Zeeuwland stapt uit studentenflat i SCHOUWEN-DUIVELAND Eén MFC in Zierikzee moet dicht 6?' Jong geleerd is oud gedaan almanak Mediatraining intratuin WOENSDAG 21 november 2012 21 Zeeboerderij verrast auteur Abdolah 22 Woningbouwverenigingen willen aan Rotterdam uitgeleende miljoenen terug door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Woningbouwverenigin gen Zeeuwland (Schouwen-Duive- land), RWS (Goes) en Stadlander (Bergen op Zoom) trekken zich te rug uit het Rotterdamse studenten huisvestingsproject Cité. De drie schoten in 2005 de Rotter damse woningbouwcorporatie Stadwonen te hulp, die op de Kop van Zuid een studentenflat wilde bouwen. Zeeuwland en RWS leen den elk vijf miljoen euro. Het toen malige Castria Tholen (nu Stadlan der) droeg twee miljoen bij. „Door verschillende afwaarderin gen tegenover gelijkblijvende kos ten levert Cité geen rendement meer op. Dan heeft; het geen zin om door te gaan en is het in het belang van de partners beter dat het project wordt geliquideerd", licht Zeeuwland-directeur Antoi- ne de Ceuster toe. Bovendien heb ben de woningbouwverenigingen hun geld momenteel in de eigen regio's hard nodig. Het Rotterdamse Stadwonen, dat de studentenflat exploiteerde, is in middels opgegaan in Vestia. Deze corporatie zit wegens risicovolle beleggingen financieel aan de grond. Niettemin is De Ceuster er van overtuigd dat Zeeuwland en partners hun miljoenen terugkrij gen. „Dat is contractueel vastge legd en voor Vestia heeft de over heid een steunfonds in het leven geroepen." De Ceuster moet toege ven dat dit fonds met bijdragen van woningbouwverenigingen is gevuld. „Dat is wel zo, ja. Wij beta len er zelf een miljoen aan mee." Een verrekening van Vestia, we gens contractbreuk (het project loopt tot 2020) verwacht De Ceus ter niet. „Ook Vestia heeft belang bij beëindiging van het project." Maximaal 75 Zeeuwse studenten kregen vanwege de Zeeuwse mil joenen voorrang bij toewijzing van een flatje in Rotterdam. De be langstelling voor de medio 2010 op geleverde flat, is niet groot. Jaar lijks maakten gemiddeld twintig Zeeuwse studenten gebruik van de voorrangsregeling. Maar dat is nu ook voorbij. ZIERIKZEE - Na het vertrek van het ROC uit het multifunctioneel cen trum aan het Jannewekken in Zie rikzee staat dit gebouw leeg. Aan het MFC aan de De Huijbertstraat komen hoge onderhoudskosten. Huisbaas Zeeuwland is niet van plan ze allebei open te houden. De stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen wil de exploitatie van het gebouw aan het Jannewek ken beëindigen nu er geen gebrui kers meer voor zijn. Mogelijk komt er nog een tijdelijke huur der, maar dat is op lange termijn geen oplossing. Als het MFC aan de De Huijbert straat nog langer mee moet, dan dient er te worden gewerkt aan het dak, de verwarming en het sa nitair. Het gebouw moet ook ge schilderd. Alles bij elkaar een kos tenpost van drie ton. En ook hier is leegloop. Enkele gebruikers gaan straks naar de Campus Cultura in de. Pontes Pieter Zeeman. Zeeuwland wil volgend jaar ant woord op de vraag of er in de tóe komst nog ruimte is voor twee MFC's in Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl Medewerkers van de gemeente Borse- le hadden maandag de hele dag me diatraining. De cursusleider, een voormalig journalist van de NOS, legde onder meer uit hoe Borsele nog beter kan communiceren. Alleen niet op de dag van de cursus, bleek uit een telefoontje van een verslaggever van deze krant naar de communica tie-adviseur van Borsele. „Wij kun nen de media vandaag eigenlijk niet te woord staan, want we hebben me diatraining", klonk het weifelend. Ge lukkig had hij vrij snel door dat dit een beetje vreemd overkwam. Een halfuurtje later had de verslaggever de wethouder aan de lijn. Het moest wel even snel. U raadt het al, hij had die dag ook mediatraining. ZIERIKZEE - Er zijn boeken gemaakt van zachte stofjes en boeken met een knisperend element. Het aanbod voor baby's in de bibliotheek Zierik zee is groot. Dinsdag tijdens de boekstart-koffie- ochtend konden jonge ouders zich laten informe ren over de manier waarop ze met hun kroost kunnen lezen. De bieb heeft kinderen graag op jonge leeftijd over de drempel. Kinderen die jong met taal in aanraking komen, hebben de rest van hun leven een voorsprong in taalontwikkeling. Om de ouders breed te informeren worden de boekstartbijeenkomsten steeds met wisselende activiteiten gecombineerd. Dinsdag was Lukkie Zijlstra uit Dreischor present voor een workshop babymassage. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE GroenLinks wil informatie over Delta ZIERIKZEE Zierikzees café in top 10 Misset De fractie van GroenLinks wil de vinger aan de pols houden over de bedrijfsstrategie van Delta. Dat blijkt uit vragen aan het college van B en W. De fractie wil niet al leen vooraf weten welk standpunt het college in gaat nemen tijdens de aandeelhoudersvergadering van Delta over dit onderwerp. De frac tie wil ook uitleg over berichten dat Delta en Eneco met elkaar in ge sprek zijn. Dezelfde vragen zijn ook door GroenLinks-fractïes in an dere Zeeuwse gemeenten gesteld. Café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee is op zes na het beste ca fé van Nederland. Dat is gistera vond bekend gemaakt in Amster dam. Vorig jaar eindigde De Biet op plaats 24 in de Top 100 van vak blad Misset Horeca. Het café aan de Nieuwe Haven is bezig aan een op mars, want het jaar daarvoor stond het nog op 45. Café Salud in Scha- rendijke staat dit jaar op plaats 68. Misset laat de café's beoordelen door 'mystery guests', maar het pu bliek mag ook stemmen. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, mvw.intratuin.nl Intratuin Peperomia Diverse soorten, 25 cm potmaat 15 cm. Per stuk 1 1 geeft aan groen BcekStorf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61