Hoek snakt naar visie en structuur 3 Den Hamer en Waebeke op schot in de zaal Van Renterghem uitgeschakeld woensdag 21 november 2012 door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoetballers van 't Bierwinkeltje staan na de 14-5-overwinning tegen Wentzler Pauwels stevig op de derde plaats in de eerste klasse van het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal. De koplopers Pro Sport/de Boemel en Tencezaman kwamen niet in actie. Zij treffen elkaar volgende week in de topper. 't Bierwinkeltje-Wentzler Pauw els 14-5 (5-2): 't Bierwinkeltje, dat geen wissels had, kwam twee keer op achterstand. Nog voor de rust werd de situatie rechtgezet Daar na liepen de kwalitatief betere Ter- neuzenaren uit naar een riante winst. Bert den Hamer scoorde vijf keer, Jarno Waebeke maakte er vier. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Bert den Hamer 5, Jarno Waebeke 4, Can Kiran, Roy van Ham, beiden 2, Den nis van Passel e.d. Wentzler Pauwels: Martijn van Passel 2, Dave de Waal, Jef frey de Koning, John de Waal. Neckermann.com-Unitron 5-2 (2-2): Unitron kende een sterk be gin en nam een 0-2-voorsprong, maar nog voor de rust bracht Neckermann de stand in even wicht. In de tweede helft ging de thuisclub steeds beter spelen en dat werd bekroond met drie tref fers. Unitron slaagde er niet meer in om te scoren. Doelpuntenmakers. Necker- mann.com: Mentor Zeqiri 2, Ben Onge- nae, Kees de Putter, Cerben Schram allen 1. Unitron: Michael Koekkoek 2. ZSC&ROC/FraJaWeb-D'Ouwe Brug/Outokompu 5-8 (1-2): De Sassenaren hadden het geluk aan hun kant, al doet de uitslag anders vermoeden. ZSC8cROC raakte maar liefst twaalf keer paal en lat. D'Ouwe Brug speelde efficiënt en liep na de pauze uit naar de 8-5 winst. Dario Sandrini was met vier doelpunten trefzeker. Doelpuntenmakers. ZSC&ROC/FraJaWeb: Lennard Ver- helst 2, Niels Breijaert, Ralph Zegers, Tonny van Oosten e.d. allen 1. D'Ouwe Brug/Outokompu: Dario San drini 4, Wesley Winne 2, Jordi de Kun- der, Martijn Marcélis beiden 1. Het is tijd voor champagne, op woensdag 15 februari. Nico Boussen, Benny Langeraert, Fred Landzaat en Jacky Lambert (van rechts naar links) heffen het glas met de vastgelegde Eric Hellemons (links). archieffoto Peter Nicolai gehad met de club. Met de spelers had hij die wel." Hellemons probeert de voorzitter wanneer het maar kan te ontlo pen. Een minuut of zes na de be schamende nederlaag bij Heine- noord (3-1) zit hij op 27 oktober sa men met zijn assistent Jan Vanhue- le al in de bus. „Ik blijf nooit zo lang hangen na een wedstrijd", ver telt de trainer. „Ook niet als we hebben gewonnen." Van Meeren- donk zit dan nog in de bestuurska mer. Bij thuiswedstrijden is het beeld vaak niet anders. Zaterdag, na de nederlaag tegen ASWH (1-3), wandelt Hellemons niet voor de eerste keer kort na de wed strijd richting zijn auto. Vanhuele volgt in zijn spoor, omdat de twee trainers samen reizen. Terwijl zij onderweg zijn naar huis, wordt duidelijk dat een vertrek van de oe- fenmeesters heel dichtbij is. Veel supporters en sponsors morren al langer. In het sponsorhome wordt geroepen dat 'ie eruit moet'. 'Want het kan zo niet langer!' Dat gevoel heeft Hellemons zelf ook. Hij trekt maandagavond zijn conclusies en gooit de deur in Hoek definitief achter zich dicht. Wat voor velen een perfecte match leek, was eigenlijk een hu welijk dat al op voorhand ge doemd was te mislukken. Het ge zeur over zijn contract, de spannin gen vanwege de trainingsmogelijk heden, de slechte relatie met het tweede elftal, zijn botsingen met de voorzitter, de matige resultaten met het eerste elftal; het is een op telsom die tot het zoveelste vertrek van een trainer heeft geleid. Wat nu? Welke trainer wordt er uit de hoge hoed getoverd? „Ik wil eerst een profielschets maken", legt Rien van Meerendonk uit. „We hebben een paar trainers op het oog, maar willen voorzichtig te werk gaan. We hebben geen zin in wéér een teleurstelling." In de spelersgroep is de naam van Ruud Pennings, die nu bij Zeelan- dia Middelburg werkt, al meerdere keren gevallen. Verhoene doet het goed bij Sint-Gillis-Waas, Dolf Roks zou het misschien kunnen combineren met de JVOZ en er heeft zich ook al een Belgische trai ner gemeld. Van Meerendonk: „We moeten een goede keuze ma ken. Anders kan het nu al een ver loren seizoen zijn." Hoek speelt voor de winterstop nog drie duels. Zaterdag tegen Veerse Boys (beker), daarna te gen Nieuw Lekkerland en Kloetinge. Thomas van Renterghem (foto) komt voor de winterstop niet meer in actie voor Hoek. De Belgische middenvelder heeft zaterdag tegen ASWH een scheur in zijn hamstring opgelopen. Verdediger Ayoub Doorns, die voorna melijk in het tweede speelde, heeft een kruisband gescheurd. De tweede se lectie was sowieso al uitgedund, want de Belgen Bryan van Wingen (naar Lovendegem) en Arno van de Velde (onbekend) zien ze niet meer in Hoek. Het woord 'topklasse' moe ten ze voorlopig niet meer gebruiken in Hoek. Een dui delijke visie en structuur, met de juiste mensen op de juiste plekken; dat is wat de Zeeuws-Vlaamse club nodig heeft om te overleven. Het is een lijstje waar voor je je als club eigen lijk moet schamen. Tien trainers ontslagen in de afgelopen twaalf jaar, dat zijn de cijfers van HSV Hoek. Op vallend is dat daar slechts twee Zeeuwse trainers bij zitten: Angelo Nijskens (2003) en Paul Telussa, die in 2010 samen met Jan Verde- gem op straat werd gezet. door Barry van der Hooft Het maakt indirect ook het beleid van de hoofdklasser duidelijk. Wat van ver komt is goed. De ene na de andere Belg is de afgelopen ja ren voor de groep gezet en daar za ten behoorlijk wat missers tussen. Dit jaar koos de club voor het eerst sinds eind jaren negentig (Frans Vermeulen) weer eens voor een Brabander. Maar het dienstver band van Eric Hellemons werd ook geen succes. Wordt het niet eens tijd dat de club het weer dichter bij huis zoekt? Dat een Zeeuwse trainer een echte kans krijgt? Ruud Pen nings kende vorig seizoen met Hoek een sterke eindsprint, maar toen was al duidelijk dat hij zou vertrekken. Een compliment voor Pennings is dat hij niet ontslagen werd. Net als de Vlissinger zijn er nog meer trainers in deze provin cie die het benodigde diploma heb ben. Alleen wordt door die namen altijd heel snel een streep gezet. Maar ben je een Belg met goede contacten en de juiste ingang bij Hoek, dan ben je wel van harte welkom. De dorpsclub moet breken met die traditie. Zet een tussenpaus voor de groep, die een nu al zo goed als verloren seizoen op een goede manier af wil maken. En ga de komende maanden op zoek naar een Zeeuwse trainer met een duidelijke visie. Want daar ont breekt het ook aan bij Hoek. In fi nancieel opzicht is er veel mogelijk in Hoek, maar de afgelopen jaren zijn er door wanbeleid duizenden euro's verspild. Met het jaar in de topklasse als absoluut dieptepunt. Kent u Cédric Roussel nog? Een voormalige topspits uit België die een tobspits was geworden en na drie maanden weg moest. Voor Hoek is dit het ideale mo ment om een nieuwe weg in te slaan. De club staat op een twee sprong. Gaan we er nog iets van maken? Of zakken we af en is er op korte termijn in Hoek geen top- amateurvoetbal meer? Als spon sors en bestuur voor de eerste op tie kiezen, moet er een duidelijke visie op tafel komen. Een technisch directeur, een en thousiaste bekwame trainer en ta lentvolle spelers die ambitie heb ben, koppelen aan meer ervaren voetballers. Laat de voormalige profs uit België, die vaak opge brand zijn, eens links liggen en speur een paar klassen lager naar verrassende versterkingen. Kies voor aantrekkelijk voetbal (liefst op kunstgras) en trek zo weer toe schouwers en sponsors naar Hoek. Zorg dus dat het op sportief vlak goed in elkaar steekt. Tegelijkertijd zal ook de club een metamorfose moeten ondergaan. In het bestuur zit een aantal men sen vastgeroest. De twee bestuurs leden die onlangs opstapten, keren ook niet terug als hun voormalige vergaderpartners blijven zitten. De boodschap is dus duidelijk: maak plaats voor jongere bestuurders. Die staan namelijk al klaar. Nu is het allemaal te star, te traag en te conservatief, klinkt het vanuit de boezem van de club. Er moet nieuw elan komen, in alle geledin gen. Bij de club die al veel te veel trainers heeft ontslagen, is het tijd voor een revolutie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79