241 zeeland Proefboringen Mortiere voor nieuw ziekenhuis 8." 8r 4?9 yj intratuin Borsels milieuregister digitaal toegankelijk passeert kanaal Oud-archivaris Wat brengt toekomst voor Delta? The Young Ones met Karin Bloemen Van de Spiegelstraat twee weken dicht B woensdag 21 november 2012 door Rob Zom MIDDELBURG - Op de bouwlocatie voor het nieuwe ADRZ-zieken- huis in De Mortiere bij Middel burg worden proefboringen ver richt om te testen of de bodem ge schikt is voor de aanleg van een warmte- en koudeopslaginstalla- tie. Als de proefboringen positief uitvallen, onttrekt die installatie straks op duurzame wijze warmte en kou aan de bodem om het nieu we ziekenhuis te verwarmen en te koelen. Twee weken na het afron den van de proefboringen is de uit slag van het onderzoek bekend. De voorbereidingen voor de nieuwbouw van het ziekenhuis voor planbare, niet-complexe zorg in De Mortiere zijn in volle gang, aldus een woordvoerder van het ziekenhuis. „Met de gemeente Mid delburg, eigenaar van de grond, VLISSINGEN - De GroenLinks-ffac- tie in de gemeenteraad van Vlissin- gen wil weten hoe het college van burgemeester en wethouders staat tegenover samenwerking tussen energiebedrijf Delta en de veel gro tere concurrent Eneco. Vlissingen is, net als andere ge meenten en de provincie Zeeland, aandeelhouder van Delta NV. In december komen de aandeelhou ders bijeen om de bedrijfsstrategie heeft het ADRZ nagenoeg overeen stemming." Bij de gemeente Vlissingen loopt een procedure om de huidige agra rische bestemming te wijzigen in een maatschappelijke bestem ming. Het bewuste stuk grond is weliswaar eigendom van de ge meente Middelburg maar ligt bin nen de grenzen van de gemeente Vlissingen. Volgens de planning begint de bouw in het voorjaar van 2014, zo liet de woordvoerder desgevraagd weten. De oplevering van het zie kenhuis is voorzien begin 2016. Half 2016 verhuist het ADRZ ver volgens van de Koudekerkseweg in Vlissingen naar De Mortiere. Ook het Medisch Centrum Middel burg aan het Noordbolwerk wordt dan opgeheven. te bepalen. De fractie van Groen links wil weten of het college iets weet over de uitkomst van bespre kingen tussen Delta en Eneco. Verder vraagt de fractie naar de 'te verwachten aandeelhouderswaar de en de werkgelegenheidsperspec- tieven van een samenwerking met Eneco', oftewel: wat zou de ver koop van de aandelen Delta ople veren en kost dat werkgelegenheid in Zeeland? MIDDELBURG - Vanaf constructrie- bedrijf Hillebrand in Middelburg is dinsdagochtend een groot trans port naar Noorwegen vertrokken. Hillebrand had een onderdeel van een enorme pijpenlegger gerepa reerd. Het onderdeel werd ver voerd door een 90 meter lang en 14 meter breed schip dat maar net de bruggen in het kanaal kon pas seren. GOES - De Van de Spiegelstraat in Goes is tot ongeveer 5 december in één richting afgesloten. Dat komt doordat het oude tegel fietspad wordt geasfalteerd en ver breed. Het autoverkeer uit de rich ting Kloetinge wordt omgeleid via de Buijs Ballotstraat, de Kloetingse- weg en de Oranjeweg. Doorgaand verkeer vanaf de Mid delburgsestraat en de Piet Hein- straat kan wel doorrijden. Fietsers worden via de Voorstad gestuurd. TERNEUZEN - Het orkest The Young Ones staat zaterdagavond 15 de cember met Karin Bloemen in het Scheldetheater in Terneuzen. Het Zeeuws-Vlaamse orkest brengt on der leiding van Johns Curfs een programma van eigen lichte mu ziek en een aantal nummers sa men met Karin Bloemen. Het con cert begint om 20.00 uur. Heemkundekring Stad en Lande van Tho- len is jarig. Om dat te vieren bedenk je in zo'n gezelschap natuurlijk al gauw een cadeau met een historische achtergrond. Het eindresultaat is gisteren gepresen teerd. Vanwege het tienjarig be staan werd het boek Zeven eeuwen straatnamen op Tholen en Sint Phi- lipsland gepresenteerd. Maar liefst 34S pagina's dik en geschreven door oud-gemeentearchivaris Hans Zuurdeeg. Met zijn 71 jaar al zes jaar gepensio neerd maar nog steeds iedere dag te vinden in het archief in Tholen. „Ik weet niet beter. Ik doe dit ook gedeeltelijk voor mezelf omdat de geschiedenis mij enorm boeit. Dat heb ik ook wel van thuis meegekre gen. Ik heb onze stamboom nog wel wat aangevuld maar het mees te werk had mijn vader al gedaan. Hij had ook een fascinatie voor ge schiedenis." Wat zijn na al dat onderzoek eigen lijk de favoriete straatnamen van Zuurdeeg? „Op één staat voor mij de Koekoeksweg in Sint Maartens dijk. Het is niet wat je denkt. On derzoek leert dat koekoek een sy noniem is voor de duivel. 'Loop naar de koekoek' werd ook wel ge zegd.- Dan is er ook in Sint Maar tensdijk het Galgepad. Dat spreekt eigenlijk voor zich. Zo'n galg stond er vaak alleen maar als af schrikmiddel tegen vagebonden. Dat ze wisten dat ze niet onge straft allerlei dingen konden uitha- HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele heeft vanaf dinsdag haar mi- lieuregister open gesteld. Via de gemeentelijke website kun nen inwoners en ondernemers eenvoudig toegang krijgen tot het Borselse Milieu Register. Alle officiële en vastgestelde docu menten zoals beleidsplannen, ver ordeningen en raadsbesluiten zijn te downloaden. De gemeente voldoet hiermee aan het Verdrag van Aarhus. Het ver drag regelt onder meer de toegang tot milieu-informatie. Borsele heeft de eerste stap rich- len." Ook de Javadijk in Sint Anna- land is de oud-archivaris bijgeble ven. „Daar zijn achttien kleine huisjes gebouwd die ook nog eens dicht op elkaar staan. Dat zal men sen hebben doen denken aan het beeld dat ze van Java hadden." Ook de Weg van Kodde is te vin den in Sint Annaland. „Die heette aanvankelijk de Groeneweg en die zou verdwijnen bij een herkave ling. Bewoner Jacob Kodde was het daar niet mee eens. Hij ging zelfs naar de Commissaris van de Koningin om te voorkomen dat de weg zou verdwijnen. En met suc ces. Toen dat gelukt was, vroeg Kodde met succes de weg naar zijn vader te vernoemen." Voor de laatste straat in de top vijf van Zuurdeeg wijst hij naar Oud-Vossemeer. Daar ligt de Duivekeetseweg. „Die naam verwijst naar de duivenkeet die daar in de zeventiende eeuw heeft gestaan. Daar werden duizen den van die dieren gehouden door mensen, die daar wel toestem ming voor moesten hebben van de ambachtsheren van Vossemeer. Waarvoor die duiven dienden? Dat was puur een consumptief doel. Ze werden opgegeten." Met de straatnamen is de oud-ar chivaris wel even klaar. Hij zegt dat het boek heel praktisch ingezet kan worden. „Wil iemand iets j over een straatnaam weten dan kan ik naar het boek verwijzen, jg Wat ik nu doe? Ik doe onderzoek naar kerkrekeningen in de zestien de eeuw. Dat moet uiteindelijk ook leiden tot een publicatie." ting één openbaar gemeentelijk in formatiesysteem nu gezet. Uitein delijk doel is om alle informatie openbaar te maken in één sys teem. Zo kan er alle openbare in formatie, bijvoorbeeld een kapver- gunning of een bodemonderzoek, rondom een adres worden opge vraagd. De eerste uitwerkingen worden volgend jaar verwacht. Het MilieuRegister is mede tot stand gekomen door de inzet van een burgerpanel. 1-Iet panel be stond uit verschillende dorpsra den, de Ondernemers Vereniging Borsele en de ZLTO. Het register is te vinden op de gemeentelijke ~F website onder Milieu en Afval. Linthanger Grijs en wit, 0 35 cm, exclusief decoratie. Anthurium Red Champion 55 cm, potmaat 17 cm, exclusief pot. Ï2?3 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Lemax vliegende kerstman 4» 375O 11 geeft aan groen door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70