEN - Voor het vijfde achter eenvolgende jaar presenteert het Kerstcircus Zeeland een gevarieerd programma in de kerstvakantie in Vlissingen. Maar dit jaar duikt in Goes een concurrent op en daar is Andy Vreeman van Kerstcircus Zeeland niet blij mee. De spoeling wordt zo erg dun in het Zeeuwse, zo vreest Vreeman. Het Kerstcircus Zeeland slaat zijn verwarmde tent, met plaats voor duizend mensen, op op het parkeerterrein aan de Scheldestraat, op de hoek van de Aagje Dekenstraat. „Er zijn veertig kerstcircussen in Nedeland, dus er is overal concur rentie", zegt Arnold Verbrugge van het kerstcircus in Goes. „Dat die in Vlissingen altijd alleen heeft gestaan is toeval. Maar volgens Vreeman gaat die vergelijking niet op. „Trek een cir kel van tien kilometer om elk an der kerstcircus in het land en je hebt een potentieel publiek van ve le honderdduizenden mensen, mil joenen soms. In héél Zeeland wo nen nog geen vierhonderddui zend mensen." Het circus in Goes staat naast de Zeelandhallen en niet erin zoals eerst de bedoeling was. „Het is een monster van een tent", zegt Ver- brugge. Van veertig meter hoog. Ik vind het niet gek dat het Vlissing- se circus bang is voor concurren tie. We zitten op een hele goede lo catie. En we zijn nog goedkoper ook." Vreeman verwacht dat zijn Kerst circus inmiddels zoveel naam in het Zeeuwse heeft gemaakt, dat de mensen voor zijn 'klassieke circus' komen. Het programma in Vlissin gen biedt dit jaar onder meer tij gers en een Afrikaanse olifant. Het Goese circus heeft een pro gramma zonder 'wilde dieren'. Ver- brugge: „Daar krijg je toch alleen maar trammelant mee, met actie voerders. Daar hebben we geen zin in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18