221 zeeland almanak Tip? redactie@pzc.nl Mediatraining 'Hangjeugd' vindt soos niks Drie nuttige tips Waterschap geeft scholieren fietsverlichting VINTERSPOAT woensdag 21 november 2012 z door Wout Bareman Een muur bij het Dorpspark vol graffiti. Het parkje is taboe voor de hang jongeren. foto Camile Schelstraete Medewerkers van de gemeente Borse- le hadden maandag de hele dag me diatraining. De cursusleider, een voormalig journalist van de NOS, legde onder meer uit hoe Borsele nog beter kan communiceren. Alleen niet op de dag van de cursus, bleek uit een telefoontje van een ver slaggever van deze krant naar de communicatie-adviseur van Borsele. „Wij kunnen de media vandaag ei genlijk niet te woord staan, want we hebben mediatraining", klonk het weifelend. Gelukkig had hij vrij snel door dat dit een beetje vreemd over kwam. Een half uurtje later had de verslaggever de wethouder aan de lijn. Het moest wel even snel. U raadt het al, hij had die dag ook me diatraining. In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. Vanbdaag: hangjongeren in Sluiskil. De overlast van hangjon geren is minder, maar het probleem is nog niet uit de wereld. Nog steeds zorgen ze in Sluiskil voor overlast. Daarom beleggen de dorpsraad en de gemeente van avond een informatieve bijeen komst in Het Meulengat. Daar is iedereen - van jong tot oud - wel kom om de problematiek te be spreken en te zoeken naar oplos singen. Ook de politie is er. Wethouder Co van Schaik, de 'kernbestuurder' van Sluiskil: „Het gaat in Sluiskil om twee groepen, die overlast veroorza ken: één groep van 12 tot pakweg 18 jaar en een groep van 18 tot 30 jaar. We hebben met name de ouders van de jongste groep uitge nodigd om met hén te bekijken waar het probleem nu eigenlijk zit en wat we er met z'n allen aan kunnen doen." De jongste groep zorgt vooral voor overlast in de avonduren, de ouderen zorgen na middernacht voor rumoer. Begin september voerde burgemeester Jan Lonink als stok achter de deur een alco hol- en messenverbod in. Dat maakt het de politie mogelijk snel ler én preventief op te treden. Van Schaik constateert dat de overlast sinds enige tijd inder daad iets is afgenomen. „Het is wat rustiger ja, met af en toe een exces. Maar met de politie is wel afgesproken dat in dergelijke ge vallen snel actie volgt. En dat lijkt iets te helpen." Alle aandacht is nu in de eerste plaats gericht op de jongeren groep tot 18 jaar. Die richtte het af gelopen halfjaar op verschillende plekken vernielingen aan. De 'hangjeugd' zou terecht kun nen in de jeugdsoos, iedere vrij dagavond in Het Meulengat, maar daar blijven ze voor de deur han gen en schoppen er stennis. Groot ste grief: er wordt geen bier ge schonken. Dorpsraadsvoorzitter Adri de Bruijne: „Ze vinden die soos niks en blijven er een beetje rondlummelen." Volgens hem zor gen de jongeren al een paar jaar voor overlast. „We willen nu graag van ze horen wat ze missen in het dorp en hoe we hen tege moet kunnen komen. Daarnaast willen we iedereen confronteren met de kosten, die verbonden zijn aan al die vernielingen." Nee, de dorpsraad en de gemeente willen de jongeren - en misschien hun ouders - geenszins de les lezen. Het is wel tijd voor een goed ge sprek over oorzaken, gevolgen en oplossingen. De Bruijne met een grijns: „Ach, hangjongeren zijn na tuurlijk van alle tijden. In mijn jonge jaren op het Boerengat haal de je ook allerlei kattenkwaad uit. Mussen vangen en in brievenbus sen steken bijvoorbeeld..." De dorpsraad Sluiskil praat vanavond over hangjongeren op het dorp r-, 1. Probeer 'zo groot mogelijk' uit een wak te komen. Zo wordt het gewicht verdeeld over het broze ijs. «BRSsiè 2. Grijp in een wak de dikste rand en rol van het gat weg. 3. Zoek onder het ijs naar de afwijkende kleur aan het op pervlak. Daar bevindt zich een wak. TERNEUZEN - De leerlingen uit Reu- zenhoek fietsen sinds dit school jaar dagelijks van en naar de brede school in Othene. Dat doen ze al een stuk veiliger dan voorheen, over een pas aangelegd fietspad langs de Reuzenhoeksedijk, maar het kan volgens waterschap Schel- destromen nóg veiliger. Daarom deelde dagelijks bestuur der Sophie van 't Westeinde dinsdagochtend aan de groepen 7 en 8 van de Irisschool en De Parel (die samen in de brede school zijn gehuisvest) fietslampjes uit. „Op de weg, maar ook op het fietspad is het erg belangrijk om gezien te worden. Dat kun je niet vroeg ge noeg accentueren", aldus Van 't Westeinde. De leerlingen kregen afneembare lampjes. De regelge ving staat losse lampjes toe, die bij voorbeeld ook aan de jas of tas be vestigd kunnen worden. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74