V 11 sport 125 Van Geel zit stevig aan het stuur bij Feyenoord FC Twente wil Mbikulu vastleggen dinsdag 20 november 2012 Eric Hellemons heeft het net als Eddy Mestdagh slechts elf duels volgehouden als trainer bij Hoek. 'Sta je net weer in de basis na maanden struggelen vertrekt de trainer! Kzie t alweer gebeuren lastiggg!' Hoek-speler Raymond Wolff twittert Eric Hellemons kijkt niet om in wrok na zijn vertrek maandagavond bij Hoek. Wel maakte hij duidelijk dat de ambities van de club, meedoen om promotie naar de topklasse, niet in de pas lopen met de daadkracht die tentoon wordt gespreid. foto VI images/Martin Hulsman een mismatch, terwijl de weder zijdse verwachtingen hoog waren. Dit valt te betreuren", verklaarde hij. Vooralsnog is er nog geen opvol ger voor Hellemons en zijn even eens opgestapte assistent Jan Van- huele in beeld. Speler Alain van Mieghem neemt deze week de trai ning voor zijn rekening samen met keeperstrainer van Rudy van Beveren. Voor de winterstop speelt Hoek nog drie wedstrijden. Zaterdag voor de beker tegen Veerse Boys en in december volgen nog twee competitiewedstrijden. Eerst uit te gen Nieuw-Lekkerland decem ber) en ten slotte thuis tegen Kloe- tinge (8 december). ARNHEM Maurits Hendriks mag aanblijven Maurits Hendriks blijft als tech nisch directeur werkzaam bij sport koepel NOCNSF. Zijn tijdelijke con tract, dat binnenkort zou aflopen, is omgezet in een vaste aanstelling. De 51-jarige Hendriks werd in de cember 2008 aangesteld als opvol ger, van Charles van Commenée. De voormalige hockeycoach was af-1 gelopen zomer tijdens de Spelen in Londen chef de mission van de Ne derlandse equipe. Die rol gaat hij in 2014 ook vervullen tijdens de Winterspelen in Sotsji. „Ik ben blij met het vertrouwen dat NOCNSF in mij stelt", zei Hendriks in een reactie. GOES FM Sranang onderuit tegen FCG Eindhoven In de strijd om de eerste plaats in de topklasse van het zaalvoetbal leed FM Sranang maandagavond een dure nederlaag tegen FCG Eind hoven. In Goes ging de Zeeuwse formatie met 5-7 onderuit tegen de nummer drie van de ranglijst. In het enerverende duel kwam FM Sranang op een 2-0-achterstand, maar nog voor de rust werd die weggewerkt: 3-3. Via 4-3 werd het na de hervatting 5-4, maar daarna brak een gele kaart Sranang op. In ondertal werd het 5-5 en vervol gens ook 5-6 en 5-7. Voor Sranang scoorden Edwin Held (2x), Yordi Matondo (2x) en Ibi El-Uarchi. BEVEREN De Boeck trainer Waasland-Beveren Glen De Boeck is de nieuwe trai ner van Waasland-Beveren. Hij volgt bij de Belgische club de zon dag ontslagen Dirk Geeraerd op. De Boeck, oud-trainer van VW-Venlo, tekende maandag een contract tot het einde van het sei zoen. Geeraerd werd in Beveren aan de kant gezet na de 6-2-neder- laag tegen Club Brugge. Daardoor zakte de club naar de laatste plaats. De Boeck (41) krijgt dan ook als op dracht mee de club te behoeden voor degradatie. Hij trainde behal ve VW-Venlo ook Cercle Brugge en Germinal Beerschot door Barry van der Hooft MIDDELBURG - De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) heeft er de afgelopen jaren een traditie van gemaakt om aansprekende spre kers te strikken voor de sponsor avond. De genodigden hingen maandagavond aan de lippen van Feyenoords technisch directeur Martin van Geel, maar kregen ook nog wat Zeeuws nieuws voorge schoteld. Voorzitter Peter Verburg maakte duidelijk dat de JVOZ geen plan nen heeft om een eerste elftal op te starten. „Maar we moeten nu wel eens met elkaar serieus gaan onderzoeken wat de mogelijkhe den zijn voor het spelen in de top klasse of misschien wel betaald voetbal. Met samen bedoel ik dan de Zeeuwse topclubs, de Hoge school Zeeland, Roosevelt Aca demy en het bedrijfsleven. We kunnen nu.wel zeggen: het kan niet of het kan wel. Maar dat kun je alleen zeggen als er eerst fatsoen lijk onderzoek naar is gedaan. We houden u op de hoogte." De microfoon die Verburg vast hield, gaf hij door aan Martin van Geel. De td van Feyenoord kreeg van interviewer Jan-Dirk Stouten een aantal stellingen voorgelegd, twijfelde even na de stelling dat Louis van Gaal een warme per soonlijkheid is („Ja...") en vertelde daarna vlotjes over zijn carrière als voetballer, maar vooral over zijn ja ren als technische man bij verschil lende clubs. Hij is nu anderhalf jaar in dienst van de Rotterdamse club, die van wege de financiële perikelen van heel ver is gekomen. „We zijn trots op de 6,5 miljoen winst die we hebben geboekt", vertelde Van Geel. „Maar ik had het er net nog met Cees Priem over. Barcelona is een prachtige club, waar droom- voetbal wordt gespeeld. Alleen breng ik wel nuances aan, want Barcelona heeft geloof ik vierhon derd miljoen schuld. Ze kunnen steeds geld bijlenen. Daar kunnen wij dus niet mee concurreren. Als je presteert en binnen-je begroting blijft, is het veel knapper." Hij weet hoe je met een lege porte monnee moet winkelen. Dat deed hij bij Roda JC en ook bij Feye noord, waar de boze supporters kort na zijn aantreden een jaar ge leden het Maasgebouw bestorm den. Daarna werd onder leiding van Ronald Koeman de weg om hoog ingeslagen. Na het plotselin ge vertrek van Mario Been was Louis van Gaal medio 2011 zijn eer ste keus. Een trainer met een strak ke hand, ervaring, autoriteit, een man die spelers beter maakt, een team optimaal laat renderen en van discipline houdt. „Louis zag het niet zitten. Hij aasde op een baan als bondscoach. Daarna scha kelde ik meteen naar Ronald. Om- Dolf Roks vertelde maandagavond tijdens de businessavond dat na Je remy de Nooijer en Renzo Roem- eratoe (beiden Sparta) opnieuw een oud-speler van JVOZ dicht bij het tekenen van een contract is. FC Twente wil Sven Mbikulu een contract aanbieden, omdat de Ter neuzenaar de afgelopen maanden veel indruk heeft gemaakt Mbiku lu was onlangs nog uitblinker in het competitieduel met Feyenoord Bi en wordt nu ook intensief ge volgd door scouts van de KNVB. Hij komt in aanmerking voor Oran je onder 17. dat hij ook aan alle criteria vol deed." Het bleek een schot in de roos, zei Van Geel nog maar eens. „Over de financiën waren we er binnen tien minuten uit. Toen we zijn con tract in januari wilden verlengen, duurde het iets langer. Straks gaan we in januari, tijdens het trainings kamp in Marbella weer in gesprek. We willen graag met Ronald ver der en zullen in financieel opzicht het einde van onze ladder opzoe ken. Maar als er een buitenlandse club komt, zijn we misschien wel kansloos." Als het om spelers gaat, is dat laat ste niet meer het geval. „Internatio nals als Bruno Martins Indi, Jordy Clasie en Stefan de Vrij liggen voor langere tijd vast. Als er een buitenlandse club komt, en die kans is aanwezig denk ik, dan hoe ven we ze niet zomaar te laten gaan. In dat opzicht zitten we nu weer stevig aan het stuur." f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59