Huwelijk was gedoemd te mislukken 321 sport Leon de Visser kijkt uit naar het WK karten PZC RTZ lit Soccertoernooi met 25 clubs uitstekend bezet Koole Sport Schrijf nu in UU 12 januari woensdag 21 november 2012 door Koen de Vries VROUWENPOLDER - In het dagelijks leven is Leon de Visser een rustige chauffeur. Hij houdt van doorrij den met z'n auto, maar alleen als het kan en mag. Een bekeuring heeft de negentienjarige inwoner van Vrouwenpolder nog nooit ge had. Als hij in zijn kart stapt, wordt het een heel ander verhaal. Dan geeft De Visser vol gas en heeft hij maar één doel: de snelste zijn van allemaal. Volgende week doet hij in het Portugese Portimao mee aan de Rotax Max Grand Fin als, een van de meest prestigieuze WK's in de kartsport. De Visser kwalificeerde zich voor de finale op een moment dat het fanatisme er net een beetje af was. Na het mindere jaar 2011 wilde hij het in 2012 allemaal wat relaxter aanpakken. Het bleek de sleutel tot succes. Na de drie races voor het Beneluxkampioenschap, in Genk, Ostricourt (Frankrijk) en op nieuw Genk, vond hij zichzelf in het eindklassement van de klasse DD2 terug op de vierde plaats. Aanvankelijk was dat net niet ge noeg om de reis naar Portimao te mogen maken. Daar mochten al leen de nummers één, twee en drie naar toe. Het waren twee Bel gen en een Let. „Maar zij mochten ook naar het EK, waar ook plaatsen voor de Ro tax Max Grand Finals waren te ver dienen", legt De Visser uit. „Ze werden één, twee en vier, waar door er toch nog een plaats voor mij vrijkwam." De Visser begon tien jaar geleden met karten in de Kidsclub op de indoorbaan in Middelburg. Daar na kocht z'n vader voor hem een mini-kartje en ging hij vaker bui ten racen. Dat beviel uitstekend. „Buiten bereik je veel hogere snel heden, soms tot wel boven de 150 kilometer. En het komt aan op een andere techniek." De Walchenaar bleek een snelle leerling. Vorig jaar trad hij toe tot het gerenommeerde De Feij- ter-team uit Antwerpen en nu is hij dus aan het WK in Portimao toe. Daar treft hij zo'n 270 cou reurs uit vijftig landen. Ze komen in vier verschillende klassen uit. In De Vissers DD2-klasse rijden karts met twee versnellingen. Nor a Leon de Visser hoopt bij het WK in Portugal op een toptienklassering. foto Bas Kaligis/RaceXpress maal gesproken zijn de rijders met het grootste budget zwaar in het voordeel, maar die vlieger gaat in Portugal niet op. Iedereen rijdt met hetzelfde materiaal. Kort nadat De Visser zaterdag met zijn teamgenoten en begeleiders in Portimao aankomt, krijgt hij van de organisatie zijn kart in de vorm van een bouwpakket. De coureur moet zijn vierwieler met hulp van een monteur in elkaar zetten. Zon dagmiddag, maandag en dinsdag zijn de trainingsdagen en woens dag zijn de kwalificaties. De deel nemers krijgen twaalf minuten de tijd om een zo snel mogelijke ron de te rijden. De uitslag bepaalt de startpositie bij de vier kwalificatie wedstrijden, die donderdag en vrij dag volgen. De Visser treft 71 tegenstanders. De beste 25 stromen door naar de finale, waarna er na de herkansin gen nog elf volgen. De overgeble ven 36 rijden de préfinale, de 36 besten de echte finale. Er zijn goe de kansen die te halen, denkt De Visser. „Bij de Beneluxkampioen- schappen heb ik de latere Europe se kampioen een paar keer versla gen. Daarom denk ik dat een plaats in de toptien erin moet zit ten. Maar dan moet wel alles mee zitten. Ik moet bijvoorbeeld geen pech krijgen. Dat is me de laatste tijd nogal eens overkomen." Daar komt bij dat het beter niet kan regenen. Op natte banen is de inwoner van Vrouwenpolder im mers niet op z'n best. „Waar ik wel goed in ben, is dat ik de kart goed aanvoel. Ik weet al snel hoe hij afgesteld moet worden. Dat is heel belangrijk." Verder is De Visser een karter die zijn emoties redelijk onder contro le heeft. „Vroeger wilde ik er bij de start nogal eens als een gek invlie gen. Nu ben ik meer tactisch be zig. Ik kan wachten op het goede moment om iemand te passeren. Ik weet dan al hoe ik het ga doen. In de laatste wedstrijd van het Be neluxkampioenschap pakte ik de nummer twee in de laatste ronde. Dat was heel belangrijk, omdat ik daardoor net kon opschuiven van de vijfde naar de vierde plaats in het klassement." Aan supporters zal het De Visser in Portimao niet ontbreken. Naast de steun van het Nederlandse team krijgt hij die ook van z'n va der, moeder en broer, die maan dag komen, en z'n opa en oom. Zij komen volgende week donderdag naar Portugal gevlogen. Ten slotte ontbreekt ook een belangrijke sponsor niet. De Visser heeft er enorm veel zin. Eigenlijk verheugt hij zich overal op. „M'n familie komt, het lijkt me prachtig om bij de Nederland se ploeg te horen en met 270 kar- ters in één hotel te zitten. En na tuurlijk kijk ik uit naar de wedstrij den. Ik ga heel erg m'n best doen." www.indoortrailzeeland.nl Zeelandhallen Goes Spectaculair indoor trailparcours met rondom tribunes. Onderdelen: - Kids van 6 t/m 13 jaar -Jeugd van 14 t/m 19 jaar -Wedstrijdatleten recreatieve lopers - Bedrijven estafetteloop Hoofdsponsors: I. i vJCoole import Eindelijk is de vurig gewenste toptrainer vastgelegd, klinkt het in februari. Met Eric Hellemons moet Hoek terug naar de top klasse. Negen maanden later is de trainer al vertrokken. Opmer kelijk? Nee, want dit huwelijk was al snel gedoemd te misluk ken. Een terug- en vooruitblik. door Barry van der Hooft Even terug in de tijd. Op de eerste dag van 2012 wordt officieel bekend dat Ruud Pennings aan het einde van het sei zoen vertrekt bij Hoek. Al snel rol len de 'namen van potentiële op volgers over straat en op 7 januari wordt duidelijk dat de technische commissie contact heeft gelegd met Eric Hellemons. Voorzitter Benny Langeraert ziet het hele maal zitten. Een oud-prof die als voetballer een mooie staat van dienst heeft opgebouwd, dat is goed voor de uitstraling van zijn club. Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, en Fred Land zaat (techische commissie) heb ben hun twijfels. Niet vanwege de persoon of trainer Hellemons, maar vanwege de grote reisaf stand. Dat kost alleen aan kilome tervergoeding al een fortuin, becij feren de twee. Kenny Verhoene, op dat moment trainer van Zaam- slag, is ook kandidaat voor de va cante positie. De keuze valt echter toch op Hellemons die afspraken maakt met Langeraert. Op vrijdag 29 juni zet de preses Ferry Alfons nog in het zonnetje voorafgaand aan het oefenduel met Club Brugge. Negen dagen la ter, op maandag 9 juli, wordt Lan geraert als voorzitter opgevolgd door Rien van Meerendonk. Helle mons heeft op dat moment nog steeds geen handtekening onder zijn contract kunnen zetten. Van Meerendonk maakt al snel duide lijk dat hij opnieuw wil praten over de voorwaarden. Daar past Hellemons voor. Hij heeft afspra ken gemaakt met zijn voorganger en die afspraken moeten gerespec teerd worden, zegt de Brabander. Als hij in de derde week van augus tus, vlak voor de start van de com petitie, nog steeds geen handteke ning heeft kunnen zetten dreigt Hellemons niet op te komen da gen voor de bekerwedstrijd tegen Goes, op 18 augustus. Meerdere mensen binnen Hoek zijn het zinloze gesteggel beu en willen rust creëren, met de compe titie in aantocht. De overeenkomst wordt eindelijk getekend, de ge maakte afspraken worden geres pecteerd. Tussen Hellemons en Van Meerendonk zit het dan al niet lekker meer. „Tussen mij en Eric is er nooit een klik geweest", bekent Van Meerendonk nu. „In mijn ogen heeft hij ook geen klik door Aector Dooms TERNEUZEN - Het 27e FAST indoor soccertoernooi is met de deelname van 25 voetbalverenigingen uitste kend bezet Vrijwel alle Zeeuws-Vlaamse clubs doen mee. Van boven de Westerschelde beho ren RCS en Walcheren tot de deel nemers. De Souburgers wonnen de laatste editie na een schitte rende finale (5-4 na verlenging) te gen Zaamslag. Van de hoogstspelende Zeeuws-Vlaamse clubs ontbreekt, net als vorig jaar, Axel. Maar met Terneuzense Boys, Zaamslag en AZW uit het zaterdagvoetbal, de zondagtweedeklassers Terneuzen, Aardenburg en zondag-derdeklas ser HW'24 is het soccertoernooi wederom kwalitatief sterk bezet. Maandag 26 november vindt in Philippine de loting plaats. De or ganisatie wil, net als vorig jaar, dit combineren met een quiz. De be langstelling vanuit de clubs (twee deelnemers per team) valt echter tegen. Om de quiz te laten door gaan moeten er meer teams zijn in geschreven. De quiz gaat over het Zeeuwse, nationale en internatio nale voetbal, maar ook zijn er vra gen over het soccer en andere Zeeuwse sport. De winnaars mo gen naar een buitenlandse voetbal wedstrijd. Inschrijving kan nog via info@aasa-ad.nl De voorronden worden zaterdag 29 december en op twee doorde weekse avonden (2 en 3 januari) gehouden. De finales zijn zaterdag 5 januari. De jeugd speelt donder dag 3 januari en een finale op 5 ja nuari en het bedrijfssoccer staat voor woensdag 2 januari gepland. Plaats van handeling is sporthal Vliegende Vaart in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32