College ziet niets in plan discotheek Lonink blij maar nog niet tevreden ZEEUWS-VLAANDEREN Puin verwoeste seksshop in Terneuzen eindelijk opgeruimd Antonius gereed WOENSDAG 21 november 2012 21 Zeeuwse Knoopjes zeuren niet 23 Investeerder wilde deel zakelijk faciliteitencentrum De Brouwzaele omvormen tot disco; Terneuzen wijst verzoek af door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zakelijk faciliteiten centrum De Brouwzaele in Terneu zen mag geen permanente disco theek herbergen. Het college van burgemeester en wethouders ver leent geen planologische medewer king aan vestiging van een disco aan de Mr. F.J. Haarmanweg. Uitbater Tom Aarts van De Brouw zaele kreeg een tijdje geleden be zoek van een investeerder, die on derzoek deed naar de realisatie van een disco. „Hij heeft meerdere discotheken in België en ziet ook in onze regio mogelijkheden." Aarts stond niet onwelwillend te genover het idee om een deel van zijn onderkomen als uitgaanscen trum te laten overnemen en richt- - te zich daarom tot de gemeente. Maar het dagelijks gemeentebe stuur wijst zijn plan af Zijn vrij stelling op het bestemmingsplan 'Industrieterrein' laat immers geen ruimte voor dit soort zaken; De Brouwzaele mag alleen 'busi- ness-to-business-activiteitenhou den, zoals bedrijfsfeesten en sym posia. Daarbij geldt om veiligheids redenen een maximum van vier honderd mensen. Aarts: „De disco had geen belemmering hoeven zijn voor de zakelijke bedrijvig heid, maar goed: de gemeente ziet het niet zitten." Het college van B en W vindt dat een discotheek beter in de binnen stad tot zijn recht komt. „Een dis co is een horecagelegenheid en daar is in dit bestemmingsplan geen ruimte voor. Bovendien gaat het college er vanuit dat een disco op dit industrieterrein belemme rend werkt voor activiteiten van bedrijven en de komst van nieuwe ondernemingen", aldus een ge meentewoordvoerster. Terneuzen behandelde het ver zoek voor de discotheek (die zijn deuren wilde openen op vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdagmiddag) in dezelfde pe riode als dat zij zich boog over de doorgang van een dertigplusdisco- party. Die werd vorige maand op het laatste moment verplaatst van De Brouwzaele naar het Schelde- theater omdat dit feest niet onder de vrijstelling op het bestemmings plan viel. Aarts zei dat de verplaat sing te maken had met de grote be langstelling (zevenhonderd ver kochte kaarten, driehonderd men sen meer dan De Brouwzaele tege lijk mag ontvangen), de gemeente Terneuzen hield het erbij dat De Brouwzaele zich aan de regels moest houden. WSSSSS] TERNEUZEN - Het puin van de voormalige seks shop in de Westkolkstraat in Terneuzen, die in juni door brand werd verwoest, is geruimd. Het uitgebrande pand werd al eerder gesloopt in verband met instortingsgevaar maar het puin bleef er tot ergernis van de omwonen den maanden liggen. Omdat de eigenaar niet reageerde op de sommeringen het puin weg te halen, gaf de gemeente opdracht de puin hopen op zijn kosten te ruimen. Dat gebeurde dinsdag. De eigenaar is overigens best bereid een regeling met de gemeente te treffen. Hij wil ook een vergunning voor nieuwbouw. De zaak is overigens ook nog onder de rechter. foto Mark Neelemans inzet Chris Platteeuw KLOOSTERZANDE - Het eerste deel van de tijdelijke huisvesting van Woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande is opgeleverd. Het gaat om zestien eenpersoonska mers. Belangstellenden zijn don derdag 22 november tussen 15.00 en 16.30 uur welkom om eens te komen kijken hoe de eenpersoons kamers er uit zien. door Wout Bareman TERNEUZEN - Met de abrupte af schaffing van de wietpas én de re gistratieplicht is de drempel voor de coffeeshops verlaagd. Bezoe kers, die met name die registratie in de shop vreesden, kunnen er nu weer ombekommerd binnen stappen. Ze hoeven alleen hun identiteitsbewijs te tonen en een uittreksel uit de Gemeentelijke Ba- sisadminstratie Persoonsgegevens, waarmee ze kunnen aantonen dat ze in Nederland wonen. Burge meester Jan Lonink: „Maar van re gistratie is geen sprake meer. En men hoeft ook niet bang te zijn dat de gemeente iets met die gege vens doet. Je kunt zo'n uitreksel heel gemakkelijk via de gemeente lijke website opvragen." Op die ma nier wordt drugstoeristen de pas afgesneden. „En dat werkt", weet Lonink. Hij maakt binnenkort wel afspraken met politie en Justitie over controle op de naleving van de versoepelde regels door coffee shop Miami in Terneuzen. Lonink werd maandagavond door minister Opstelten persoonlijk tele fonisch op de hoogte gesteld van diens besluit. „Hij heeft ons plei dooi voor deze nieuwe aanpak ter harte genomen. Feit blijft natuur lijk dat de achterdeurproblematiek nog steeds niet is opgelost. De aan voer blijft illegaal en daardoor ui terst gevoelig voor criminele in menging. Dat moet snel anders."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73