Boek 23 Realiseer uw woonwens Ir waammmm woensdag 21 november 2012 KADER ABDOLAI Kader Abdolah beschrijft in zijn nieuwste boek 'Zeesla en de lepels van Alice' zijn reis door de geest van Nederlandse ondernemers en uitvinders. Dat gaat van 'akkers aan leggen op zee' tot robots ontwikkelen die poëzie kunnen begrijpen'. .UBmMHiHi Willem Brandenburg en Julia Wald bekijken de oogst aan zeewier op de eerste Nederlandse zeeboerderij bij de Schelphoek in Serooskerke (S). 'Zeesla en de lepels van Alice' Kader Abdolah (Iran, 1954) debu teerde na zijn vlucht naar Neder land met de verhalenbundel De ade laars. Tot zijn bekendste werken be horen Spijkerschrift (2000), Het huis van de moskee (2005), De bood schapper en De Koran (2008) en De koning (2011). In 'Zeesla en de lepels van Alice' laat Kader Abdolah een kant zien die nog niet velen van hem ken nen: die van journalist. Hij maakte een reis langs 22 we tenschappers, uitvinders, kunste naars en ondernemers met mooie ideeën, verrassende dro men en boeiende visies op de toe komst. Het is een internationaal ge zelschap van mensen wonend en werkend in Nederland en België, die opmerkelijke denkbeelden en daadkracht met elkaar gemeen hebben. C Het boek begint met een interview met professor/astronaut Wubbo Ockels, die ook een dichter blijkt te zijn. O De 'lepels van Alice' in de titel van het boek verwijzen naar Alissa, een vierdejaars studente aan de Design Academy in Eindhoven. Zij trekt zich het lot aan van de mente ouderen die moeite hebben met gebruik van mes en vork. De studente wil een niet-alledaags be stek ontwikkelen dat deze mensen hulp kan bieden. Een val van een krukje waarbij zijn grootmoeder overleed, is voor pro fessor jonker drijfveer een intelli gente robot die ouderen kan hel pen te ontwikkelen. O Verder zijn er verhalen over onder zoekers van broeikasgassen en waterkoelsystemen. Het folioboek kost €21,50 ISBN 978904452030 9/ e-book €16,99 /ISBN 978904452263 1. ssss^£/ifa^sseixs!^sssss^3^essss^iwsi^ssxs& RENESSE Gedenkdagen en gedachteniszondag Aan de vooravond van de gedachte niszondag 25 november wordt in de kerk van Renesse zaterdag 24 no vember een avondwake gehouden. Mensen die zondagmorgen niet in de kerk zijn kunnen die avond een kaarsje aansteken voor geliefden die dit jaar overleden zijn. Zondag speciale kerkdiensten in Renesse (09.30) en Noordwelle (11.00 BROUWERSHAVEN Geld Boerenboeldag naar kinderdorp Haiti Een deel van de opbrengst van de onlangs gehouden Boerenboeldag in Brouwershaven is deze week overhandigd aan een verte genwoordiger van Hart voor Haïti die het geld gebruikt voor kinder dorp Bon Repos. Ook Stichting Cy- pressa kreeg een gift uit de op brengst van de Boerenboeldag. Het evenement bracht 14.000 euro op. OOSTVOORNE Verbinden haven en Maasvlakte uitgesteld Het doorsteken van de Yangtzeha- ven op de Tweede Maasvlakte is wegens technische problemen uit gesteld. Maasvlakte en haven zou den woensdag met elkaar worden verbonden, maar dat wordt nu zon dag aan het eind van de ochtend. Oorzaak is een technisch manke ment op een van de baggerschepen van aannemerscombinatie Puma. ZONNEMAIRE Muziek en playback bij intocht van Sint Sinterklaas wordt als hij zaterdag Zonnemaire bezoekt, onthaald met muziek. Vanaf 13.30 uur zorgt Nut en Uitspanning in afwachting van de komst van de Goedheiligman voor Sinterklaasmuziek, 's Avonds wordt het bezoek van de Sint Nico- laas gevierd met een playbackshow in het dorpshuis. Deze begint om 19.30 uur. Graag laten wij u de veelheid aan mogelijkheden zien met het nieuwe klassieke wonen. Realiseer nu uw woonwens. Langstraat 2, 4341 EEArnemuiden WWW.jOOSSelnterieUrS.nl T 0118-60 12 73 VINTERSPORT Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 IN ZEELAND Zijn er klassenfoto's van diverse scho len op Schouwen-Duiveland te bekij ken via het blog Kiek Noe! EN VERDER Beelden van ukkies in de bibliotheek in Zierikzee zijn te zien via: www.pzc.nl/video. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63