Sporten met hulp expert 2ÓI zeeland Korting zolang je abonnement loopt! S\m Only 15^5^ Celstraffen geëist tegen brutale computerdieven brieven Werkt in je voordeel Richard Suijkerbuijk woensdag 21 november 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Badr Hari Wat wordt Nederland toch een be tuttelingslandje, nu gaat het weer over Badr Hari. Elke stap die die man (13 november) zet wordt ge controleerd, alsof hij de grootste crimineel van Nederland is met tig moorden op z'n geweten. Nee, dan het tuig van Haren. Dat krijgt een taakstrafje. Ook de vele overvallers van juwe liers, oude mensen en supermark ten mogen wat taakstrafjes doen. Maar als je wat tikken uitdeelt, dan ga je eerst in voorarrest voor een aantal weken. Wordt in dit land met 2 maten gemeten? Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen Dakloze SP-raadslid Trix de Roos van ge meente Vlissingen (13 november) vindt het bizar dat dak- en thuislo zen bij Orionis, de werkmaatschap pij van de Sociale Dienst Walche ren, gedwongen worden om werk te verrichten voor hun uitkering. Zo'n SP-knuffelvisie verdient bij hardwerkende mensen écht geen schoonheidsprijs. Juist deze mensen die een uitke ring hebben zouden zich eens moe ten afvragen: wat kan ik in nuttige zin voor economie en samenleving betekenen? Want arbeid stelt je in staat niet voortdurend bezig te hoe ven zijn met je privésores! Al de cennia lang is het: ik heb recht op en nog eens recht op en de ge meenschap heeft daar maar voor te zorgen. Met deze scheefgegroei de gedachtegang moet radicaal ge broken worden. Geef ze niet de kans om weg te kruipen in de ar men van vadertje verzorgingsstaat. Kortom: wie gezond is en werken kan ongeacht wat voor werk hoort aan de slag te gaan. Voor wat, hoort wat! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Scheldorado Ik ben in de verste verte geen die- renhaatster. Integendeel zelfs. Echter, ik vind dat er wel heel veel media-aandacht is voor het 'wel' en vooral 'wee' van de dieren van de Braakman. Gelukkig zijn zij, dankzij een gulle ondernemer uit Hoek, de komen de weken voorzien van voedsel. Helaas moeten de werknemers van de Braakman en Scheldorado nog maar afwachten of zij hun salaris over de afgelopen weken zullen ontvangen en of er de komende weken voedsel op hun bord zal lig gen. Voor hen wordt het een Scheldodrama. Carolien Coppens Jupiter 20, Oostburg zouden die bijna de helft goedko per zijn. De kwaliteit blijft hetzelf de. In Nieuw-Zeeland werkt dit concept prima. En bied zorgver- blijf aan in Spanje, daar staan hon derden appartementen leeg. Door dat de senioren zich prettig voelen - lekker weer, droog en mooie om geving- dalen de zorgkosten met bijna de helft. Bovendien stimu leer je zo de zwakke Spaanse eco nomie. De Noren verzorgen een deel van hun ouderen al met succes in de Spaanse zon. We zijn toch één Eu ropa dus wat let je Nederlandse overheid! J. de Jonge Dolfijnstaat 12, Nieuwerkerk Publieksprijs Zorg Zelf verantwoording geven werkt inderdaad veel beter, zie het succes van de Buurtzorg, waar men dit model hanteert Ook zit er nog ruimte voor kostenbesparing bij de geneesmiddeleninkoop. Als de overheid dat centraal zou doen Nu zonder aansluitkosten telfort.nl 08001707 Telfort winkels In de krant werd verslag uitge bracht van de onthulling van de PZC-publieksprijs 2012 voor het beste Zeeuwse Boek. Het boek van F. Meijaard, R. Corbijn en W. Valk 'Omer Gielliet, uit het goede hout gesneden' vergaarde in totaal 1497 stemmen. Frans Meijaard stelt: „De publieksprijs is een spel dat je speelt." Ik vraag mij af aan welke spelregels hij zich in dat geval heeft gehou den. Gaat het bij het verwerven (en uiteindelijk ook bij het tellen) van stemmen om actief of passief uitgebrachte stemmen? Mijns in ziens getuigt het niet van goede smaak om op de laatste 'stemdag' een postzak voorgedrukte 'stern- kaarten', voorzien van in bejaar dencentra vergaarde handtekenin gen, bij de krant te bezorgen. De PZC-publieksprijs 2012, een geflat teerde uitslag. Sylvia Francke-Meulmeester Duinpan 4, Vlissingen De personal trainer is bezig aan een opmars in Zeeland. Steeds meer mensen spor ten onder individuele bege leiding. Ze willen afvallen en hun conditie opvijzelen. door Frank Balkenende De 66-jarige Hans van Maaren uit Vlissin gen rekt en strekt zich bij het plaatselij ke fitnesscentrum Fitland. Vijftig jaar lang was hij door zijn drukke baan als binnen vaartschipper niet toegekomen aan een wekelijks uurtje sporten. Nu haalt de pensionado de schade in. Hij beweegt onder toeziend oog van Richard Suijkerbuijk van I-Personal Training uit Middel burg, die er als zelfstandig onder nemer ruimte huurt voor zijn klan ten. Voor Van Maaren is een personal trainer een stok achter de deur. Er staat een afspraak, dus kan hij niet zomaar spijbelen. „Zonder af spraak zou ik eerder geneigd zijn om niet te gaan sporten. Richard heeft me na vijftig jaar inactiviteit weer in beweging gekregen." Zeeland kent tot nu toe zo'n tien geregistreerde personal trainers. Zij zetten een persoonlijk trai ningsprogramma op en begeleiden hun klanten van a tot z. Richard Suijkerbuijk (40) uit Middelburg zat al 22 jaar in de fitnessbranche. Hij besloot in september dit jaar zijn eigen bedrijf te beginnen. Dat loopt als een trein, want personal training is 'booming business'. Suijkerbuijk verwacht dat er de ko mende jaren veel meer personal trainers op de markt zullen ver schijnen. „Veel mensen leiden een druk, stressvol bestaan. Ze zijn ver moeid, hebben lichamelijke klach ten en zijn ontevreden met hun fi guur. Ik heb bijvoorbeeld nogal wat middenstanders en onderne mers. Ze willen hun gezondheid verbeteren, zich lekkerder voelen. Ze zien een goede gezondheid als kapitaal voor hun bedrijf. Ze zoe ken wel een expert die hen bege leidt. Je kunt ook naar een fitness- school gaan, maar in de groep krijg je maar een beetje aandacht." De statistieken wijzen uit dat veel Nederlanders te weinig bewegen en verkeerd eten. „Ze consumeren te veel vet en koolhydraten. De snackcultuur speelt daarin een be langrijke rol. Overgewicht wordt zo volksziekte nummer één. Als je te zwaar bent, neemt het risico op diabetes, hoge bloeddruk en hart en vaatziekten toe." Eigenlijk wensen al zijn klanten hetzelfde: afvallen en conditie op bouwen. Wie bij Suijkerbuijk aan- klopt, wacht niet alleen een trai ningsprogramma (a 27,50 euro per uur), maar ook een voedingsad vies. „Ik ben namelijk ook voe dingsdeskundige. Het verschil met een diëtist is dat ik mensen met overgewicht mag adviseren als ze een 'body mass index' van dertig of minder hebben. Boven de der tig bmi moet ik doorverwijzen naar een diëtist" Suijkerbuijk bezit een interna- tioneel erkend personal trai ningdiploma. Hij werkt met een sportprogramma dat is ont wikkeld door de National Aca demy of Sports. Het is gebaseerd op wetenschappelijke richtlijnen en principes uit de bewegingsleer. Hij begint altijd met een intakege sprek en een bewegingsanalyse, DEN HAAG - De daders speelden soms zelf een spelletje om hun buit, spelletjescomputers te be machtigen. In de spelletjeswinkel Game Mania aan de Klokstraat in Goes bijvoorbeeld, hielden twee van hen op 7 april 2010 personeel aan de praat, terwijl een derde het magazijn binnendrong en er van door ging met 35 spelcomputers. Ook elders in het land sloegen ze toe. Vier mannen uit de Randstad tussen de 26 en 41 jaar, die waren herkend op beveilingingscamera- beelden hoorden bij de Haagse rechtbank celstraffen eisen van drie, vier, zes en elf maanden. Vier dagen voor het akkefietje bij de Game Mania hadden de daders eveneens in Goes toegeslagen bij de Imha aan de Kreukelmarkt. Daar verdwenen laptops. In Roer mond en Leeuwarden liepen de dieven uit winkels van Bart Smit doodleuk met tientallen spelcom puters door de achterdeur. Zij kwa men binnen via het magazijn, ter wijl mededaders het personeel af leidden Dat gebeurde ook in Gou da, Gorinchem en Ridderkerk. Jus titie schat de buit op meer dan 12.000 euro. Officier van justitie mr. H. Talsma hekelde de 'brutali teit' en het 'raffinement' van de da ders. Hun advocaten vroegen om E vrijspraak. Veel mensen leiden een druk, stressvol be staan. Ze zijn vermoeid, hebben lichamelijke klachten en zijn ontevreden met hun figuur. Mijn klanten willen hun gezondheid verbete ren, zich lekkerder voelen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72