'Laten we denken in kansen 'de Ondernemer' al lang mediapartner JK visionair Laat Rein van Vliet z'n gang gaan, en het dossier Hedwïgepol- der kan zo de archiefkast in. Ster ker nog, het debat over de meest besproken polder van Nederland had niet eens gevoerd moeten worden. Minstens een intrige rend vertrekpunt voor zijn presen tatie op 30 november. Droom of werkelijkheid, daar gaat het om. Want er zal spreekwoordelijk nog veel water door de Westerschelde moeten stromen, beseft hij. "Maar laten we denken in kan sen, niet in onmogelijkheden." TERNEUZEN - Rein van Vliet is een doorzetter. Altijd geweest. In zijn aderen stroomt het bloed van de on dernemer. Als jonge jongen al in nachtelijke uren naar de bloemenvei ling in Naaldwijk. Daar kocht ie voor een rijksdaalder een dienblaadje koffie en leurde onder de veilingklok de be kertjes uit aan bloemisten. Zo werd die riks vijf gulden, vervolgens een tientje en breidde hij zijn assortiment uit met een broodje en een Zakenman in de dop. Mogelijkheden zien, dat heeft Rein van Vliet altijd in zich gehad. Die eigenschap is wellicht ook het fundament onder zijn verhaal volgende week vrijdag op de Ocean- Diva.Een toepasselijke locatie eigen lijk, een boot. Want zijn gedachte goed gaat over scheepvaart, water, ha vens, havenaanleg, entertainment ook. Er is nog een facet, niet het min ste: bescherming van het achterland. Luister maar. Hij is 63, geboren en getogen Rotter dammer, de havenstad die het imago koestert van 'niet lullen, maar poet sen'. Vader is politie-agent, naar de maatstaven van toen een groot gezin met zes kinderen. Het is aanpakken. Vakantiewerk bij Van Nelle aan de Delfshavense Schie. "Ik was een be zig ventje, ja. Veel initiatieven, altijd wat aan het ondernemen. Mijn oude re broer leende geld van mij in plaats van andersom", duidt hij zijn jeugdja ren. Met grafische opleiding en zijn drang naar zelfstandig ondernemerschap 21 november 2012 deOndernerner KB werkt aan de voorbereiding van de Schelde Delta Expo, eind mei 2013 in Zeelandhallen. Een vakbeurs voor havenaanleg, -inrichting en -onder- houd en transport en op- en overslag van goederen in de Schelde-Delta. Eveneens in 2013 staan nog eens twee beurzen op zijn programma: Technische Vakbeurs en Agri&Aqua. Natte waterbouw is, laat hij hij er niet omheen draaien, zijn grote lief- de. Watermanagement. Noem Neel- tje Jans, stormvloedkering of Wester- scheldetunnel en Rein van Vliet is in zijn element, inclusief alle technische bijzonderheden. In het verleden orga niseerde hij op dit vakgebied beurzen en congressen. Maar het is ook de ba sis voor zijn plan, eigenlijk meer een blauwdruk inmiddels, waar hij sinds een jaartje of vijf aan schaaft. Natuurlijk zijn er mitsen en maren, maar eigenlijk zouden de baggeraars zo aan het werk kunnen. Futuris tisch? Een jongensdroom? Rein van Vliet aarzelt. Dan: "Ik besef dat er heel wat moet gebeuren wil dit plan of mogelijk delen ervan werkelijk heid worden, bestuurlijk vermoede lijk nog meer dan technisch. Het vergt veel geld, maar het kan, er is een goede onderbouwing, er is be langstelling van mensen en bedrijven met wie ik inmiddels heb gesproken. De grote jongens zullen dit stevig om armen. En voor Zeeland zon het op zienbarend zijn." Er valt even een stilte. "Eigenlijk ben ik altijd dat ventje met het dienblaad je gebleven. Ik ben 63 nu, maar ik pie ker er niet over om te stoppen. Ik weet niet of ik het meemaak, maar het zou toch mooi zijn als ik ooit het lintje mag doorknippen." koopt hij in de jaren zeventig een ei gen drukkerij, drukt onder meer fol ders en brochures voor organisatiebu reaus van beurzen en congressen. Soms is de uitkomst van één plus één drie. Want: begin jaren tachtig krijgt Vliet van een opdrachtgever het ver zoek zijn kennis en expertise in te zet ten voor de organisatie van een grafi sche vakbeurs. "En die beurs werd een geweldig succes." Dat smaakt naar meer. Met echtgeno te Inn, van Wemeldinge is ze van oor sprong, begint hij een organisatiebu reau. In Rotterdam, maar in de twee de helft van de jaren tachtig verruilt hij de havenstad voor Zeeland. Goes lonkt, Zeelandhallen in het bijzonder. Neemt het evenementencomplex be ginjaren negentig over na faillisse ment, bouwt er een tweede hal bij en geeft in de jaren daaropvolgend Zee landhallen een naam en een gezicht. In Goes gebeurt het, van vakbeurs via sportevenement tot publieksconcert, 15.000 vierkante meter in omvang. Halverwege de jaren nul doet Rein van Vliet het beheer van Zeelandhal len over aan Libema, exploitant van vakantieparken en evenementaccomo- daties. Werkt als adviseur mee aan de overdracht, maar stapt in 2008 uit, noem het een sabbatical. Een pied-a-terre in de Provence, maar als rechtgeaarde Rotterdammer is hij geen stilzitter. In Zeeland pakt hij de draad weer op met het indoor-golfcentrum Golf by the Sea op het Middelburgse retail- en leisurepark ZEP. Inmiddels alweer ingeruild voor Event Service Center, organisatiebureau voor beurzen, eve nementen en congressen. Van Wiet Rein van Vliet: 'Denken in kansen.' deOndernerner door de jaren heen. 'de Ondernemer' ïs in de bijna tien jaar dat het blad bestaat in Zeeland uit komt, uitgegroeid tot marktleider in het B2B seg ment. Het Zeeuwse bedrijfsleven herkent zich in 'de Ondernemer'. 'de Ondernemer Zeeland' zag medio 2003 het levenslicht. Het blad is pri mair bedoeld voor ondernemers, ma nagers, inkopers, bestuurders en be leidsbepalers, maar daarnaast ook voor alle andere geïnteresseerden in het bedrijfsleven, 'de Ondernemer' is voor het Zeeuwse bedrijfsleven een prima platform om positiefin de schijnwerpers te staan. Bijna iedere maand bevat het blad een special waarin een bepaalde branche of een specifieke gemeente centraal staat. Daardoor is voor een bedrijf gerichte profilering mogelijk. De formule van 'de Ondernemer' blijkt duidelijk aan te slaan. Plet is voor veel bedrijven dan ook in teressant om te adverteren in 'de On dernemer', niet alleen met traditione le advertenties maar vooral ook mid dels interviews via advertorials of info- torials. 'de Ondernemer' is een be trouwbare paitner voor het Zeeuwse bedrijfsleven. In de redactionele bij dragen wordt op een positiefkritische wijze belicht wat er leeft in zakelijk Zeeland. De ontwikkelingen in het bedrijfsleven worden op de voet ge volgd, onder andere door berichtge ving over diverse netwerkbijeenkom sten, waaronder uiteraard de B02. Ook nu weer geeft 'de Ondernemer' een special uit die volledig gewijd is aan hèt B2B evenement van Zeeuws-Vlaanderen. De B02 Special verschijnt in Zeeuws-Vlaanderen in een oplage van bijna 30.000. De reguliere uitga ve van 'de Ondernemer' wordt iede re derde zaterdag van de maand ver spreid bij de abonnees van BN De- Stem en de PZC, in Zeeland in een oplage van ongeveer 70.000. idetnetni '"dernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53