Tekort bij Orionis loopt verder op 6?9 De lucht in WALCHEREN Man komt om bij val in loods almanak Mediatraining yj intratuin WOENSDAG 21 november 2012 21 door Theo Giele MIDDELBURG - De drie Walcherse gemeenten moeten opnieuw de portemonnee trekken om de tekor ten bij Orionis Walcheren (sociale dienst en werkvoorziening) vol gend jaar te dekken. Dit is het gevolg van de slechte eco nomische situatie, waardoor meer mensen afhankelijk zijn van een uitkering. Voorts krijgen de ge meenten, en dus Orionis, minder geld van het Rijk. De gemeenteraden moeten ko mende maand december de begro ting voor 2013 vast stellen. Dat is rijkelijk laat. Dat heeft twee oorza ken. Orionis is zelf nog druk bezig de eigen organisatie op poten te zetten. Daarnaast was het onzeker met wat er na de verkiezingen zou gaan gebeuren. Vergeleken met wat ze dit voorjaar verwachtten, moeten de drie ge meenten in totaal 1,7 miljoen euro meer overmaken naar Orionis. De gemeenten verwachten dat het tekort bij Orionis zal afnemen als de reorganisatie van de eigen orga nisatie is afgerond. Die reorganisa tie moet leiden tot aanzienlijk lage re uitvoeringskosten. In de gemeente Middelburg komt de begroting van Orionis op 4 de cember aan de orde in de commis sie maatschappelijke zaken. De ge meente Middelburg moet 725.000 euro betalen om de in totaal 1,7 miljoen extra tekort op te vangen. In het voorstel van het college van B en W wordt ervan uitgegaan dat Orionis het tekort tot nul terug brengt op 1 januari 2014. De ge meente wil van Orionis op tijd plannen zien hoe dit tekort wordt weggewerkt. Overigens heeft Mid delburg in de eigen begroting voor 2013 rekening gehouden met het grotere tekort van Orionis. MIDDELBURG - Honderden ballonnen met wen sen van leerlingen van de ABS in Middelburg gingen dinsdagmiddag de lucht in. Burgemees ter Harald Bergmann hielp de jongsten bij het vastknopen van de kaartjes aan de ballonnen. De ABS stond de hele dag uitgebreid stil bij de Dag van de Rechten van het Kind. Bij elk 'recht' was een activiteit. Zo werd er druk ge debatteerd, zelfs in de Statenzaal (recht op een eigen mening) en maakten de kinderen een stamboom (recht op familie) of een pas poort (recht op naam en nationaliteit). In de gymnastiekles werd aandacht geschonken aan lichaamsbeweging met een handicap (recht op zorg). Met het oplaten van ballonnen werd de dag afgesloten. foto Ruben Oreel Gemeenten hopen in 2014 lek boven te hebben Binnen dertig tellen is inbreker in woning 22 KRUININGEN - Bij een ongeval in een loods van een bedrijf aan de Stationsweg in Kruiningen is dins dagmiddag een 30-jarige man uit Yerseke om het leven gekomen. Volgens de politie viel de man rond drie uur tijdens het werk van een hoogte van tien meter. Het slachtoffer zou bezig zijn ge weest met installatiewerkzaamhe den. De man is ter plaatse overle den. De arbeidsinspectie doet on derzoek. De politie assisteert daar bij. Medewerkers van de gemeente Borse- le hadden maandag de hele dag me diatraining. Zo'n cursus waarbij de ambtenaren leren hoe om te gaan met de dames en heren van de pers, radio, televisie en tegenwoordig ook het internet. De cursusleider, een voormalig jour nalist van de NOS, legde onder meer uit hoe Borsele nog beter kan com municeren. Alleen niet op de dag van de cursus, bleek uit een telefoontje van een ver slaggever van deze krant naar de Tip? redactie@pzc.nl communicatie-adviseur van gemeen te. „Wij kunnen de media vandaag ei genlijk niet te woord staan, want we hebben mediatraining", klonk het weifelend. Gelukkig had de ambtenaar al vrij snel door dat dit een beetje vreemd overkwam. Een halfuurtje later had de verslag gever de wethouder aan de lijn. Het moest wel even snel. U raadt het al, hij had die dag ook mediatraining. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Intratuin Peperomia Diverse soorten, 25 cm -3» potmaat 15 cm. Per stuk i 1 geeft aan gro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21