Spektakel: de klus is geklaard Van Rijn Installatie: service en flexibiliteit de voorzitter 21 november 2012 deOndernemer Voor de organisatie van B02 is de klus inmiddels nagenoeg ge klaard, wat punten en komma's uitgezonderd. Een drukjaar ge weest, zegt Ilse de Smit. Een nieuw concept, 'een hippe boot' als nieuwe locatie -altijd weer spannend. (Vervolg van pagina 3) TERNEUZEN - Ilse de Smit prijst zich gelukkig dat de begroting -tóch niet minnetjes met de huur van OceanDiva- midden oktober al is ge haald, dankzij een stroom sponsors. "En dat is in deze tijd toch heel bij zonder." Waarmee ze ook wil aange ven dat het grootste B2B-event van Zeeuws-Vl'aanderen door het bedrijfs leven wordt gedragen. Ze klinkt zelfverzekerd, overtuigd dat zij en haar commissie iets moois heb ben neergezet. Hoe ze zich voelt? Moe maar voldaan, behoor je zo'n vraag eigenlijk te beantwoorden, glim lacht ze. Haar toespraak ('De kroon op het werk') nog en dan is het tijd om uit te blazen. "Met acht mensen hebben we een jaar lang hard ge werkt. Zo'n event vraagt veel inzet, het is niet echt je dagelijkse bezig heid. De commissieleden hebben elk een drukbezet leven en doen de orga nisatie er nog bij. Maar het hele tra ject is een uitdaging geweest. Laten we blij zijn met wat is bereikt." Geen doemscenario's B02 richt zich in het bijzonder op de toekomst van Zeeuws-Vlaanderen. "Ook om de leefbaarheid, wonen en 'Niet vrijblijvend' 'Junior Kamer Zeeuws-Vlaande ren is een hechte en levendige club. Mij zien ze niet bij zo'n bal- lenclub, dacht ik voorheen. Dat vooroordeel heb ik snel moeten herzien na een reis met enkele le den naar Turkije. Als je veel geeft, krijg je ook veel terug. Onderling vertrouwen vormt de basis. Je feest samen, Raphaël Verbrugge. werken, te waarborgen", duidt Raphaël Verbrugge. Jawel, de regio mag dan te kampen hebben met wat problemen, samen te vatten in krimp, vergrijzing en ontgroening, hij vindt dat zeker geen reden om te sippen. maar je organiseert ook veel sa men. Het lidmaatschap is vrijwil lig, maar niet vrijblijvend. Er wordt verwacht datje actief bent. Ik durf te zeggen dat ieder lid per soonlijk beter van JK wordt. JK is een groep gewone, leuke men sen'. Frank van de Vijver, dierenarts "Ik denk absoluut niet negatief over de toekomst van onze streek. Laten we ophouden met doemscenario's. Angst is onze grootste vijand. Den ken in kansen, daar gaat het om. Kijk eens om je heen. De Sluiskil tunnel, verbreding van de N61, recreatieve ontwikkelingen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat biedt voor ondernemers, voor de streek toch mogelijkheden. Creatief en inno vatief ondernemen, dat is wat we moeten doen." Het design voor B02 is daarvan een voorbeeld, stelt Verbrugge met gepas te trots vast. "Een paradepaardje, waarvan de ontwikkeling en organisa tie buiten verwachting is verlopen. Ik ben er trots op dat JK dit heeft kun nen neerzetten. Ik weet dat landelijk vanuit diverse Kamers met bewonde- llse de Smit. 'Beste vrienden' 'Junior Kamer is een fantastische organisatie. Ik heb er mijn beste vrienden opgedaan. Het is de kracht van JK datje weg moet als je 40 bent. Er is dus voortdurende doorstroming, veqonging en ver nieuwing. Dat betekent ook dat de leden steeds in ongeveer dezelf de levensfase verkeren. Getrouwd, ring naar ons en onze evolutie wordt gekeken." Ook de commissie spiegelt zich in die trots, erkent Ilse de Smit. "We heb ben onze lat hoog gelegd. De laatste BOOST verleden jaar verliep zo ge- jonge kinderen, bezig met car rière. Dat schept een band, stimu leert om samen te doen. JK biedt de leden alle kansen om zich te ontwikkelen, hun talenten te ont plooien. Precies: learning by doing'. Eric de Ruijscher, CEO H4A stroomlijnd. Dat geeft druk, ja. Want je weet dat de buitenwereld veel van je verwacht." Maar ze is heel gerust op 30 november. www.go2bo.nl Wim Buerink (links) en Jan Alle- wijn. Van Rijn BV dateert van 1878, maar ondanks de respectabele leeftijd heeft het Axelse installatie bedrijf nog niets aan veerkracht en ambitie ingeboet. "Van Rijn is met de tijd meegegroeid", consta teert Jan Allewijn. Hij is sinds 2004 directeur-eigenaar en onder zijn aanvoering heeft Van Rijn min of meer een complete ge daanteverwisseling ondergaan. Van oudsher loodgietersbedrijf en het klas sieke zink en lood behoort nog steeds tot de bedrijfsvoering. Maar in de af gelopenjaren is Van Rijn uitgegroeid tot een multidisciplinair bedrijf. Op basis van kansen zien en mogelijk heden benutten, legt Allewijn uit. Hij is een ondernemer pur sang en in ho ge mate afkerig van doemdenken. Re cessie -hij verfoeit het woord- vindt hij vooral een tijd voor ontwikkeling, voor innovatie. "Wie als ondernemer crisisgedrag vertoont, mijdt risico's. En daarmee kom je er niet." Zijn devies is: "Als bedrijf moetje voortdurend inspelen op veranderin gen in de markt." Voorbeeld? De golf van inbraken en overvallen in de re gio bracht hem twee jaar geleden op het idee van beveiliging. Nu is Van Rijn volledig gecertificeerd, is er een presentatiezaal om ondernemers en verzekeringsmaatschappijen voor te lichten. En zo zijn 'met beleid' nieu we specialismen toegevoegd, is het be drijf gemoderniseerd inclusief noodza kelijke investeringen in mensen en op leidingen. Want, zegt Allewijn: "Uit eindelijk zijn het de mensen die het moeten doen." Met succes. Van Rijn Installatie anno 2012: gas, water, sanitair, centrale ver warming en klimaatbeheersing, elek trotechniek. telefonie, beveiliging, duurzame energie, een 24-uurs servi- cedienst. Het Axelse installatiebedrijf heeft veertig medewerkers op de loon dienst, bijna een verviervoudiging in het afgelopen decennium. Een nieuw, goed geoutilleerd pand aan de Buitenweg in Axel, een tweede vesti ging in Oostburg. En inmiddels heeft Allewijn op 50-50 basis een vennoot: Wim Duerink. De kracht van Van Rijn? Jan Allewijn aarzelt geen seconde: "Service, diversi teit en flexibiliteit. Snel reageren, meedenken met de klant. Dat wordt heel erg gewaardeerd. We hebben goede en betrouwbare klanten. Van Rijn is van oudsher een degelijk be drijf. We hebben alles in huis, zijn laagdrempelig. Iedereen wordt hier geholpen, op dezelfde manier. Of je nu voor een kraanleertje komt of voor een badkamer van 20.000 eu- www.gebrsvanrijnnI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45