£jxj Geen druk achter verhuizing Luzac wea<c BEVELANDEN/THOLEN RWS trekt zich terug uit Cité ,c Oude Van Strien deels tegen de vlakte almanak intratuin Man komt om bij val in loods Mediatraining WOENSDAG 21 november 2012 21 Muts in goede handen bij Jankees Goud 22 Goese burgemeester Verhulst blij met gewijzigd softdrugsbeleid door Nadia Berkelder GOES - Burgemeester René Ver hulst van Goes is blij dat het af standscriterium voor coffeeshops en scholen op de helling gaat. Dat schept ruimte voor de onderhan delingen met het Luzac College. Gemeenten waren juridisch aan spreekbaar als middelbare scholen te dicht bij een coffeeshop geves tigd waren. Minister Ivo Opstelten (WD) heeft laten weten dat die re gel niet langer zal worden opge legd. Goes had een probleem met dat afstandscriterium: het Luzac College staat te dicht bij de beide coffeeshops in de binnenstad. De gemeente onderhandelde inmid dels met de school over verplaat sing. „Daar zit nu meer ruimte in", aldus Verhulst. „Daar ben ik blij mee, omdat de dwang er niet meer achter zit. Eigenlijk was er nauwelijks een probleem, ook niet met de leerlingen van het Luzac." Verhulst spreekt volgende week met de coffeeshops over het af schaffen van de wietpas. Voortaan hoeven klanten alleen nog maar aan te tonen dat ze in Nederland wonen. Ze hoeven geen 'lid' meer te worden van de coffeeshop om er wiet te kunnen kopen. Overigens bleek in de praktijk dat in ieder geval één van de twee shops in Goes het niet zo nauw nam met de wietpas. Bij High Life was het de afgelopen weken al mo gelijk om ook zonder registratie wiet te kopen. Coffeeshops moeten in het ver volg wel zelf controleren of men sen echt in Nederland wonen, zegt Verhulst. „Als blijkt dat een coffeeshop stelselmatig aan niet-in- gezetenen verkoopt, dan heeft zo'n shop een probleem. Voor je het weet zet je de deur weer open, en dat moeten we niet doen." Verhulst verwacht niet dat de straathandel afneemt, omdat die volgens hem nauwelijks plaats had. „Ik verwacht wel dat het aan tal bezoekers aan de coffeeshops weer zal toenemen." Pagina 22: een nepoplossing voor een nepprobleem GOES - Woningbouwverenigingen RWS uit Goes, Zeeuwland uit Zie- rikzee en Stadlander uit Bergen op Zoom trekken zich terug uit het Rotterdamse studentenhuisves tingsproject Cité. De drie schoten in 2005 de Rotter damse woningbouwcorporatie Stadwonen te hulp, die op de Kop van Zuid een studentenflat wilde bouwen. Zeeuwland en RWS leen den elk vijf miljoen euro. Het toen malige Castria Tholen (nu Stadlan der) droeg twee miljoen bij. Het Rotterdamse Stadwonen, dat de studentenflat exploiteerde, is in middels opgegaan in Vestia. Deze corporatie zit wegens risicovolle beleggingen financieel aan de grond. Maximaal 75 Zeeuwse studenten kregen vanwege de Zeeuwse mil joenen voorrang bij toewijzing van een flatje in Rotterdam. De be langstelling voor de medio 2010 op geleverde flat, is niet groot. Jaar lijks maakten gemiddeld twintig Zeeuwse studenten gebruik van de voorrangsregeling. Maar dat is nu ook voorbij. GOES - Waar vroeger garage Van Strien in Goes een grote winkel, een outlet center en ruimte Twee jaar geleden ging het bedrijf failliet. Het zat, komt in het voorjaar een nieuw winkelcen trum. Jeremiasse Fiets en Fitness heeft grootse plannen: het wordt veel meer dan een winkel. Een Experience Center, noemen ze het zelf, met voor clinics, lezingen en workshops. Nog niet het hele complex is verhuurd, er is nog winkelruimte over. De oude Volkswagengarage vertrok in 2007 naar een nieuw pand op industrieterrein De Poel. pand aan de Van de Spiegelstraat stond al die tijd leeg. In 2009 trok Venduhuis De jager erin. Plan nen om op de plaats van de garage woningen te bouwen, zijn gestrand. foto Willem Mieras BBSBBEBBSSSB&B Intratuin Koudekerks Gaigeweg 5, 0128-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, wiyw.it-,tra tuin.nl I I geeft aan groen KRUININGEN - Bij een ongeval in een loods van een bedrijf aan de Stationsweg in Kruiningen is dins dagmiddag een 30-jarige man uit Yerseke om het leven gekomen. Volgens de politie viel de man rond drie uur tijdens het werk van een hoogte van tien. meter naar be neden. Hij zou bezig zijn geweest met installatiewerkzaamheden. De man is ter plaatse overleden. De ar beidsinspectie doet onderzoek, de politie assisteert daarbij. «BSeUiW&SVZ/ZigZd Meer nieuws zie: www.pzc.nl accountants •adviseurs WEA Goes verhuist donderdag 22 en vrijdag 23 november 2012. Maandag 26 november zijn wij u weer van dierst in ons geneei vernieuwde pand aan de Singelstraat nummer 3. Tip? redactie@pzc.nl Medewerkers van de gemeente Borse- le hadden maandag de hele dag me diatraining. De cursusleider, een voormalig journalist van de NOS, legde onder meer uit hoe Borsele nog beter kan communiceren. Alleen niet op de dag van de cursus, bleek uit een telefoontje van een verslaggever van deze krant naar de communica tie-adviseur van Borsele. „Wij kun nen de media vandaag eigenlijk niet te woord staan, want we hebben me dia-training", klonk het weifelend. Gelukkig had hij vrij snel door dat dit een beetje vreemd overkwam. Een half uurtje later had de verslag gever de wethouder aan de lijn. Het moest wel even snel. U raadt het al, hij had die dag ook mediatraining.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67