De Boer kan ook leve 301 sport Chelsea wankelt als titelhouder CHAMPIONS *We bellen de politie!' woensdag 21 november 2012 Daley Blind miste nog geen minuut van de eerste vier groepswedstrij den van Ajax door Wilber Hack TURIJN/DEN HAAG - Als Juventus zijn laatste groepswedstrijd niet van Shaktar Donetsk verliest ligt Chelsea uit de Champions League. Het zou de eerste keer zijn in de historie dat de titelhouder al in de groepsfase uit het miljoenenbal verdwijnt. De Londense club ver loor dinsdagavond in Turijn met 3-0 van de Italiaanse kampioen. Coach Roberto di Matteo - die twee weken geleden tegen Shaktar Donetsk nog door een late goal van Moses gered werd - lijkt zijn geluk nu te hebben opgebruikt. Na een opzienbarende start met fri vool voetbal won Chelsea maar een van zijn laatste acht wedstrij den. Van het door geldschieter Roman Abramovitsj geëiste aantrekkelijk voetbal is weinig meer over. Di Matteo greep dinsdagavond terug op de stijl waarin Chelsea vorig jaar de Champions League won. Hij liet zijn ploeg met vijf verdedi gers en zonder spitsen opereren. Na de pauze kwamen Moses en Fernando Torres alsnog in de ploeg. Op dat moment stond Chelsea al met 2-0 achter en was Shaktar te gen het zwakke Noorse Nordsjael- Iand uitgelopen naar 4-2. De Lon- denaren moesten minimaal gelijk spelen om de regie in eigen hand te houden, maar kregen dat punt geen moment in zicht. Juventus was veel beter en liet nog een paar kansen op 3-0 liggen. Die cijfers kwamen in de slotminuut alsnog op het bord toen Giovinco de bal door de benen van doelman Cech speelde. Met twee schoten van buiten het strafschopgebied had Juventus zijn tegenstander in een uitzichtloze positie gemanoeuvreerd. Voor de pauze veranderde Quagliarella be wust met de voet een schot van Pirlo van richting en was Cech kansloos. Een kwartier na rust trof een inzet van Arturo Vidal via het lichaam van Ramires' doel. Vanaf dat moment kon Chelsea zich al met de toekomst bezig hou den. De Londense club gaat in de winterstop proberen spits Falcao bij Atletico Madrid los te weken om kwalificatie voor de Cham pions League via de competitie vei lig te stellen. Dat Chelsea voor de zoveelste keer nog wonderbaarlijk zal ontsnap pen, daar gelooft niemand meer in. Shaktar Donetsk maakte zich bij de 5-2 zege op Nordsjaelland be paald niet geliefd. De club uit de Oekraïne kwam voor de pauze op vrij curieuze wijze op 2-1. Willian schoot de bal na een bles surebehandeling in de richting van de Deense keeper. Tot ontzetting van beide ploegen joeg Willians ploeggenoot Luis Adriano achter die 'pass' aan, omspeelde de doel man en scoorde. Shaktar stond daarna niet toe dat Nordsjaelland vanaf de aftrap ge lijk mocht maken. Dat deed de ploeg twee minuten later op eigen kracht, maar na de pauze werden de Noren alsnog weggespeeld. MANCHESTER - .Alhoewel hij be hoorlijk onder druk staat, heeft Manchester City-coach Roberto Mancini zijn gevoel voor humor niet verloren. Toen de Italiaan in de aanloop naar het cruciale Champions League duel met Real Madrid werd ge vraagd of hij een plan had om de Portugese vedette Cristiano Ronal- do af te stoppen, reageerde hij ui terst gevat. „Hoe wij Ronaldo stop pen? We bellen de politie!" City staat laatste in de poule met twee punten. Ajax (vier punten), Real Madrid (zeven) en Borussia Dort mund (acht) staan er beduidend be ter voor. De Engelse topclub moet van de Spaanse kampioen winnen om kans te behouden om de achtste fi nales te bereiken. Een vroegtijdige uitschakeling zou de positie van Mancini bij City zeer verzwakken. GROEP E Juventus-Chelsea 3-0 (1-0). 38. Quagliarella 1-0, 61. Vidal 2-0, 90. Giovinco 3-0. Scheids rechter: Qakir (Tur). Gele kaart: Bonucci, Mar- chisio, Giovinco (Juventus), Ramires (Chelsea). FC Nordsjealland-Shaktar Donetsk 2-5 (2-2). 24. Nordstrand 1-0, 26. Adriano 1-1, 29. Lorentzen 2-1, 44. Willian 2-2, 50. Willian 2-3, 53. Adriano 2-4, 81. Adriano. Scheidsrech ter. Gautier (Fra), Gele kaart: Adu, Christian sen, Parkhurst (Nordsjealland), Adriano, Ku- cher (Shaktar). Shaktar Donetsk 5 3 1 1 10 12- 7 Juventus 5 2 3 0 9 11 - 4 Chelsea 5 2 1 2 7 10- 9 FC Nordsjealland 5 0 13 13- 16 GROEP F Valencia-Bayern München 1-1 (0-0). 77. Feg- houli 1-0, 82. Müller Scheidsrechter: Howard Webb (Eng). Gele kaart: Barragan, Soldado (Va lencia), Dante, Martinez (Bayern). Rode kaart (twee keer geel): 33. Barragan (Valencia) Bate Borisov-Lille 0-2 (0-2). 14. Sidibé 0-1, 31. Bruno 0-2. Scheidsrechter: Strahonja (Kro). Gele kaart: Brubno, Sidibé, Pedretti (Lille), Bres- san, Radkov (Bate). 75. Rode kaart (twee keer geel): Sidibé (Lille). Bayern M. 5 3 1 1 10 11 - 6 Valencia 5 3 1 1 10 11- 5 Bate Borisov 5 2 0 3 6 8- 11 Lille 5 1 0 4 3 4-12 GROEP G Spartak Moskou-Barcelona 0-3 (0-3). 16. Al- ves 0-1, 27. Messi 0-2, 39. Messi 0-3. Scheids rechter Bebek (Kro). Gele kaart: Pedro, Ma- scherano (Barcelona), Carioca, Kallström (Spar tak). Benfica-Celtic 2-1 (1-1). 7. John 1-0, 31. Sa maras 1-1, 71. Garay 2-1. Scheidsrechter: Kas- sai (Hon). Gele kaart: Samaras, Ledley, Wanya- ma (Celtic) FC Barcelona 5 4 0 1 12 11 - 5 Benfica 5 2 1 2 7 5- 5 Celtic 5 2 1 2 7 7- 7 FC Spartak Moskou 5 1 04 3 6-12 GROEP H CFR 1907 Cluj-Braga 3-1 (3-1). 7. Pedro 1-0, 15. Pedro 2-0, 17. Alan 2-1, 34. Pedro 3-1 Scheidsrechter: Karasev (Rus). Gele kaart: Pedro, Sougou (Cluj). Rode kaart: 45. Douglao (Braga). Galatasaray-Manchester United 1-0 (0-0). 54. Yilmaz 1-0, Scheidsrechter: Carballo (Spa). Gele kaart: Kaya, Yilmaz (Galatasaray), Rafael (Manchester). Manchester United 5 4 0 1 12 9 - 5 Galatasaray 5 2 1 2 7 5 - 5 CFR 1907 Cluj 5 2 1 2 7 8- 7 Braga 5 1 0 4 3 6- 11 PROGRAMMA WOENSDAG Groep A: 20.45: Dinamo Kiev-Paris Saint-Ger main, FC Porto-Dinamo Zagreb. Groep B: 20.45: Arsenal-Montpellier, FC Schalke 04-O!ympiakos Piraeus. Groep C: 18.00: FC Ze nit St. Petersburg-Malaga, 20.45: Ander- lecht-AC Milan. Groep D: 20.45: Ajax-Borussia Dortmund, Manchester City-Real Madrid. Daniel Alves viert de eerste treffer in het duel met Spartak Moskou. De verdediger van Barcelona nam de 0-1 voor zijn rekening. foto Yuri Kochetkov/EPA door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax zweeft ergens tussen hoop en vrees. Hoop op het bereiken van de volgende ron de van de Champions League. Vrees om alsnog laatste te worden in de poule. De Arena houdt de adem in. Juist op het moment dat de revolu tie van Johan Cruijff is voltooid en oud-voetballers van de club op tal van strategische posities zijn neer gezet, komt Borussia Dortmund langs in Amsterdam voor een wed strijd die het humeur bij Ajax de komende tijd zal bepalen. Want na twee kampioenschappen op rij, en een slechts ten dele geslaagd op treden vorig seizoen in de Cham pions League, moesten de ambi ties in het meest prestigieuze be kertoernooi deze jaargang worden waargemaakt. Het bereiken van de tweede ronde was het doel, maar na de zware loting en de i-o-ne- derlaag in de eerste poulewed strijd tegen Dortmund lijkt dat een utopie. Met nog twee duels te gaan, leidt de kampioen van Duitsland de dans in Groep D met acht punten. Real Madrid volgt met zeven, daar na komen Ajax (vier) en Manches ter City (twee). Met een beetje ge luk strijden de Amsterdammers over twee weken, uit tegen Real Madrid, nog voor de tweede plaats. Met een beetje pech komt voor Ajax ook de derde plaats nog in gevaar en mag de club na de winterstop zelfs niet verder in de Europa League. Het is dan ook niet denkbeeldig dat zich vanavond in de Arena een situatie voordoet waarin Ajax en Borussia Dortmund elkaar vinden in een gelijkspel. Trainer Frank de Boer: „Dat kan misschien aan het eind van de wedstrijd een rol spe- Frank de Boer (midden) geeft de spelers van Ajax de laatste instructies voor het len, als we merken dat een gelijk spel het maximaal haalbare is en Real op voorsprong staat tegen Manchester City." Als Real wint, heeft Ajax namelijk aan een punt voldoende om verzekerd te zijn van de derde plaats. „En de Europa League is ook mooi", aldus De Boer, die het alter natief (lege handen) verafschuwt Borussia heeft sowieso aan een ge lijkspel genoeg om de knock-outfa- se van de Champions League te be reiken. De Boer: „Maar onze in steek is: winnen. We gaan voor het hoogst haalbare." Dat ging Ajax vorig seizoen ook, maar de club werd op de laatste speeldag de dupe van een omstreden mon sterzege van Olympique Lyon op Dinamo Zagreb (7-1) én van een grensrechter die tijdens Ajax-Real Madrid (0-3) zijn werk niet naar behoren deed. Bij een kopdoel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30