voene kerst Fietskleding info-avond bij Piet Voskamp College ziet geen hei in openhouden De Arne Scaldts F air - a way ot: iif© J I roert $5 Donderdag 22 nov. vanaf 19.00 uur 21 22 23 24 Gezinsbeurs woensdag 21 november 2012 m.m.v.AGU en Craft ARNEMUIDEN - Verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden zal niet heropend worden. Alle inspannin gen van het Comité Behoud Arne Open ten spijt, ziet het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg hier geen heil in. Vorig jaar besloot de gemeente raad om De Arne te sluiten. Reden was dat het verenigingsgebouw te weinig gebruikt werd en dat het opknappen van De Arne te veel geld zou gaan kosten. Voor de ge bruikers van De Arne werd een al ternatief onderdak gezocht. Een aantal gebruikers verenigde zich in het comité en kwam met een plan om De Arne open te hou den. Maar dat plan voldoet niet aan de eis dat openhouden de ge meente geen extra geld mag kos ten. De gemeente schat die extra kosten op in totaal een half mil joen euro. Pogingen om de scouting, die een nieuw gebouw aan de Steigerweg krijgt, in De Arne te huisvesten zijn mislukt. De locatie en het ge bouw zijn niet geschikt voor de ac tiviteiten die de scouting wil on dernemen. Kader Abdolah (Iran, 1954) debu teerde na zijn vlucht naar Neder land met de verhalenbundel De ade laars. Tot zijn bekendste werken be horen Spijkerschrift (2000), Het huis van de moskee (2005), De bood schapper en De Koran (2008) en De koning (2011). In 'Zeesla en de lepels van Alice' laat Kader Abdolah een kant zien die nog niet velen van hem ken nen: die van journalist. Hij maakte een reis langs 22 we tenschappers, uitvinders, kunste naars en ondernemers met mooie ideeën, verrassende dro men en boeiende visies op de toe komst. Het is een internationaal ge zelschap van mensen wonend en werkend in Nederland en België, die opmerkelijke denkbeelden en daadkracht met elkaar gemeen hebben. Het boek begint met een interview met professor/astronaut Wubbo Ockels, die ook een dichter blijkt te zijn. De 'lepels van Alice' in de titel van het boek verwijzen naar Alissa, een vierdejaars studente aan de Design Academy in Eindhoven. Zij trekt zich het lot aan van de mente ouderen die moeite hebben met gebruik van mes en vork. De studente wil een niet-alledaags be stek ontwikkelen dat deze mensen hulp kan bieden. Een val van een krukje waarbij zijn grootmoeder overleed, is voor pro fessor Jonker drijfveer een intelli gente robot die ouderen kan hel pen te ontwikkelen. Verder zijn er verhalen over onder zoekers van broeikasgassen en waterkoelsystemen. Het folioboek kost €21,50 ISBN 978904452030 9/ e-boek €16,99 /ISBN 978904452263 1. NOVEMBER- GOES - HARTJE ZEELAND GOES - In de Zeelandhallen is van af donderdag de gezinsbeurs te be zoeken, een beurs gericht op gezin nen met een orthodox-christelijke achtergrond. Er zijn meer dan 170 stands met bedrijven en organisaties, er zijn optredens, onder meer van Egbert Juffer, Lydia van Gurp, Stouten Musiceert, het Bruinisser Vissers koor en het Walchers jongeren koor. Voor kinderen is een spe ciaal speelplein ingericht. De beurs duurt drie dagen, vanaf vanmid dag 14.00 uur tot en met zaterdag. Het programma is te zien op www.zeeuwsegezinsbeurs.nl lelijk beschut Iromen in èlprobleem Willem Brandenburg en Julia Wald bekijken de oogst aan zeewier op de eerste Nederlandse zeeboerderij bij de Schelphoek in Serooskerke (S). 'Zeesla en de lepels van Alice' lanbieding Prijskraker Vuurwerk bij GroenRijk Middelburg, zie www.groenrijkmiddelburg.nl Stephanotis Stephanotïs Piramide. Potmaat 12 cm. Excl. sierpot. Magnolia Crème of grijs. Met drie bloemen. Perstuk D wergspar Picea glauca 'Conica'. Hoogte ca. 50 cm. *2 Potmaat 15 cm. "1 Vaas Josh, hoogte 9 cm, 0 8 cm Wade, hoogte 16 cm, 0 7 cm Dennah, hoogte 20 cm, 0 7 cm Excl. decoratie. Per stuk vanaf GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25