duikt in Thoolse straatnamen zeelanc 25 Scald is Fair Gemeenten draaien op voor groter tekort werkvoorziening Orionis 21 22 23 24 Ill woensdag 21 november 2012 Hans Zuurdeeg heeft een lijvig boekwerk geschreven over straatnamen in Tholen en Sint Maartensdijk. De fascinatie voor geschiedenis is in zijn geval overgegaan van vader op zoon. 'Ik heb onze stamboom nog wel wat aangevuld maar het meeste werk had mijn vader al gedaan.' foto Rob Zorn Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De drie Walcherse gemeenten moeten opnieuw de portemonnee trekken om de tekor ten bij Orionis Walcheren (sociale dienst en werkvoorziening) vol gend jaar te dekken. Dit is het gevolg van de slechte eco nomische situatie, waardoor er meer mensen afhankelijk zijn van een uitkering. Voorts krijgen de ge meenten, en dus Orionis, minder geld van het Rijk. De gemeenteraden moeten op zijn laatst komende maand december de begroting voor 2013 van de werkvoorziening vaststellen. Dat is rijkelijk laat. Dat heeft twee oorza ken. Orionis is zelf nog druk bezig de eigen organisatie op poten te zetten. Daarnaast was het onzeker met wat er na de verkiezingen zou gaan gebeuren. Vergeleken met wat ze dit voorjaar verwachtten, moeten de drie ge meenten in totaal 1,7 miljoen euro meer overmaken naar Orionis. De gemeenten verwachten dat het tekort bij Orionis zal afnemen zo dra de reorganisatie van de eigen organisatie is afgerond. Die reorga nisatie moet namelijk leiden tot aanzienlijk lagere uitvoeringskos ten. In de gemeente Middelburg komt de begroting van Orionis op 4 de cember aan de orde in de commis sie maatschappelijke zaken. De ge meente Middelburg moet 725.000 euro betalen om de in totaal 1,7 miljoen aan extra tekort op te van gen. In het voorstel van het college van B en W wordt ervan uitgegaan dat Orionis het tekort tot nul zal heb ben terugebracht op 1 januari 2014. De gemeente wil van Orionis op tijd plannen zien hoe dit tekort wordt weggewerkt. Overigens heeft Middelburg in de eigen be groting voor 2013 al rekening ge houden met de grotere tekort van Orionis. NOVEMBER - GOES HARTJE ZEELAND A way of life Mooie mutt" uilen, niet alledaagse producten en cieativiteit dot is Scaldis Fair. Hier tref je regionale en landelijke exposanten Kijk voor meer info en het boeken van een-workshop op vvvvvv.scaldtslair.nl, - nv V- w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71