n met de Europa League sportj 3i Barfa doet plicht in ijskoud Moskou Christian Eriksen kilometervreter ^mMÊm woensdag 21 november 2012 Christian Eriksen maakt de meeste kilometers van alle spelers in de Champions League. De Deense spelmaker van Ajax liep in de eerste vier groepswedstrijden maar liefst 52 kilometer en 181 meter, gemiddeld ruim dertien kilometer per duel. Niklas Moisander lijdt bijzonder weinig balverlies. Hij probeerde 280 keer een medespeler te bereiken en dat lukte 236 keer. iuel met Borussia Dortmund. foto Olaf Kraak/EPA punt van Nicolas Lodeiro - na een gepareerd schot van Gregory van der Wiel - en een door Miralem Sulejmani van richting veranderde doelpoging van Vurnon Anita, zag de lijnrechter twee keer buitenspel dat er niet was. Die vier spelers zijn er vanavond niet (meer) bij. Ajax heeft in een jaar tijd een be hoorlijke gedaanteverwisseling on dergaan, maar aan de filosofie is niets veranderd. De Boer: „Het ge loof in een goed resultaat moet er vanaf spatten. We hebben tegen Dortmund en twee keer tegen Ci ty bewezen dat we op dit niveau mee kunnen." Toby Alderweireld is op tijd fit voor de wedstrijd tegen Borussia Dortmund. De centrale verdediger trainde dinsdag weer volledig mee met zijn ploeggenoten. Hij had geen last meer van de liesblessure die hij anderhalve week geleden tij dens de uitwedstrijd bij PEC Zwol le opliep. „Het voelt goed", verklaarde Alder weireld na de oefensessie. „Mis schien had ik zaterdag ook wel te gen VW Venlo kunnen spelen. Maar we wilden geen enkel risico nemen. Dit zijn wedstrijden die je niet wil missen. Ze hebben met Robert Lewandowski een geweldi ge spits. Ik moet er voor zorgen dat hij weinig kans krijgt om dat te laten zien." Voor de geblesseer de Ryan Babel, Kolbeinn Sigthors- son, Thulani Serero en Nicolai Boi- lesen komt het duel met de kam pioen van Duitsland nog te vroeg. Kenneth Vermeer was zondag al hersteld van een griepje dat hem twee dagen op bed hield. Vermoedelijke opstelling Ajax: Ver meer; Van Rhijn, Alderweireld, Moisan der en Blind; De Jong, Poulsen en Schone; Boerrigter, Eriksen en Fischer. - me massm mtrnsamm MOSKOU - FC Barcelona heeft zich dinsdag geplaatst voor de laatste zestien in de Champions League. De Catalaanse titelkandidaat reken de in Moskou eenvoudig af met Spartak (3-0) en is daardoor zeker van minimaal de tweede plaats in groep G. De topploeg van trainer Tito Vila- nova hoefde zich in het ijskoude Loezjniki-stadion, de temperatuur lag rond het vriespunt, niet boven matig in te spannen. De Spaanse coach had na het verlies tegen Cel tic (2-1) van twee weken terug een volwaardig basiselftal opgesteld om niets aan het toeval over te la ten. Het niet eens fantastisch spelende Barcelona trof in Spartak een ploeg die graag wilde aanvallen en zich lang niet zo terugtrok als de Schotse formatie". De Russen creëerden zelfs een flink aantal kansen, maar sprongen daar niet bepaald koelbloedig mee om. Ach terin werd echter ook het nodige weggegeven. Al in de eerste helft profiteerde Barca optimaal van die ruimte. Na een kwartier knalde Daniel Alves een afgeslagen bal achter de Oek raïense doelman Andrij Dikan, waarna Lionel Messi nog voor rust twee keer doel trof. Hij scoorde eerst met een stuiterbal, bij zijn tweede omspeelde hij Dikan en schoof hij de bal in het lege doel. Voor de Argentijnse dribbelaar be tekende die doelpunten nummer 79 en 80 van dit kalenderjaar. Mes- si jaagt daardoor onverminderd verder op het record van de Duit ser Gerd Müller, die er in 1972 85 maakte. De goals van de kleine Argentijn kwamen het spektakel in de twee de helft niet bepaald ten' goede. De Russen, waar Demy de Zeeuw negentig minuten lang op de bank bleef, zagen in dat er niet veel meer te halen viel. Ook Barcelona spande zich, ook met het oog op de lastige uitwedstrijd in de com petitie tegen Levante van zondag, niet echt meer in om het doelsal do nog wat op te vijzelen. Spartak is door het verlies uitge schakeld in de Champions League en moet zelfs vrezen dat de Euro pa League niet meer haalbaar is. In groep F pakte Lille dinsdaga vond de eerste punten in het misti ge Minsk. De Franse ploeg ver sloeg Bate Borisov met 2-0. De tref fers kwamen in de eerste helft op naam van Djibril Sidibé en Gianni Bruno. Sidibé moest een kwartier voor tijd van het veld na zijn twee de gele kaart. Lille schoot weinig op met de eer- Lille schiet weinig op met eerste overwinning in groep F van de Champions League ste zege in de groepsfase. Door de nederlaag van 1-3 eerder op eigen veld tegen Bate Borisov is de Wit-Russische club met zes pun ten op basis van het onderlinge re sultaat sowieso verzekerd van de derde plaats. Arsenal zal het woensdag in de jacht op een langer verblijf in de Champions League zonder Theo Walcott moéten stellen. De aanval ler heeft een schouderblessure en moet daarom het thuisduel met Montpellier aan zich voorbij laten gaan. Ook André Santos ontbreekt in de equipe van trainer Arsène Wenger. Arsenal kan zich bij een zege al plaatsen voor de laatste zestien. Dan moet het zelf winnen van de Franse kampioen, die pas één punt verzamelde. Daarnaast moé ten de Engelsen hopen op een gun stig resultaat bij Schalke 04 - Olym- piakos. Arsenal pakte in vier duels zeven punten. TURIJN Scarponi wacht een schorsing De Italiaanse wielrenner Michele Scarponi wacht een schorsing van drie maanden wegens het consulte ren van de omstreden sportarts Mi chele Ferrari. Het medisch brein in het dopingschandaal rond Lance Armstrong is door het nationaal olympisch comité tot persona non grata verklaard. Wie hem toch be zoekt, kan sancties tegemoetzien. Scarponi, door zijn ploeg Lampre al op non-actief gezet, is een van de vele sportlieden die zich tot Fer rari hebben gewend. MANACOR Nadal keert terug op de tennisbaan Voor het eerst sinds zijn kniebles sure hem dwong tot een afmelding voor de US Open, heeft de Spaanse toptennisser Rafael Nadal weer eens tegen een balletje geslagen op een tennisbaan. De elfvoudig- grandslamwinnaar werkte dinsdag op Mallorca een trainingssessie af onder leiding van zijn oom Toni Nadal. De 26-jarige topspeler speel de sinds zijn uitschakeling op Wim bledon geen enkele wedstrijd meer en raakte sinds eind augustus geen enkele bal meer aan. AMSTERDAM Profclubs staan op tegen kanker Het komend weekeinde in het be taalde voetbal staat in het teken van de strijd tegen kanker. Op ver zoek van de stichting Meer dan Voetbal en KWF Kankerbestrijding doen de 36 profclubs mee aan de landelijke actie. Tijdens de wed strijden wordt in elk stadion het publiek opgeroepen om letterlijk op te staan tegen kanker, te stop pen met het gebruik van kanker in de spreekkoren en geld in te zame len voor KWF Kankerbestrijding, om zo onderzoek naar kanker mo gelijk te maken. OAKLAND De Maar ook in 2013 bij UnitedHealthcare Mare de Maar fietst ook volgend jaar bij de Amerikaanse wieler ploeg UnitedHealthcare. Dat heeft de equipe dinsdag bevestigd. De Maar rijdt op een Cura^aose li centie en schreef dit jaar de vijfde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam. Hij kroonde zich ook tot kampioen op de weg en bij het tijdrijden op Cu rasao. Het ziet ernaar uit dat Boy van Pop- pel en Kai Reus naar een nieuwe werkgever moeten uitkijken. LONDEN Lichte beroerte van Hankey in dartpartij De Engelse darter Ted Hankey werd vorige week in zijn partij te gen de Nederlander Michael van Gerwen bij het Grand Slam of Darts getroffen door een lichte be roerte (TIA). Hankey gedroeg zich merkwaardig tijdens de partij en verloor kansloos met 5-0. Er werd gesuggereerd dat hij dronken was. Maar na diverse onderzoeken in het ziekenhuis blijkt hij een lichte beroerte te hebben gehad. Door de TIA had Hankey uitval in zijn ge zichtsspieren en kon hij zijn arm niet goed gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31