Babyshower in surfcentrum Oorsprong G. van boven 2 o zee Budgetcoach zet in overleg financiële zaken op een rijtje Traditie /^ruime^X Alle keukens badkamers Uoom2 tegen voordeelprijzen! Vlak voor moord belde slachtoffer alarmnummer Licht van de ANWB dinsdag 20 november 2012 Volgens onder meer Wikipedia zou de oorspronkelijke functie van de baby- shower weieens heel praktisch kunnen zijn: namelijk de inzameling van noodzakelijke spullen voor jonge ouders in moeilijker tijden. door Esme Soesman BROUWERSDAM - In Amerika zijn babyshowers de normaalste zaak van de wereld. In Nederland wordt dat type feest niet zo heel vaak gevierd. Wat Rianne van der Valk van Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam betreft komt daar snel verandering in. In het surfcen trum op de Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam worden sinds kort babyshowers en New Bom Baby Parties gegeven. „We wilden wat meer activiteiten in de winter, als het met surfen en- zo wat rustiger is. En dit is natuur lijk een prachtige locatie. Dat moet je eigenlijk meer benutten." In de zoektocht naar nieuwe activiteiten kwam Van der Valk op het idee de babyshower te introduceren. „Die zie je hier niet zo veel. In Amerika zijn babyshowers juist heel ge woon. Ze worden daar door fami lie of vrienden georganiseerd vóór dat het kindje is geboren." In Nederland is het kraamfeest („En dat heb je in Amerika weer niet") een wat bekender feno meen. Zeker de laatste jaren. Het team van Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam heeft het kraam feest omgedoopt tot New Born Ba by Party („Dat vonden we een wat leukere naam") en het daarnaast uit de huiselijke sfeer gehaald. Heb ben verse ouders al die romp slomp niet thuis. Zonder dat het gelijk een dure bedoening wordt, zegt Van der Valk. Voor het 'basis pakket' betalen mensen - (aan staande) moeders zijn gratis - 7,50 euro per persoon. Daarvoor krij gen mensen een welkomstdrankje, hapje, wordt de boel versierd en zijn er spelletjes (babymemorie) te spelen. „En verder kan het naar wens worden aangevuld met extra's. Zo is dit voor iedere porte monnee wat." Onder die extra's valt bijvoorbeeld de mogelijkheid om een gipsafdruk te laten maken van de buik van de aanstaande moeder, die van handtekeningen van vrienden kan worden voor zien. Andere mogelijkheden zijn een high tea of een fotosessie met de huisfotograaf. De activiteiten vinden ook zomers plaats. Voor meer informatie: www.brouwersdam.nl Rianne van der Valk (foto) haalt de babyshower naar de Brouwersdam. Het gaat om een gebruik dat in Noord-Amerika is ontstaan en dat bedoeld is om de zwangere in het zonnetje te zetten. „Een beetje verge lijkbaar met een vrijgezellenfeest." door Esme Soesman DREISCHOR - Coby van Sas uit Dreischor is het bedrijf Sasco Coaching begonnen. Als budget- coach helpt zij mensen hun finan ciële zaken op orde te krijgen. Zij is aangesloten bij het landelijke netwerk Mijnbudgetcoach. Een budgetcoach helpt mensen die fi nancieel in de problemen zitten, of dreigen te raken, een budget plan op te stellen. „Hoe is het nu? En hoe gaat het budgetplan er straks uit zien? Wat willen men sen precies bereiken?". Voor zover van toepassing maakt een budgetcoach betalingsafspra ken met schuldeisers. In tegenstel ling tot de schuldhulpverlening worden in een coachingtraject geen schulden overgenomen. „In overleg met de mensen zelf wor den afspraken gemaakt. Mensen blijven zelf verantwoordelijk." Van Sas, nu nog werkzaam bij een incassobureau, verwacht dat er best vraag is naar een budget coach. „Er is veel verborgen armoe de. Veel tweeverdieners bijvoor beeld vullen het ene gat met het andere. Als je elke maand een her innering krijgt, zit er eigenlijk al iets niet goed." Het coachingstraject is maatwerk, geeft Van Sas aan. „Er moet wel een ldik zijn. je gaat met elkaar in gesprek over wat iemand nu eigen lijk wil of moet veranderen." Ge middeld neemt zo'n traject een uur of negen in beslag, verspreid over 3 tot 4 maanden. Meer informatie via Sasco Coaching: 06-12805332 of c.vansas@mijnbudgetcoach.nl. f showroom\ 1 1 VAKMANSCHAP EN TECHNIEK www.vanbovenkeukens.nl Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) WESTDORPE - De politie vraagt van avond in het tv-programma 'Op sporing Verzocht' (21.30 uur, Ne derland 1) aandacht voor de moord op Michaël ten Napel. De politie is op zoek naar getuigen die het slachtoffer op maandag avond 2 juli in een donkerkleurige Ford Ka met Belgisch kenteken hebben gezien. Ten Napel werd tussen 21.00 en 22.00 uur door de ze Ford Ka opgehaald aan de Vin cent van Goghstraat in Axel. Hij heeft die avond tussen 23.00 en 23.35 uur diverse keren naar 112 ge beld. De politie weet dat hij toen in de Kanaalzone in de gemeente Terneuzen was. Passanten vonden het lichaam van de 30-jarige Ten Napel in een sloot langs de Kapit telstraat in Westdorpe. In verband met de zaak is op 15 ok tober al een 41-jarige man in Sas van Gent aangehouden. OOST-SOUBURG - Stagiare Laura Westerweel helpt bij het nakijken van de fiets van Bo Jobse uit groep acht van Het Kompas in Oost-Souburg. Bo Job- se nodigde de ANWB uit met de actie Lightwise. De ANWB selecteert in elke provincie één school en dat werd in Zeeland Het Kompas. Bo: „Omdat het nu langer donker is, moet je echt wel licht op je fiets heb ben. Anders kan er een ongeluk gebeuren. Daarom heb ik de ANWB een brief geschreven." Alle kinderen van Het Kompas kregen gisteren een nieuwe bel en een re flector op hun fiets. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44