Opleiding aanpak scheepsongelukken 'Michaël ten Napel belde aantal keren met 112 ZEEUWS-VLAANDEREN Zwaargewonde en aanhouding bij ongeluk in Terneuzen DINSDAG 20 november 2012 17 Visser kiest voor groen 20 Provincies onderzoeken inrichting beleidscentrum Kanaalzone en training hulpdiensten door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse en Zeeuwse hulpdiensten missen een gedegen opleiding voor het optre den bij calamiteiten op het water. De Veiligheidsregio Zeeland pro beert daar verandering in te bren gen met de vorming van gespeciali seerde brandweerteams. Maar die dienen ook te worden onder steund vanaf de wal. De drie Euregioprovincies Oost en West-Vlaanderen en Zeeland onderzoeken de opleidingsmoge lijkheden, het materieel dat moet worden ingezet en hoeveel mede werkers van de hulpdiensten mini maal moeten worden getraind voor de inzet bij scheepvaartonge lukken. Het onderzoek wordt gefi nancierd door de Scheldemond- raad en de provincies Oost-Vlaan deren en Zeeland. Er is bijna een halve ton mee gemoeid. De provin cie Zeeland coördineert het pro ject, dat zich met name richt op de hulpverlening in de havengebie den Gent, Terneuzen en Zeebrug- ge. Er wordt ook bekeken of kan worden aangesloten bij de plan nen voor het Veiligheidscentrum (vooral gericht op tunnels en ande re ondergrondse bouwwerken) in de Koegorspolder in Terneuzen. De haalbaarheid van zo'n centrum - een combinatie van overheid en bedrijfsleven - wordt momenteel op initiatief van het Ministerie van Veiligheid en Justitie onderzocht. Het zou een internationaal oplei- dings- en trainingscentrum moe ten worden, dat zich mogelijk ook gaat richten op nautische zaken. Bij het onderzoek wordt ook de veiligheid op het Kanaal m Gent-Temeuzen betrokken. Spe ciaal voor de rampenbestrijding op het kanaal zou een grensover schrijdend beleidscentrum moe ten worden opgericht. Dat zou z'n intrek kunnen nemen in een nieuw coördinatiecentrum van de havenbedrijven Gent en Zeeland Seaports en de Permanen te Scheldecommissie. Het centrum moet de scheepvaart tijdens de bouw en na de ingebruikname van de nieuwe zeesluis in goede banen leiden. De initiatiefnemers willen ook onderdak bieden aan een beleidscentrum voor scheeps ongelukken op het kanaal van waaruit de hulpdiensten worden aangestuurd. De locatie van het centrum moet nog worden aange duid. De voorkeur van Oost-Vlaan deren gaat uit naar het voormali ge, verpauperde douanekantoor op de grens bij Sas van Gent. TERNEUZEN - Bij een verkeersongeval op de Binnenvaartweg is maandag rond 16.30 uur een man uit de gemeente Terneuzen zwaarge wond geraakt. Hij kwam op het kruispunt met de Buitenha ven in aanrijding met een 42-jarige man uit de gemeente Terneuzen. Deze man is aange houden, omdat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. De gewonde man zat lan ge tijd vast in zijn voertuig. Rond 17.30 uur kon het slachtoffer door de brandweer uit zijn auto worden bevrijd. Het ambulancepersoneel werd geassisteerd door de Medische Urgentie- groep (MUG) van het academisch ziekenhuis in Brugge. De gewonde man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Het verkeer werd, tijdens de toch al drukke avondspits, lange tijd omgeleid. foto Tim Koster Video op www.pzcnl/video door Raymond de Frel WESTDORPE - De politie vraagt dinsdag via het tv-programma 'Op sporing Verzocht' aandacht voor de moord op Michael ten Napel. De politie is op zoek naar getuigen die het slachtoffer op maandag avond 2 juli in een donkerkleurige Ford Ka met Belgisch kenteken hebben gezien. Tijdens het politieonderzoek bleek dat Ten Napel op maandag 2 juli tussen 21.00 en 22.00 uur door de ze Ford Ka is opgehaald aan de Vincent van Goghstraat in Axel. In een woning in die straat is hij voor het laatst in leven gezien. Ten Na pel verbleef er tijdelijk bij een be kende. Hij heeft diezelfde avond (2 juli) tussen 23.00 en 23.35 uur diverse keren naar 112 gebeld. De politie weet dat hij zich toen in de Kanaal zone in de gemeente Terneuzen bevond. Passanten vonden het le venloze lichaam van de 30-jarige Ten Napel in een sloot langs de Ka pittelstraat in Westdorpe. Over de inhoud van de telefoongesprekken wil de politie niets kwijt. „We zijn dringend op zoek naar getuigen, daarom geven we deze informatie prijs. Maar dat doen we zorgvul dig, omdat we sinds 15 oktober een verdachte in hechtenis heb ben", vertelt politiewoordvoerder Alwin Don. Hij doelt op de 41-jari- ge man, die op 15 oktober in de Eu ropalaan in Sas van Gent is aange houden. De uitzending van Opspo ring Verzocht is om 21.30 uur op Nederland 1. Herhaling op woens dag om 11.55 uur op Nederland 2. TERNEUZEN Onderzoek afvoer van water op de Kop Op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen wordt deze week beke ken hoe het water dat in de bouw put blijft staan goed kan worden af gevoerd. Maandag voerden werkne mers van Sagro een laatste check uit op de aanwezigheid van asbest in de bodem. Dat onderzoek was na een paar uur al afgerond. Tij dens de sloop werd eerder in twee panden asbest aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53