eeland|25 85137?° 8 intratuin Vrolijke Zeeuwse Knoopjes zeuren niet Proefboringen ADRZ i !i Scaldis F air a way of life Kiezen Twee dagen en nachten op zolder Het wekken van Jan Abrahamse 21 22 23 24 r Mfi woensdag 21 november 2012 ,GERS6URg door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Als je Sara hebt ge zien, hoef je niet direct een bloe metjesjurk en platte schoenen aan te trekken om te gaan koersballen of line-dansen in de ouderensoos. Dat kan best leuk zijn, maar Sylvia Meijer (52) uit Terneuzen heeft geen zin als 'oude taart' door het leven te gaan. Meijer heeft De Zeeuwse Knoop jes opgericht. De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de uit Amerika over gewaaide Red Hat Society moet een vrolijke club vrouwen van bo ven de vijftig worden: vrouwen die geen regels accepteren en 'niet zeuren' hoog in het vaandel dra gen. Tijdens activiteiten dragen de dames uit balorigheid een rood hoedje en paarse kleding. Net als vele anderen kreeg Meijer toen ze vijftig werd uitnodigingen voor 50-plusactiviteiten. „Ik dacht dat ik gillend gek werd! Van de ene dag op de ander krijg je het MIDDELBURG - Op de bouwlocatie voor het nieuwe ADRZ-zieken- huis in De Mortiere bij Middel burg worden proefboringen ver richt om te testen of de bodem ge schikt is voor de aanleg van een warmte- en koudeopslaginstalla- tie. Als de proefboringen positief uitvallenm onttrekt die installatie straks op duurzame wijze warmte en kou aan de bodem om het nieu we ziekenhuis te verwarmen en te stempel 'oud' op je voorhoofd. Voor mij veranderde er niets, maar mensen kijken anders tegen je aan. Ie wordt een 'u', een me vrouw. Hallo, ik heet Sylvia hoor!" Twee jaar wachtte Sylvia in de hoop dat iemand anders het initia tief zou nemen en ze 'haar voeten onder een gedekte tafel kon schui ven'. Maar toen er na die periode nog geen Red Hat Society in Zeeuws-Vlaanderen was, besloot ze de stoute schoenen aan te trek ken en zelf als Queen een 'chapter' op te richten. De - wereldwijd ruim een miljoen - leden vinden inspiratie in een gedicht van Jenny Joseph uit 1961. De ik-figuur in 'Warning' waarschuwt dat ze lek ker opstandig zal zijn als ze ouder wordt. De eerste bijeenkomst van De Zeeuwse Knoopjes wordt woens dag 12 december gehouden in res taurant La Vie in Terneuzen. Aan melden kan via: rhsdezeeuwseknoopjes@gmail.com ^essmsssaKSSSSXsessixsess^sossssseaseaeBsssseass koelen. Twee weken na het afron den van de proefboringen is de uit slag van het onderzoek bekend. De voorbereidingen voor de nieuwbouw van het ziekenhuis voor planbare, niet-complexe zorg in De Mortiere zijn in volle gang. Volgens planning begint de bouw in het voorjaar van 2014, zo liet de woordvoerder desgevraagd weten. De oplevering van het ziekenhuis is voorzien begin 2016. GOES Ruim 170 stands op gezinsbeurs in Goes In de Zeelandhallen is vanaf don derdag de gezinsbeurs te bezoeken, een beurs gericht op gezinnen met een orthodox christelijke achter grond. Er zijn meer dan 170 stands met bedrijven en organisaties, er zijn optredens, onder meer van Eg- bert Juffer, Lydia van Gurp, Stouten Musiceert, het Bruinisser Vissers koor en het Walchers jongeren koor. De beurs duurt drie dagen. Zie: www.zeeuwsegezinsbeurs.nl GOES Experience Center op plek van Van Strien Waar vroeger garage Van Strien in Goes zat, komt in het voorjaar een nieuw winkelcentrum. Jeremiasse Fiets en Fitness heeft grootse plan nen. Het wordt veel meer dan een winkel: een Experience Center, noemen ze het zelf, met een grote winkel, een outlet center en ruim te voor clinics, lezingen en work shops. Nog niet het hele complex is verhuurd, er is nog winkelruim te over. GOES Oefening ADRZ Goes met nepslachtoffers Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ)in Goes oefent zater dag op de spoedeisende hulp en op de acute opname afdeling met een groot aantal nepslachtoffers. Vol gens het ziekenhuis hebben de ech te patiënten geen last van de oefe ning. Er worden dertig geschmink te nepslachtoffers ingezet. De oefening duurt van acht tot elf uur 's morgens. De afdelingen zijn tijdens de oefening gesloten voor het publiek. Daan van den Hoek: 'De aannemer bood mijn ouders een herdenkingsbord aan. Een marmeren plaat met de naam van mijn zus er op, die de eerste steen voor het huis metselde, of een bord met boer derijnaam Reigersburg voor op de schuur.' Linthanger Grijs en wit, 0 35 cm, exclusief decoratie. Anthurium Red Champion 55 cm, potmaat 17 cm, exclusief pot. JSf8 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl s i 1: X Lemax J vliegende kerstman si I 1 geeft aan groen Ze runden de boerderij nog maar drie jaar en hadden twee kleine meisjes. Maar het wa ter kwam zo snel tijdens de ramp nacht van 1953 dat Cees van den Hoek en zijn vrouw Lena twee da gen en nachten met hun kinderen op de zolder van hoeve Reigers- burg zaten voor ze met een rubber boot naar Flaauwers konden. „Van daar zijn ze geëvacueerd naar het Brabantse Chaam", weet hun zoon Daan, die evenals zijn broer na de ramp werd geboren. Van de toenmalige boerenwoning van zijn ouders rest slechts een zwartwit fo to. „Alleen de koeienstal, die mijn vader in 1950 liet- bouwen, bleef overeind. Die werd na de ramp uit gebreid met binten uit 1880, af komstig van de ouderlijke boerde rij van mijn vader, Roosjeshof, die ook deels weg spoelde." Op deze schuur kwam na de ramp de naam Reigersburg. j Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Dat zijn boerderij aan de Bras- weg nabij Kerkwerve in 1942 reeds Reigersburg heette, weet Daan van den Hoek uit 'overleve ring'. „Dat jaar kocht mijn oom Jan van den Hoek de hoeve." Van de vorige eigenaar Pieter Beije, blijkt in het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Daar is ook bekend dat in 1739 op deze locatie al een pand stond, eigendom van Johan Lambregtse. Op de kaart van Hattinga uit 1752 is de boerde rij eveneens ingetekend. Eén van de latere bewoners was Jan Abra hamse, naar wie het wekken werd genoemd dat tot de ramp langs de hoeve liep. Ook Cornelis van den Hoek en zijn zoon Jan woonden er, van wie niet bekend is of ze voorouders waren van de huidige bewoners. Deze Jan van den Hoek verkocht de hoeve in 1882 aan Ma- rinus Beije, wiens zoon Pieter hem in 1942 overdeed aan de oom van de huidige bewoner. Daan van den Hoek woont op Rei gersburg met echtgenote Gerda en hun zonen Meeuwis (15) en Christi- aan (12). foto Pieter van der Laan NOVEMBER GOES HARTJE ZEELAND Groto of Maria Magdalen.ikork Moo;- m,ltooaltriT, nfóre alledaagse producten en creativiteit dat is Steldis Fair. H'm.ltnf je .regionale.'en landelijke exposanten. Kijk Voofrofier info eh hei boeken van een workshop op www;scaldisfötf .nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65